Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az erdélyi kopó hogy bírja...

Az erdélyi kopó hogy bírja ezt a hideget?

Figyelt kérdés
illetve annyi még hogy szerintetek napi másfél óra mozgás elég neki?
2012. febr. 13. 20:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Olyan szőre van mint a vizslának. Szóval ha a házba nem is mehet be biztosítani kell neki egy jól szigetelt kutyaólat és egy helyet ahova bemehet pince, garázs stb....


Ennyi mozgás kevés neki. Napi 2 - 2,5 óra mozgás kell neki.

2012. febr. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, hogy hogy bírja, de az, hogy elég-e másfél óra mozgás, az a kutyától függ, hogy kifárad-e eléggé annyi idő alatt. Lehet hogy kevesebb is elég, de lehet hogy több kell az adott egyednek.
2012. febr. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat csak mert én olyat olvastam hogy szívós fajta és a hideget is elviseli.
2012. febr. 13. 20:53
 4/5 anonim válasza:
Az enyémnek nem igazán volt kifogása a téli időszakban. Ilyenkor már be sem megy a házába télen is csak 19:00- 05:00-ig volt, de az jó meleg volt neki. Gondolom amúgy fázott volna a kis majom. Ilyenkor kint fekszik a teraszon, van ott egy szőnyeg, azon fekszik és rágcsál folyamatosan. Igaz, még csak egy éves múlt. Mivel időm nem engedi, minden nap nem tudom elvinni sétálni, de ahogy tehetem mindig elviszem. Igaz kertes házban élek, a kert baromi nagy és eleget rohangál, ha sok energiája van. De szerintem biztosan megérti, mert ahogy hazaérek a munkából fáradtan egyből elém jön és nyalja a kezemet, nagyon nyugodt. Amikor nem dolgozom játszik, nyugtalan, azt várja mikor megyünk ki az erdőbe.
2012. márc. 26. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Télen úgy sem tudod olyan hosszú időre elvinni sétára a nagy hó miatt, meg nem is biztos hogy érdemes, attól nem fogja jobban bírni a hideget. Különben ez nagyon kutyfüggő dolog, ismerek olyan gazdit akinek a kopója idős korára már -5 C° körül kaparta az ajtót hogy engedjék be, vadászgazdik meg ugye ilyen hidegben még simán mennek vele hajtani. Az én kopómat a télen összesen 4 napra engedtük be mikor az az igazi farkasordít hideg volt (-20C° alatt nálunk), de igazából szerintem még azt is bírta volna kint a kutyaházban.
2012. ápr. 1. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!