Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nyakörv vagy inkább Hám?

Nyakörv vagy inkább Hám?

Figyelt kérdés
Jöhetnek hosszabb válaszok.
2012. febr. 13. 21:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nyakörv, hàmmal megtanul hùzni a kutya...
2012. febr. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
az én kutyám akkor is huz nyakörvvel ha már megfullad. ritkán sétáltatjuk,de szép nagy kert van ugyhogy nem kell az állatkinzo szöveg,de alényeg hogy rossz volt nézni meg hallani ahogy hörög miközben mondjuk összeveszik egy kutyával az utcában, keritésen keresztül és nem lehet fulladás nélkül elrángatni onnan. inkább vettem neki hámot.azota nincs ilyen baja.nyilván ez tacsko, de nagytestünél nem igazán jo:)
2012. febr. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
ja amugy meg ha okos a kutya meg lehet tanitani illedelmesen melletted menni.csak a miénk nem épp tanithato(sok a spániel vér benne és elég szofogadatlan)
2012. febr. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
A hám húzásra való én csak azért szoktam rárakni a kutyámra hámot, mert jól néz ki a julius-k9 hám. Csak nyakörvvel tanul meg sétálni láb mellett, hámmal mindig előtted fog menni.
2012. febr. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

ma 21:14

Most komolyan ráfogod a fajtájára, hogy azért nem tudod kezelni?

:D Amúgy semmilyen kert nem helyettesíti a sétát, de te tudod.

2012. febr. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

nem csak rá fogom nyilván. de mig a régi kutyám megtanult szot fogadni ö nem nagyon.

és tudom hogy nem helyettesiti de van pár betegsége is,pl epilepsziás többek között igy nem szivesen viszem sürün, pláne párzási szezonban. de gondolom ez érthetö.

2012. febr. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Ha nekem nagyon pici testű kutyám lenne (pl. csivava) nem biztos, hogy be merném vállalni a nyakörvet, mert annyira nagyon érzékeny a nyakuk, hogy egy erősebb rántástól komoly bajuk eshet. Minden egyéb esetben egyértelműen a nyakörvre voksolok.

Sokkal könnyebben kontrollálható a kutya nyakörvvel, nem kötelező brutálisan rángatni. Hozzá nem értő gazdi mellett a hámos kutya percek alatt megtanul húzni, és nehéz lenevelni róla.

A hám egy tüneti kezelés arra, amikor a kutya már annyira húz, hogy önmagát fojtogatja: nem tudja megnevelni a gazda, hát ad rá hámot. Igenis nevelje meg, és sétáltassa láb mellett, laza pórázon, akkor felőlem akár a farkára is kötheti a pórázt.

2012. febr. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Mailerdeamon ***** válasza:

Ha már szépen sétál akkor adhatsz rá hámot ha neked jobban tetszik (én kétlem hogy a kutyának kényelmesebb lenne, hiába írják néhányan), de séta tanításához és egyáltalán bármilyen kiképzéshez, korrekcióhoz csakis nyakörv.


Nekünk is van K9 hámunk, nagyon szeretjük, de ha renitenskedik a kutya átkapcsolom a nyakörvre.

2012. febr. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
Hát nekünk van egy cane corsonk, hámmal meg sem próbálom kivinni sétáli, neki sétáláskor kizárólag vas nyakörvet használunk amit be lehet állitani úgy, hogy ha húz fújtja őt, hámot csak akkor szoktuk használni mikor szánkót húz, vagy kesztyűre harap kiképzéskor. Van egy spánielünk is ő is szépen megy mellettem de ha hámot adok rá akkor elöttem bóklászik
2012. febr. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Mailerdeamon ***** válasza:

Amúgy a hámmal is ugyan úgy vissza lehet szedni a kutyát, hacsak nem kifejezetten hatalmas termetű. A lényeg, hogy nem oldalra, hanem inkább felfelé kell rántani - semmiképp sem hátra.


A nagyon húzós nagytestű kutyákra (is) tökéletes a vékony kiképző nyakörv. Jobban reagálnak rá mint a láncra, mert kisebb a felülete, nem fekszik fel a nyakán, érzékenyebben reagálnak a korrekcióra. A fenti "nevelhetetlen" kutyának is ajánlom kipróbálásra, kétlem hogy ebbe belefekszik: [link]

2012. febr. 13. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!