Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meg lehet tanítani valahogy,...

Meg lehet tanítani valahogy, hogy jelezzen, ha ki kell mennie, vagy magától kell, hogy rájöjjön?

Figyelt kérdés

4 hónapos a kutyusom és már kb. 80%-ban szobatiszta, de van amikor naponta több baleset is előfordul (gondolom mikor többet is iszik). Nagy segítség lenne, ha jelezne, hogy ki kell mennie és akkor eldobnék mindent és vinném le.:) Szóval erre meg lehet tanítani valahogy?

És van egy másik dolog amiről érdekelne a véleményetek: A párom nem akarta beengedni a hálószobába a kutyust, főleg amíg nem szobatiszta. Viszont most megegyeztünk, hogy leterítek az ajtótól az ágyig egy plédet és azon bejöhet. Nem is pisilt ide eddig viszont tegnap nagyot néztem mikor ültünk az ágyon és ő célirányosan rámászott a plédre és odapisilt holott 20 perccel azelőtt volt lent. Ilyenkor nem szokott már máshova sem pisilni, max. ha már több órája tartja vissza, szóval ezen ledöbbentem. Ez miért lehetett?


2012. febr. 15. 11:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha szobatiszta a kutya, akkor jelezni fog. Törekedj rá, h minden nap azonos időpontban járj le vele, és rá fog állni a szervezete, és akkor kell pisilnie meg kakilnia is.
2012. febr. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Jelez ő a maga módján :) Ha szaglászik, stb., akkor vidd le. Idővel szerintem ez változni fog. Az én kutyusom (7,5 hónapos) fogja magát és beül az ajtóba, de tök csöndben. Vmikor észre sem vesszük. Néha nyöszörög mellé, de ez még nem túl gyakori.


Hogy mitől lehetett a plédes pisi, ez jó kérdés. Egyébként parketta van a szobában? Csak mert a szőnyeget szokták fűnek nézni a kutyusok, lehet, hogy úgy érezte, hogy fű van alatta és hát pisilni igen gyakran képesek akár 1-1 séta alkalmával is, függetlenül attól, hogy tele a hólyag vagy sem. Anyósomnál van egyébként egy ilyen rongyszőnyeg, amire kicsi korában 1x rápisilt a kutyám, utána persze minden egyes alkalommal ki lett mosva, de még sokáig rápisilt. Szóval azt a plédet szerintem ne rakjátok vissza, max. ha ecettel vagy ilyesmivel 100%-osan kivettétek belőle a pisiszagot...

2012. febr. 15. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
53%

A leterített pléddel a lehető legrosszabb dolgot követtétek el :) Mások kifejezetten azért terítenek le valamit (ún. kutyapelenkát), hogy a kutya arra intézze a dolgát.

Így semmi értelme a plédnek. Koszos a lába, vagy miért kellene szegénynek azon közlekednie? A ledobott anyag arra fogja ingerelni, hogy oda pisiljen.


Hányszor viszed le egy nap? Próbáld 3-4 óránként sétáltatni, és ne arra várj, hogy ő jelezzen.

2012. febr. 15. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
én ha láttam a kutyusomon hogy intenziven szaglászik a lakásban már vittem is lefele. most másfél évesen a szoba ajtó előtt kezd el nyüszögni, úgy jelzi hogy menni kéne
2012. febr. 15. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Mailerdeamon ***** válasza:

Ha már látod hogy készülődik azonnal vidd le, majd ha kint elvégezte dicsérd meg és vidd fel. Előbb-utóbb összeköti a kettőt és beáll az ajtóba ha kell neki.


Régen a mi kutyáink is ha bepisiltek jellemzően a szőnyeg sarkára tették. A hálóba jobb lenne egy kutyaágyat, vagy akár dobozt letenni és abba tenni a plédjét.

2012. febr. 15. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Akiteki ***** válasza:
100%

Szól ő, csak még nem értitek. Figyeld a viselkedését és rá fogsz jönni.

Nekem van kutyám, aki áll az ajtó előtt és ugat. Van, amelyik nyöszörög. Olyan is van, aki odajön hozzám és az ölembe hajtja a fejét. Némelyik meg toporog a folyosón.

Mindenki másképp csinálja. Biztos a Te kutyusodnak is van valami jele, csak még nem fejtettétek meg.

2012. febr. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Eszembe sem jutott, hogy fűnek érezhette, de akkor valószínűleg ez történhetett!:) Egyébként padlószőnyeg van a hálóban és azért kellett leteríteni a plédet, mert a páromnak ez a rögeszméje, hogy amihez a kutya hozzáér az koszos.:S Tudom, hogy butaság és nem is foglalkozok ilyennel, amikor nincs itthon, de ő már az után is kezet mos, ha leteszi a kutya tálját a földre...mit tehetnék, ha ilyen lökött? Én akár még az ágyba is beengedném a kutyát, de már annak is örültem, hogy a pléden bejöhetett a szobába, mert kicsit közelebb érezheti magát hozzánk. Próbálok jó megoldást találni, ami mindenkinek megfelel, de nem egyszerű.


Amikor hozzánk került a picur, akkor 2-3 óránként vittük le és már érti is, hogy itthon nem szabad, sőt már volt rá példa, hogy 8 órán keresztül is vissza tudta tartani (bár ilyen szélsőségesen hosszú ideig nagyon ritkán kell egyedül lennie). Most már csak 4-szer visszük le egy nap és általában elég is, csak van, amikor belemerülök valamibe és akkor elfelejtem, hogy le kellene vinni és olyankor becsorgat, de ez érthetően nem az ő hibája.:)


Akkor remélhetőleg majd rájön, hogy ha jelez valamivel, akkor észre veszem magam akkor is, mikor mással foglalkozom.


Köszönöm mindenkinek a választ!

2012. febr. 15. 11:29
 8/11 Akiteki ***** válasza:

"Pető Kriszti válasza:


A leterített pléddel a lehető legrosszabb dolgot követtétek el :) Mások kifejezetten azért terítenek le valamit (ún. kutyapelenkát), hogy a kutya arra intézze a dolgát. "


Attól mert leterítenek valamit, a kutya nem fog rájárni. Akkor senki ne használjon kutyaágyat? Nálunk is le van terítve a földre pokróc, hogy azon feküdjenek, soha senkinek nem jutott még eszébe lepisilni.

2012. febr. 15. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Most olvastam csak a válaszodat Akiteki. Lehetséges, hogy igazad van, majd megpróbálok jobban odafigyelni. Bár a plédes "incidens" alkalmával nem nagyon jelezgetett, csak kijött a helyéről pisilni, aztán vissza.:D De ezt a plédet is elfelejtjük akkor. Köszönöm neked is a választ!
2012. febr. 15. 11:32
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom, de nálunk az első napon a kutyámnak az első útja a sarokban lévő kutyapelenkára vezetett. Pedig nem volt előnevelve. Utána persze előfordultak "balesetek" de szigorúan a nappaliban lévő szőnyegre:)

Mondjuk nálunk parketta van, tehát érezhető volt a különbség.

2012. febr. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!