Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem fordultok szakértőhö...

Miért nem fordultok szakértőhöz ha baj van a kutyátokkal?

Figyelt kérdés
Miért nem szakértő segítséget kértek ha beteg a kutyátok vagy kezelhetetlen? Miért itt várjátok a csodát, mikor ott a sok kutyakiképző aki tényleg ért is hozzá és tud segíteni?
2012. febr. 14. 22:45
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Tudod, az a sok kiképző nem mindenkinek elérhető. Ráadásul sajnos, sok az olyan, aki messze van tudásban még az ideálistól. Nehéz egy kezdő kutyásnak megítélni, akihez fordul, az valóban tud, vagy sem.

Az orvosi része a dolognak már más szitu. Élnek emberek kisebb falvakban is. Nem mindenkinek van autó, amibe csak beugrik és hipp-hopp, a kedvelt dokinál landolnak.

Sajnos, bizony, sokszor az anyagiak is ráveszik a kérdezőket, hogy talán házilag is megoldható a problémájuk.

Szóval, nem csak fekete-fehér létezik.

2012. febr. 14. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Mailerdeamon ***** válasza:
100%

Azért nem kell minden morgás mellé drága szakértőt hívni. Hiába kezeli le a kutyát, a gazdinak is minden nap meg kell dolgoznia a kutyájával azért, hogy ő is tudjon hatni rá.


Ráadásul sokszor csak arról van szó, hogy alapból rosszul kezelik a szituációt (lásd pl. pórázon acsarkodó kutyák nyugodtan, szabadon engedve megszagolják egymást és le vannak tudva), hacsak egy jó tanácsot is kapnak már meg is van oldva a szitu. Sokszor elég ha az ember leírja a saját tapasztalatát, már azzal is segít.

2012. febr. 14. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Jó, de én nem a kis morgásra és étvágytalanságra gondolok, hanem arra, hogy: "véres a kutyám ürüléke és egész nap fekszik, mit tegyek?"

Mert az ilyen emberek minek vesznek kutyát ha nem veszik észre mikor kell segítséget kérni? De azt sem értem, hogy Magyarországon miért törődnek bele a gazdák abba, hogy agresszív a kutyájuk vagy képtelenek sétáltatni. Azt mondják, hogy "majd ellesz a kertben", vagy "hát legfeljebb akkor elzárjuk ha jön valaki".

Ha már egyszer kutyát vállal az ember...

2012. febr. 14. 23:12
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

"Miért itt várjátok a csodát, mikor ott a sok kutyakiképző aki tényleg ért is hozzá és tud segíteni?"

Szerinted egy kutyaidomár tényleg helyetesíthet egy minimum hat évet tanult állatorvost?

2012. febr. 14. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Milyen állatorvost??? Ezt ki mondta??
2012. febr. 14. 23:28
 6/10 Mailerdeamon ***** válasza:

Sokan nem tudják megítélni, hogy mikor kell egy állatot orvoshoz vinni, mert esetleg sose volt nekik. Sokan nem állnak úgy anyagilag, hogy esetleg akkor is vigyék, amikor nem feltétlenül lenne szükséges. Amikor komoly baj van én is csak lesek, hogy miért itt írogat miért nem a váróban ül, de itt legalább megírják neki, hogy vigye orvoshoz - és remélhetőleg el is viszi.


Sajnos nagyon sok "gazdi" annyira le se szarja a kutyáját, hogy egyáltalán felmerüljön benne az állatorvos, mint lehetőség, még akkor se ha mondjuk a kutya lebénult. Tapasztalat.


Ez persze nem mentség, de én azt mondom még mindig jobb ha itt megkérdezi, mintha nem tenne semmit.

2012. febr. 14. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mert ez ingyen van...
2012. febr. 15. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Sajnos az ország nem bokrában terem kutyaiskola, vannak ahol több mint 50 km-t kell utazni mire egyet találsz, és az nem biztos, hogy olyan technikával oktat ami számomra szimpatikus. Itt most csak a képzésről van szó!

Ahol én lakom, ott a megyében van 4-5 az is mind kb 20 km-s körön belül vannak. Egy kevésbé frekventált helyen lévő faluban a kutya az riasztó, házőrző. Nem neki tudni pacsit adni vagy vezényszóra feküdni. Ha távol tartja az illetékteleneket, már megtette a dolgát. Ha a kutya nem lenne ott, hamar lába kelne néhány értékes holminak míg a gazdi a suliban okítja ebét.

2012. febr. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én pl feltettem már itt kérdést a kutyám egészségével kapcsolatban, mert vártam a laboreredményeket és szerettem volna ha valaki aki tapasztalt hasonló tüneteket írt volna, hogy mi volt akkor az ő kutyája baja, hogy kicsit felkészülhessek addig. Nem kértem sem távgyógyítást, sem diagnózist, csak leírtam a tüneteket, hátha valaki rájuk ismer. Persze 2 választ kaptam. Az egyik köszönő viszonyban sem volt a feltett kérdéssel, a másik többé kevésbé hasznos volt. Ilyenkor miért nem válaszol semelyik "én mindent tudok a kutyákról", "nekem ne magyarázzatok már több kutyám is volt" sem?

Az is igaz, hogy vannak tényleg elég meghökkentő kérdések is ezzel kapcsolatban, vagy olyanok amiket aznap kb. 20x írnak ki, csak nem Fifikével, hanem Bodrival.

2012. febr. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Hát ez az! Annyi itt az "okos" ember, hogy itt hiába teszel fel ilyen kérdést, mert úgyis csak a hülyeségek, a lehurrogások meg ilyenek jönnek. De mondom, én nem arrólbeszélek amikor tanácsot kérsz, hogy kinek mi a tapasztalata, vagy ilyesmi. Hanem, hogy olyan retardált barmok vesznek kutyát akik nem veszik észre, hogy ha már nagy a baj és nem viszik orvoshoz. Mert elvileg akkor váállal valaki kutyát, ha felkészül ilyen kiadásokra és nem arra számít, hogy ha baj van a kutyával akkor majd az internet megoldja.
2012. febr. 15. 17:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!