Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám fél bejönni a szobába...

A kutyám fél bejönni a szobába mert rájött hogy csúszik a laminált padló. Miért? Mit csináljak hogy ne féljen? Eddig is csúszott.

Figyelt kérdés
Szombaton kicsit átrendeztük a szobát. Fölszedtünk 1 kicsi szőnyeget, ami nem is az ajtónál volt... most meg nem mer bejönni... az előszobából kellett behozni a futószőnyeget, hogy bejöjjön aludni...
2012. febr. 15. 21:41
 1/6 Mailerdeamon ***** válasza:
100%

Lehet hogy egyszer megcsúszott és azóta fél. A mi egyik kutyánk így törte újra a lábát, azóta néha neki is le kell teríteni valamit a kőre (még mindig nem forrt össze, azért nem erőltetjük).


Vezesd rá pórázzal, hagyd ott állni kicsit amíg megnyugszik, majd dicsérd meg és gyakoroljátok.

2012. febr. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Lehet hogy megcsúszhatott... Így nincs gond hogy letettük a szőnyeget, csak bizonytalanul jön be (mert az ajtóig nem ér el), és nyugisabb lett, nem akar (hál istennek) idebenn labdázni... csak azért rossz nem akarom hogy lelkileg megviselje hogy fél...
2012. febr. 15. 21:55
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kutyusom is félt, nem mert hozzám bejönni!

Én mindig adtam neki enni meg megdicsértem mikor bejött, meg elejében teritettem neki le egy kis szőnyeg darabot, most már egyáltalán nem fél bejönni.

2012. febr. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Csald be játékkal, kajával, esetleg nógasd kicsit pórázon, és dicsérd meg, ha beért. Amíg fél, addig semmi simi meg okos kutya, mert azt bátorításnak veszi, azt hiszi, hogy okos dolog félnie. Ezt csináld meg rövid időn belül többször, járkáljatok ki-be, sikeres áthaladás után jutalom. Sokkal gyorsabban rájön, hogy nincs mitől félni, ha rövid idő alatt sokszor megtapasztalja, hogy ez egyébként egy remek dolog, mintha csak napi 1-2-szer. Mindig akkor fejezd be a gyakorlást, amikor a lehetőségekhez képest bátran és ügyesen csinálta, ne akkor, amikor esetleg túlságosan fél.
2012. febr. 16. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Te, nehogy ekkora ügyet csinálja ebből. majd bemegy. Semmi baja nem lesz. Szépen megszokja, először furcsa volt neki.
2012. febr. 16. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
vidd el egy nagy sétára és lendületbőlk még pórázon vezesd be a szobába amikor hazaértek
2012. febr. 16. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!