Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SEGÍTSÉG! 3 hónapos havanese...

SEGÍTSÉG! 3 hónapos havanese kutyám nem hallgat semmire. Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
Kezdem már nagyon unni.Általába este jön rá de megállás nélkül harapdál és annyira fel idegesít hogy az nem igaz.Van amikor rá jön a harapdálhatnék és olyanokat harap belém hogy felordítok és nem hagyja abba. Elkezd húzni, harapdálni, hiába mondom hogy nem, elég stb. hiába emelem fel hogy fejezze be még a levegőbe is harapdál. Ilyenkor nem figyel a játékaira se hiába dobok el neki akármit csak engem harapdál.Próbáltam már újság papírral a fenekére csapni akkor még jobban ugrál és futkos.Már nincs több ötletem :S
2012. febr. 14. 22:31
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
38%
Sajnos nem való neked kutya. :( Még csak három hónapos, de már nem bírsz vele. Érdemes Cesar Millan műsorait nézni, vagy a könyvét elolvasni. Hány hetesen lett amúgy elhozva?
2012. febr. 14. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
6
2012. febr. 14. 22:41
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Ez is baj, legalább a 8 hetest kort meg kellett volna várni. :( Még szüksége lett volna az anyjára, a testvéreire, hogy játsszon velük és megtanulja, hogy mi a határ a harapdálásban. :/ Nem tenyésztőtől van, jól gondolom?
2012. febr. 14. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
de igen.:)
2012. febr. 14. 22:47
 5/19 anonim ***** válasza:
14%
Tök mindegy hány hetesen van elhozva.Meg kell mutatnod neki ki a falkavezér.Azzal az ujsággal kicsit nagyobbat csapj.
2012. febr. 14. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
46%

Tenyésztő odaadta 6 hetesen?? Milyen név van a törzskönyvén? Szeretném tudni, honnan van...

Az elmaradt szocializációt nehéz lesz pótolni, menjetek kutyaoviba, a legtöbb helyen ingyenes!

2012. febr. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Mailerdeamon ***** válasza:
90%

Nálunk van egy 50 kilós kutya, amelyiknek szokása az ilyen harapdálás, illetve az, hogy megfogja a kezem és húzza, így játszik. Ha nem ér el akkor elkezd tekeregni és visítani, ugatni. Ilyenkor csendben fölé állok, megfogom két oldalt a feje alatt a bőrt és megtartom, hogy rám nézzen. Ő ekkor leül és vár. Ha már megnyugodott elengedem és lassan megsimogatom. Néha lefektetem az oldalára is hogy megnyugodjon.


Nagyon fontos, hogy te magad ne legyél izgatott bármennyire is idegesít (engem is idegesít mert mindig fel kell kelnem hozzá ilyenkor). Legyél csendben, semmiképp ne hajtogasd, hogy Nem! Nem szabad!, mert nem rosszat csinál, csak játszana, izgatott. Ha rászólsz attól nem fog megnyugodni, legyél csendben. Amikor ilyen izgága sose jutalmazd. Ha játszani akarsz vele mindig te hívd magadhoz és mindig te fejezd be a játékot.

2012. febr. 14. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
63%

Csináld azt, hogy rögtön miután beléd harap, megfogod a grabancát, leszorítod a földre és finoman, de határozottan összefogod a száját és úgy tartod addig, amíg meg nem adja magát, azaz megnyugszik. Moroghatsz és fölé is magasodhatsz, ezzel hatásosabb lesz. Ezután megfogod és szó nélkül bezárod egy üres szobába, ha hisztizik addig otthagyod, amíg abba nem hagyja. Sajnos a rászólással, csapkodással nem érsz el semmit, ő ezt továbbra is játéknak fogja fel.

Ezzel a módszerrel nagyon hamar meg fogja érteni, hogy nem szabad harapnia, maximum 5-6 alkalommal kell eljátszani vele. Ami nagyon fontos, hogy a büntetés soha ne maradjon el, mert akkor összezavarodik, ha egyszer hagyjátok neki, máskor nem.

Első válaszoló: olyat azért ne írjunk már, hogy nem alkalmas a kutyatartásra, normálisan megkérdezett valamit, nem kioktatásra van szüksége, hanem tanácsra.

2012. febr. 14. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 gréti10 ***** válasza:
Tudod tényleg kellett volna hagynod még egy kicsit az anjánál nekem is egy havanyézémvan van és 4 hónaposan választotuk el az anyától!!! Erős, kiegyensújozott, és jól nevelt kutya lett !! Amúgy jól választottál ez egy kedves bohókás kutya egy kis türelemmel eléred a célodat!!! Kicsi még de erősen fogni kell!!!
2012. febr. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim válasza:
Az én kutyám is ilyen volt de meg tanitottam és most már nagyon okos !Kérd mások segítségét akiknek volt vagy van kutyájuk ök biztos segítenek!Én is szenvedtem vele de megérte!:)
2012. febr. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!