Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi az a tenyésztői szerződés?

Mi az a tenyésztői szerződés?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm így vett kutyát,de nem igazán értem,hogy mi a lényege.
2012. febr. 15. 16:34
1 2
 1/16 Akiteki ***** válasza:
100%
Az a lényege, hogy ha valami probléma van a kutyával vagy a gazdával, akkor van hova fordulni.
2012. febr. 15. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nem,nem a sima szerződés,hanem valami olyan,hogy tenyészteni kell,de a tenyésztő nevén fut az alom.( ha jól értelmezem )
2012. febr. 15. 16:42
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem arra gondolsz, hogy a kutya társtulajdonban marad a tenyésztővel? Ha ez, akkor a szerződés megállapodás szerint azt jelentheti pl., hogy a tenyésztő döntheti el, mikor melyik kiállításon kell a kutyának részt vennie, milyen vizsgákat, szűréseket kell megcsinálnia a gazdának, a fedező kant a tenyésztő választhatja ki, a kennel neve alatt születnek majd a kölykök, a tenyésztő dönthet a leendő gazdikról, esetleg egy részük a tenyésztőé lesz, stb., stb., stb. Egész kis részletekbe bele lehet itt menni.
2012. febr. 15. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Akiteki ***** válasza:
100%

Ez társtulajdonosi szerződés, igen.

Mit nem értesz rajta? Hátha el tudjuk magyarázni.

2012. febr. 15. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Ezaz :)


És ez miért jó?


Miért vesz valaki így kutyát?

2012. febr. 15. 16:51
 6/16 A kérdező kommentje:
Igazából azt,hogy a gazdinak miért éri így meg megvenni,hogy gyakorlatilag csak a helyet adja a kutyának,de döntési joga semmiben sincs
2012. febr. 15. 16:53
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

talán, mert nem is hiányzik neki a döntés felelőssége :)


megbízik a tenyésztőben, hogy a megfelelő kant választja majd, hogy jó gazdákat fog találni a kölyköknek (a hírneve, ismerősei által jobb esélyekkel indul), stb.


a tenyésztés nagy felelősség, sok tudás és tapasztalat kell hozzá. lehet az ismerősöd nem vágyik arra, hogy ennyire elmélyüljön a témában, vagy nem akar ilyen felelősséget a nyakába, viszont szeretne kiállításra/versenyre járni a kutyájával, örül, ha együtt érnek el győzelmet, és szeretne kiskutyákat nevelgetni anélkül, hogy az elhelyezésük miatt kéne aggódnia.

2012. febr. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Akiteki ***** válasza:
100%

Pontosan, ahogy előttem leírták.

Tőlem is most vittek el így egy kutyát.

Mindkét fél jól jár:

Nekem nem kell itthon tartanom még egy kutyát, akivel tenyészteni szeretnék, ő meg így olcsóbban kapta meg a kutyát. A kiállításokat felesben fizetjük. Ő kutyababázhat, de én fizetem a fedeztetést. Az első alom után megkapja teljes tulajdonba.

2012. febr. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
59%
Én nem adnék így el kutyát, h tenyészteni készülök vele és nem nálam van nem bíznám az első almot tőle hozzá nem értő személyhez, nálunk is sokan csinálják, én megtartom tenyésztésre az arra alkalmasat illetve eladok tenyésztésre és hobbira, de afölött már nem rendelkezem h fedeztessem, mert lehet h pl nem úgy etetik nem úgy mozgatják, jobbat ki lehetne hozni a kutyából, és nem teszik, így én nem viszem kiállításra.
2012. febr. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Akiteki ***** válasza:
100%
Én még bízom az emberekben. És vannak jó tapasztalataim is.
2012. febr. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!