Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet bent a lakásban...

Hogyan lehet bent a lakásban kutyát tartani szagok nélkül?

Figyelt kérdés

A gyerekek nyúznak már egy éve, hogy legyen kutya, de egyszerűen elviselhetetlennek tartom, hogy a lakást belengje a kutya bűz... Sok ismerősöm van, akiknek egy öleb típusú kutyája van, havonta járnak velük kozmetikushoz, még is belengi az egész házat a kutya bűze, ha találkozok velük, akkor pedig egyértelműen érzem a ruháikon, hogy kutyás.

Ki lehet ezt valahogy védeni? Én nem akarok kutyát emiatt, de a férjem, meg a gyerekek... Nem akarom, hogy az én házamból is kutyatelep legyen...


2012. febr. 13. 18:46
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Ácsi!Egy kutya még nem kutyatelep!A telep az sok kutya,és azokat már rendszerint ilyen helyeken kennelben tartják...más fogalmak...Ami a szagot illeti,a kutyát is,persze nem mint minálunk embereknél,hogy naponta 2x(reggel,este) mosakszunk,de bizony mosni kell,nyáron mi a kertben szoktuk slagozni a shar-pei-ünket(különösen érzékeny dél-kínai kutyafajta,a chau-chau rokona,az észak-kínai)...télen ritkábban,de télen is egyszer le lehet mosni,csak akkor meleg helyen kell ezt tenni,és nem szabad utána közvetlenül kiengedni a kutyát a szabadba,pláne nem ezekben a dermesztő hidegekben ami most van,-20,-21 fokok...
2012. febr. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
49%

nekem 2 bichonom van, ők is szobakutyák és egyáltalán nincs kutyaszaguk, de szobakutyáknak nem is kéne hogy szaguk legyen ,mert kicsit más a szőrük mint a többi kutyáé..egyik ismimnek francia bulldogja van és neki is érezni a lakásba a szagot,a kutya havonta egyszer meg van fürdetve ,de akkor is van kutyaszaga mint minden kutyának kivéve a :bichonok, yorki,csivava,uszkár ,palotapincsi,kínai mesztelen kutya ezeknek tuti nincsen szaguk, viszont aki kertesbe lakik és a kutya benti ,de mégis kint is van sokat főleg amikor jó idő van akkor ,akkor is átveszik még a szobakutyák is a kutyaszagot..

elmentünk nyáron nyaralni 2 hétre ,imserősőméknél hagytuk a kutyát kertesházba és amikor mentünk érte nagyon kutyaszaga volt ,mivel csak estére engedték be a házba napközbe kint volt..de egy idő után hozzá szoksz a szaghoz..

2012. febr. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Nekem senki ne próbálja bebeszélni, hogy egyik kutyának sincs szaga. A fent nevezett szobakutyák: yorki, havanese, chihuahua, spániel és westie...


És attól, hogy ti magatokon nem érzitek, még más megérezheti.


Van valami tipp, amitől garantáltan szagtalan lesz egy kutya? Gyógyszer, sampont, bármi... Akkor talán meggondolom, hogy vegyünk-e a gyerekeknek kutyát. Esetleg olvastam a kínai meztelen kutyáról, annak van szaga? Nekem nagyon nem tetszik, de ha szagtalan, akkor olyat vennék.

2012. febr. 13. 18:59
 4/23 anonim ***** válasza:
59%

Kedves kérdező.Mindig lesz szaga,és mindig tele lesz minden a szőrével.És ha a gyerekek megunták viheted hajnal 5-kor,meg éjjel 10-kor pisiltetni.

De Te ezt pontosan jól tudod.

2012. febr. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
22%
Háhááá sehogy! :DDD A kutyának szőre van, szaga...a többit nem részletezném. A kutyát ha megfürdeted ázott kutya szaga lesz bármivel lesz lekezelve, ami még durvább mint az eredeti szaga. Ezért mondják, hogy a kutya nem lakásba való bármennyire is erősködnek az ölebesek.
2012. febr. 13. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

2.vagyok

elmondom hogy akárhányszor jönnek rokonok ,barátok hozzánk és kérdeztük már meg őket hogy érzik a kutyaszagot és azt mondták hogy nem ,meg amikor suliból haza érek ,sose érzek kutyaszagot,én bebeszélem neked?? nekem ez a tapasztalatom és akinek szintén szobakutyája van elég sokakat ismerek egyik se panaszkodott kutyaszagra sőt kérdeztem már meg őket is és azt mondták hogy nincs semmi kutyaszag a házba..

2012. febr. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

A kutyának mindig lesz kutyaszaga még a Kínai kopasz kutyának is van mivel a tarajos változat szinte kopasz de minimális szőre van.


Nekem Tacsim van havonta 1x fürdik. Így mi nem igazán szoktuk érezni hogy büdös kutyaszaga lenne...

Gondozni kell és minimális lesz ez szag....

2012. febr. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
amúgy azért is érezheted,mert nem volt még kutyád és így egyből megcsapja az orrod a szag, ha lesz kutyátok akkor pár nap alatt hozzá szokosz és megsem fogod érezni, havonta kell fürdetni és kész..
2012. febr. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 Mailerdeamon ***** válasza:
Nektek egyébként nincs szagotok?
2012. febr. 13. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
0%
Jajj utolsó...Ennél nagyobb marhaságot nem is írhattál volna. Sötétség köbön! -.-
2012. febr. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!