Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem tudom eldönteni, kaphatnék...

Petrusi kérdése:

Nem tudom eldönteni, kaphatnék segítséget?

Figyelt kérdés
Van egy schnauzer szukám, 4 éves. Úgy tudom, a kutyának muszáj, hogy párszor legyen kölyke, hogy ne károsodjon a hormon-rendszere. Fajtatiszta, törzskönyves szülőktől, csak sajnos a törzskönyvre már nem telt éppen akkor, mert váratlanul nagyobb összeget kellett kiadnunk, de a tenyésztőnél már nem tudtuk visszamondani, és nem is akartam,hogy visszamondjuk. Ivartalanítani nem szeretném, különböző okokból: volt egy olyan snacim, aki abba halt bele, hogy kapott egy ronda fertőzést a műtét után, és elment tőlem. Nagyon félek a műtéttől. Biztosan nem fog becsúszni egy alom sem. De mostmár azt mondta az állatorvos, hogy a kutyus érdekében kéne már pároztatni. Most akkor ez szaporítás lenne?
2012. febr. 15. 20:21
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
86%

Igen, szaporítás lenne. És minél hamarabb válts orvost, mert a mostani is csak a pénz miatt mondta, amit mondott, hisz a vemhesség alatt is, később a kölykök miatt is rengeteg pénzt hagynál a kedves orvosnál.

A kutya szervezetét emellett nagyon megterheli egy ellés. És ha nem vagy erre felkészülve, könnyen történhetnek balesetek is. Az pedig teljesen tévhit, hogy a kutyának szüksége van a vemhességre, az ellésre.

2012. febr. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Akiteki ***** válasza:
100%

Igen rosszul tudod. Semmi szüksége rá, hogy kölykei legyenek. Az ivartalanítást egy normális orvosnál csináltasd és akkor nem lesz gond.

Hidd el, hogy jót teszel a kutyáddal, ha ivartalanítod, de semmiképp ne ennél az orvosnál, aki ilyen hülyeségeket beszél!

2012. febr. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Bozsikrisz ***** válasza:
92%

Az az állatorvos, amelyik ezt állítja, kizárólag a pénzre hajt, és nekem senki ne mondja, hogy nem így van.

Nem kell szülnie, az sokkal jobban megviseli a szervezetét, és semmit nem befolyásol a későbbiekre nézve.

Ami az előző kutyáddal történt, azt nagyon sajnálom, de ez kb 5.000-ből egyszer fordul elő. Az egyetlen, amivel megakadályozhatod a későbbi ivarszervi problémákat, az kizárólag az ivartalanítás. Higgy nekünk, nem akarunk rosszat!

2012. febr. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Priviben add már meg az állatorvosod telefonszámát.
2012. febr. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom az előttem szólókhoz! Az én kutyám sem volt pároztatva, meg lett műtve. Még az sem igaz rá, hogy a műtét után nem játékos, meg megkomolyodik. Azóta is ugyanolyan lökött és játékos. Szóval, gyors dokiváltás, és műtét! Semmi gond nem lesz, hidd el!
2012. febr. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Képtelen vagyok elhinni, hogy van még olyan állatorvos, aki képes ilyet mondani. És akkor csóri gazdi teljesen összezavarodik, mert mégis kinek higgyen, ha nem a dokinak.

Felháborító.


Nem kell egyszer sem ellenie a kutyádnak, nagyon szívesen megadom kb egy tucatnyi állatorvos számát akit ismerek és ugyanezt fogják neked mondani.

2012. febr. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Nagyon tudatlan lehet az az állatorvos, aki ezt mondta! Nagyon ritka ,amikor az ivartalanitás miatt hal meg egy kutya!

Viszont egy elletés nagyon megviselné a kutyát, és emlő, méh daganata lehet ha nem ivartalanítod!

És ne is haragudj, de ha minden szukának párszor szülnie kéne, akkor kutya invázió lenne a világon!

2012. febr. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Mailerdeamon ***** válasza:
100%

Hihetetlen, hogy ez a tévhit még mindig él, főleg ha egy állatorvos szájából hangzik el. Ennyire elmaradott nem lehet, vagy csak a pénzre hajt.


Az ivartalanítás rutinműtét, elhiszem, hogy a rossz tapasztalatod miatt aggódsz, de sokkal komolyabb egészségügyi problémák előzhetők meg vele, mint amekkora a kockázata.

2012. febr. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Akiteki ***** válasza:
100%
Van ilyen orvos. Még rosszabb is.
2012. febr. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Az elletés nem segít a helyzeten, az ivartalanítás viszont igen, mert egy ilyen kutyánál túl nagy az emlődaganat és a gennye méhgyulladás kialakulásának esélye, nagyobb mint annak h belehal az ivartalanításba sokkal.
2012. febr. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!