Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok a mudiról?

Mit gondoltok a mudiról?

Figyelt kérdés

Nekem nagyon megtetszett a fajta, szerintetek elég neki napi kb. 2,5 óra foglalkozás(persze ez a minimum, ettől, csak többet foglalkozok vele) + havi 1-2 túra. Igazából mivel kertes házban lakok kinti de leginkább benti kutyus lenne.

Mik tapasztalataitok a mudiról? Szerintetek mennyire jó kennel:

[link]

Vagy esetleg más kennelek?



2012. febr. 13. 22:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Elég neki ennyi foglalkozás. Én ma írtam pár sort a fajtáról ide, 8-as válasz:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__2663998-elso-..

A Kunok Kincse jó kennel, szépek a kutyák, szimpatikus a tulajdonos. Az jó lenne, ha kimennél egy-két kiállításra ismerkedni, esetleg el is látogatnál egy-egy tenyészetbe, de a fajtamentést is ajánlom (a közvetítetteknél pl. két törzskönyves mudi is van!). Mi a Gulakuti kennelből hoztunk kiskutyát, a tenyésztővel azóta is sokat beszélek, levelezek, segít, ahol tud, ma is telefonáltunk vagy fél órát. Szerintem jó még a Mecseki Bundás, Hagymaföldi, Királytelki, Nyírségfia, Méheskerti (első tenyésztő, akit megismertem, nagyon kedves úr, néha rátelefonálok) Irhaberki stb., a teljesség igénye nélkül. Van olyan, amit azért nem írtam, mert ideiglenesen, vagy végleg felfüggesztette működését, de attól még jónak tartom. Én nagyon szeretem ezt a fajtát, a hazai mudis közösség is jó, a netboardon két Mudi fórum is van, elég aktív mindkettő, szerintem regisztrálj be, érdemes! :)

2012. febr. 13. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor majd szétnézek még egy kicsit, megyek pár kiállításra:D
2012. febr. 14. 06:19
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

szia!


2 éve van mudim, egy fekete kan. Nekem az a tapasztalatom, hogy hihetetlen kedves, okos kutya.

De emellett nagyon domináns, ezért megyünk tavasszal ivartalanításra. Nagyon jó házőrző, ha én nem megyek ki, senki be nem jön tőle. Sétakor le nem veszi a szemét a gazdiról, ez nagyon jó, mert bárhol elengedhetem, egy szóra jön vissza, vagy ott sem hagy. Az állatorvosomnak is nagyon tetszik, azt mondta,,mikor vittük először hozzá, hogy nagyon okos kutya lesz, és igaza lett! Én kinn tartom, de beengedem minden nap. A házban lefekszik egy helyre, nem rombol, nem pisil, úgy viselkedik, mint egy kis úr! :))

Minden ismerősének hihetetlenül örül (pl a barátom, testvérem, ha jön), és ezt ki is fejezi bújással :)).


Ha nem ilyen domináns kant fogsz ki, mint én, tényleg semmi gond nincs vele!


De az enyémmel sincs, csak néha kell rendezni

a dolgokat :)).


Itt van ő:


[link]

2012. febr. 14. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ők pedig a mi mudijaink, 4 hónaposan (első vagyok):

[link]

[link]

2012. febr. 14. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Szép kutyáitok van!:D
2012. febr. 14. 14:53
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Röviden: szerintem a mudi a legjobb kutya. :) Nekem 3 is van. Tapasztalataim: a szőrét nagyon ritkán kell ápolni különben 'elromlik'. A gazda után rögtön a kaja a mindene. A gazdával szemben hiperérzékeny, másokkal szemben viszont domináns. Imád futni, majdnem olyan gyorsan fut mint egy agár. Gyakorlatilag mindenre jó amire fizikailag képes (na persze nem lesz tökéletes mindenben). Én szánkózástól a terelésen át a bújócskáig mindent csináltam a kutyáimmal, de olvastam róla, hogy még vadászatra is jók. Viszont ha kell, képesek, órákat, napokat nyugton maradni a gazda kedvéért. Egygazdásak! Szóval ez nem az a kutya, amelyik elmegy az első idegennel, meg mindenki végigsimogathatja, nem fog egyformán szótfogadni az egész családnak meg minden... Keményen megvéd embertől, állattól ha kell, de persze a mérete erősen korlátozza. A vele élő háziállatokat imádja. Na persze, ezek csak az én kutyáim, nem mindenkié ilyen.

Nálam szépségben a Gondűző alkonyat kennel viszi a pálmát, sportban pedig a Kormosvári-Hajtó és az Irhaberki.

2012. febr. 14. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!