Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mekkora udvaron fér el egy...

Mekkora udvaron fér el egy spániel kiskutya?

Figyelt kérdés

2012. febr. 14. 20:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Egy 1 négyzetméteresen.


Nem udvarméret alapján választunk kutyát, hanem az alapján, hogy fogunk-e tudni vele foglalkozni napi minimum 2-3 órát AKTÍVAN a következő 15 évben. Ha 24 órában vele tudsz lenni, egész kis lakásban is elvan. Csak rendszeresen le kell mozgatni, fárasztani agyilag és ő lesz a legboldogabb, hogy veled lehet. Ha viszont van egy 30 hektáros területed amin rohangálhat, viszont naponta fél órát szánsz rá, akkor egyrészt nem fog rohangálni, másrészt lesz egy szomorú gazdától elidegenedett, idegroncs kutyád.


Szóval ha elegendő időt tudsz vele foglalkozni, nyugodtan tarthatod lakásban is, van nem túl nagy kertben (azért az 1 négyzetméter tényleg vicc volt). Van itt a gyik-on egy lány, aki a 9 hónapos bullmasztiffját tartja lakásban és nincsen semmi gondjuk. Sok sikert! :)

2012. febr. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Itt vagyok :)

Na igen, bullmacimmal 53 m2-es panelban vagyunk. Ahogy előttem írták, le kell fárasztani és minden oké. Én egy spanit amúgy is inkább benti kutyának képzelnék el. :)

Kis korrekció: még csak 7,5 hónapos :)

2012. febr. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ja.. és van egy nyuszim is :D
2012. febr. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

No, majdnem stimmeltem:)

Na kérdező, látod szorgalommal megoldható:)

2012. febr. 14. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

szia!


Mozgatás, foglalkozás, és nem kell nagy udvar. És a 15 év komoly, az én spanim is addig élt!

2012. febr. 15. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
51%
A spániel társasági kutya, nem az udvaron tartjuk!
2012. febr. 15. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
52%

a spániel vadászkutya, nem társasági...


a kéne még, hogy társasági legyen...

2012. febr. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

A spániel nem szoba kutya.

és én egyáltalán nem is tartanám bent és nem is engednék!

Vadász kutya, szóval nem hiszem hogy egy vadász kutya ki éli az életét egy kis lakásban.

Köszönöm a válaszokat. !

2012. febr. 15. 19:01
 9/14 anonim ***** válasza:
Egy kis lakàsban? Sétàlni, jàtszani, kutyàs társasàgba viszik a lakásban élő kutyàkat! Vagy arra cèlzol ezzel, hogy a tied élettere beszűkülne az udvarban? Mert hogy a kinti kutyàknak is kell a kinti séta és a kutyàs társasàg..
2012. febr. 15. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok.


Ha spánielt szeretnél, nem nagyon teheted meg vele, hogy egyáltalán nem engeded be még a folyosóra sem. Szőrüket rendszeresen nyírni, ápolni kell, egy nyírt spánielt pedig nem lehet minden körülmények között kint tartani. Nekem goldenem van, vérbeli vadászkutya, imádja a mezőt a vadászatot, az apportozást és az udvart. Kint alszik, de minden este órákat tesped az előszobában amíg a család vacsorázik, tévézik, csak azért, hogy velünk legyen. Ha nem akarsz napi 8 órát kint tölteni az udvaron találjatok kompromisszumot és engedjétek be valameddig, vagy inkább válasszatok más fajtát. A spániel valóban nem "szobakutya", de ez nem azt jelenti, hogy kizárhatom a kertbe örök életére, aztán majd elfoglalja magát.

2012. febr. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!