Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segítség! Miért kopaszodik a...

Segítség! Miért kopaszodik a kutyám jobb oldala?

Figyelt kérdés

Van egy 11 éves magyar vizslám. Lány kutya. Sem viselkedésre, sem kinézetre nem látszik rajta, hogy idős, mozgékony, játékos, alig őszül, stb... Tavaly nyáron a hátsó felénél szimmetrikusan ritkább volt a szőre, megállapították, hogy petefészek cisztája van, meg is műtötték, kipakolták, minden oké. De a jobb oldalán azóta sem nőtt vissza a szőre, nem kopasz, de látszik, hogy ott kevés szőre van, és az oldalán is "U" alakban kopik. Nem látok neki semmilyen puklit, vagy valamit, a bal oldalán van 2 zsírcsomó, meg a hasán egy, de ott rendes szőre van. Egyébként szokott a bőre korpázni, meg régebben sok baj volt a bőrével, Nizoral samponnal szoktam fürdetni. Most is minimálisan korpázik, lehetséges, hogy gombás? Vagy csak vitaminhiány? Vagy mert csak idős?? Vagy összefüggésben lehet a bűzmirigyével, mert neki 2 havonta ki kell nyomatni, mert nem tud ürülni a széklettel. Vagy a műtét miatt a hormonok miatt?? Vagy lehetséges táptól is? Természetesen megmutatjuk orvosnak is, rendszeresen járunk, de addig is írjatok valami bíztatót!! Tudom, hogy már nem fiatal, tudomásul kell vennem, hogy idősnek számít, és már nem szeretném szegénykét össze-vissza műtögetni élete utolsó éveiben, de olyan szinten össze vagyunk nőve, hogyha ő már nem lesz, nem tudom,hogy fogom kibírni:-((

Légyszi' olyanok írjanak, akik ténylegesen hozzá tudnak szólni, vagy esetleg hasonlóról hallottak vagy tapasztaltak....

Előre is köszönöm a válaszokat!!!!!


2012. febr. 14. 09:47
 1/8 Akiteki ***** válasza:
Amikor megláttam a kérdést, rögtön a bűzmirigyre gondoltam. Volt egy kutyám, akinek onnan vettük észre, hogy begyulladt a bűzmirigye, hogy lerágta a szőrt a combjáról. Neki ugyan csak életében 2x volt ilyen, nem 2 havonta.
2012. febr. 14. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De ő nem rágja. Akkor is lehet bűzmirigy?
2012. febr. 14. 10:03
 3/8 anonim ***** válasza:
Az én kutyám hormonjaival volt gond, amikor szimmetrikus szőrhullása volt. Nagyon sok idő kellett, majd egy év, mire újra normális lett a szőre.
2012. febr. 14. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Meg nem sebes meg semmi, csak bőr rendes bőr van.
2012. febr. 14. 10:05
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2012. febr. 14. 10:05
 6/8 A kérdező kommentje:
Vagyis válaszokat:-)
2012. febr. 14. 10:06
 7/8 Akiteki ***** válasza:
Lehet, hogy nem rágja csak simán vakarja?
2012. febr. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem vakarja, egész nap együtt vagyunk, nem vakarózik.
2012. febr. 14. 15:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!