Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyha nagy kertünk van,...

Hogyha nagy kertünk van, akkor miért zavar másokat (idegeneket), hogy nem sétáltatjuk naponta a kutyát a mínusz tíz fokban?

Figyelt kérdés
Nulla fok fölött minden reggel kivisszük őket futni, de ilyenkor a kutya sem szeret a kemény jégen, aszfalton menni.
2012. febr. 14. 10:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
41%

Biztos, h nem szeret? Kérdezted tőle?


Azért kérdező, mert neki ez olyan, mintha te be lennél zárva a lakásba. Se tv, se szgép, semmi se lehetne veled, csak be vagy zárva és kész. A kutya nem fárasztja le magát és nem szeret ott pisilni és kakilni, ahol lakik. Ez olyan neki, mintha te rá lennél kényszerítve arra, h a saját szobádban végezd a dolgodat, majd amellett feküdj le aludni.

Kapisgálod már?

2012. febr. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
36%

Gondolom akiket zavar, csak "belvárosiak", vagy legalábbis lakásban élők és nincs fogalmuk a kertről és udvarról.


Ez pont olyan, mint mikor egy anyámkorabeli kolléganő megszólt engem azért, mert általában vittem magammal mikrozható ebédet, vagy pedig hideget kajáltam az irodában, és nem mentem át velük kajálni a 300 méterre lévő kifőzdébe. Szerinte lusta voltam.

Ez viszont hülyeség. A nyanya autóval járt dolgozni a másik kerületből, és a kifőzdéig tartó út volt a napi sétája. Nekem viszont naponta 3-4 órám ment el a munkába járással tömegközlekedve, és ebben 5 km gyaloglás mindig volt legalább.


Ennyi tehát. Vannak emberek, akik csak a saját fejükkel tudnak gondolkodni. Semmi megértés, átérzés, gondolkodás...

Inkább a kutyusra koncentrálj, ne a majmokra!

2012. febr. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
57%
Akkor én is belvárosi vagyok? Igaz, ezelőtt 18 évig kertesházban laktam (ott 3 kutyánk volt, minden nap kétszer séta), most társasházban vagyok (napi 2szer séta) és van egy 2000nm-es telkünk, ahol jó időben minden hétvégén ott vagyunk és akkor is megyek a kutyával sétálni.
2012. febr. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Little Red, van a kertnek, vagy inkább udvarnak olyan része, ahova járnak tojni a kutyák. Úgyhogy a hasonlatod nem volt helytálló. És, hogy honnan tudom, hogy nem szeretnek a jégen meg az aszfalton menni? Mert érdekes módon egy hideg napi séta után - aszfalton, fagyott havon, jégen - mindig sántítanak. És ki akar rosszat a kutyájának? Én nem.
2012. febr. 14. 11:17
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
Akkor ott a kutyával van probléma. Az enyém 1 órás havas-jeges séta után is menne még, csak én vagyok már a fagyhalál közelében. A tappancsának eddig soha semmilyen baja nem volt.
2012. febr. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Béla211 ***** válasza:
100%
Ha az utcán sétáltatod és ott sóznak. Tényleg felmerülhet az a probléma h a kutyának kikezdi a lábát a só.És itt nem a kutyával van a baj ez természetes. Meg én is meg figyeltem h mikor télen vittem a kutyáimat sétálni (hosszú szőrűek voltak) két órás séta után volt h megálltak és kitépkedték a lábujjaik közé fagyott havat :Utána télen nem vittük őket az erdőben sem nagyon hidegben hosszabb sétákra csak fél egy órára.Nem annyira díjazták ők sem akkor a sétát.
2012. febr. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Miért is foglalkozol azzal, mi a "mások" véleménye?

A mindennapi életben is másokhoz igazítod magadat?

Nem viszed- nem viszed. Köze hozzá valakinek?

2012. febr. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

ma 13:31


Igazad van, csak rosszul esik, hogy ha ilyen miatt rossz embernek tartanak.

2012. febr. 14. 15:59
 9/12 anonim ***** válasza:
29%

ez egy többértelmű kérdés ?:)

sajnos, az a legjellemzőbb, hogy a kertben tartott kutyákat ,általában NEM SÉTÁLTATJÁK, ÉS NEM MOZGATJÁK MEGFELELŐEN ! MEGFELELŐEN = sétá-játék a gazdival!

a kutya csak úgy van a kertben !! ez a legjellemzőbb!!!

HA és amennyiben ,valóban csak ( - 10 fokban nem viszitek sétálni az nem gond :)

bár nem árt tudni, hogy a legtöbb kutya a hidegben sokkal jobban működik :) mind melegben !!

de, van egy olyan ,ki-nem -mondott érzésem, hogy kifogások vannak, de napi rendszeres séták, nincsenek ???:(

2012. febr. 14. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem még mindig vannak emberek, akik nem hobbiból tartanak kutyát, hanem mert házőrző. Vidéken nagyon kevés kutyasétáltatót látok, mindenki a kertre hagyatkozik. És igen, nagyon sokan megkötve tartják őket.Futóláncon például. De ez nem jelenti azt, hogy rosszul tartják őket. Szerintem. Az viszont tényleg furcsa, hogy ha valakinek ellentétes a véleménye, akkor szétszedik őt...
2012. febr. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!