Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A menhelynek vinnék tápot,...

A menhelynek vinnék tápot, konzervet, kutyaszalámit. (? )

Figyelt kérdés

A Morzsi kutyatáp, konzerv, kutyaszalámira gondoltam. Az összetevőket viszont nem tudom. Ha valaki tudja leírná nekem? Megköszönném. Meg ezen kívül még a virslin, esetleg parizelen gondolkozom. Ezeket érdemes vinni, hol kaphatnék olcsón esetleg. Vidéki vagyok, úgyhogy olyan bolt kéne ami ilyen helyeken is van. Vagy esetleg, milyen akciós virslit tudtok? Különben menhelyre vinném, és 14 éves vagyok, ezért vagyok ilyen tudatlan. :)

A válaszokat előre is nagyon köszönöm! :)



2012. febr. 13. 18:01
 1/7 anonim válasza:

Szia!


szerintem a menhelynek nem számít, hogy mit viszel, a szándék a lényeg, mert úgyis felhasználják, bármit amit küldesz. amúgy mivel a menhelyek szegények a legolcsóbb tápokkal, konzervekkel etetik az állatokat

örökbefogadsz, esetleg azért viszel? :)

2012. febr. 13. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szia! Aranyos elképzelés, csak sajnos nem sokra mennének az ilyesmivel. Ha szétosztják, szinte semmi nem jut a kutyáknak, ha egynek adják, az nem nagy segítség és nem is jó ilyen finomságokkal elkapatni őket, mert nem tudják hosszútávon biztosítani. Ha egy nagy kiszerelésű 25 kilós tápot le tudnátok vinni bicajjal egy barátoddal/barátnőddel, azzal többet segítenétek. Anyagilag is "jobban járnál", mármint többet segítenél ugyan annyi pénzért.
2012. febr. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

Kevesen tudják ugyan, de ekköré is igen kiterjedt maffia épült.


Rengeteg a betelepült kínai ők előszeretettel esznek kutyát és a piacokon kapható gyrosból sem tudod miből van!


plusz a kutyáknak baromira mindegy hogy életben maradnak e vagy sem mivel a menhelyek átmeneti feladatot látnak el, előbb utóbb altatás vár minden kutyára max tárolják őket egy picit.


Gondolkozzunk hogyan érhető el nagyobb haszon, ha az adománytápot felzabáltatják a kutyákkal amiket amúgyis lehet hogy el kell altatni mert senki sem viszi el őket, vagy úgy ha eladják az adománytápot is meg a kutyákat is a kínaiaknak vagy a fehérjefeldolgozónak vagy a műtrágyagyárnak.


Tudom, embertelen és micsoda egy szemét vagyok meg minden, de sajnos ez van, a pénz mozgatja az embereket, ha nem így lenne, akkor nem létezne a hajléktalanhelyzet, és a gyermekprostitúció sem!



Gondoljatok bele abba, hogy az országban kb 10x annyi kutyamenhely van mint hajléktalanszálló, mégis miért?


Nem hinném, hogy véletlen!!

Az embert védi a törvény a kutyákat kevésbé.

2012. febr. 13. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Visszatérve a kérdésre, én úgy vinném a menhelynek is a kaját, ha én etethetném meg az általam kiválasztott kutyát, hamár nincs hová hazavinnem.


Szóval ezzel azt akarom mondani, hogy mindíg annyit vigyél amennyit ott helyben meg tudsz etetni, de ne azt csináld hogy leraksz ott náluk 50 kiló konzervet mert az tuti, hogy abból a kutyák jó ha a negyedét látják majd.


Előző voltam.

2012. febr. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Konzervet ne vegyél, annak a nagy része víz. Neked felesleges pénzkiadás, a kutyák meg nem laknak jól belőle. Virsli, párizsi szintén felejtős. Ha van nálatok állateledeles, ahol lehet kapni mélyhűtött húst (csirkenyak, fej, mellcsont, nyesedék) kutyáknak, azt vigyél inkább kutyatésztával vagy rizzsel. Vagy csak egyezkedj a hentessel, hogy adja el neked a maradékot, nyesedéket olcsón, 1-200Ft/kg áron. (ahol laktam régen kisvárosban sokszor pénzt se kértek érte). De ha mindenképp valami kutyaszalámit szeretnél venni akkor a tescoban a kutyás részlegen szokott lenni ilyen néven kb 200Ft/kg áron, jobb nekik és olcsóbb, mint a párizsi.
2012. febr. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Már nem azért, de (nem tudom hanyadik válaszoló volt) nem erre voltam kíváncsi! Plusz ismerem a menhelyet, nem csinálnak ilyet, kedvesek, odaadják a kutyáknak az adományt! ÉS NEM altatnak!!! Itt legalábbis.

A többi válaszadónak hálás köszönet, konzerv, virsli, felvágott kilőve. Nem, sajnos, nem örökbefogadok, csak egy kampány miatt csináljuk, két osztálytársammal, és gondoltuk viszünk adományt is! :)

2012. febr. 13. 18:32
 7/7 Mailerdeamon ***** válasza:

Mi rengeteg tápot kapunk (a németektől) és képzeljétek, bármilyen hihetetlen, de a kutyák eszik meg! :)

Tápra ígyis-úgyis költeni kell, főleg a beteg kutyáknál, ők csak jó minőségit kapnak.


Ha a kutyákat el tudnák adni, már régen nem lenne sokszoros teltház, nem gondolod? Egyébként azért van annyi menhely, mert az önkormányzat meg kell oldja valahogy a kóborkutya-helyzetet. Aki ilyen támogatást kap a helyi önkormányzattól az köteles minden kutyát befogni, befogadni még akkor is, ha már zsúfolásig vannak.

2012. febr. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!