Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg a kutyámat...

At7tila kérdése:

Hogyan tanítsam meg a kutyámat, hogy melettem sétáljon és ne elöttem?

Figyelt kérdés
Eddif flexi pórázzal voltunk sétáltunk. Késöbb rájöttem, hogy hülyeség volt flexi pórázal sétálni. Hogy tudnám arra megtanítani, hogy mellettem és nem elöttem sétáljon?? Nagyon húz előre és a kezem a sétálás végére meghal. Ötleteket várok! NORMÁLISAKAT!
2012. febr. 16. 17:16
1 2
 1/12 petrusi ***** válasza:
33%
Adj rá pórázt vagy hámot, és indul el előre. Ha a kutyus elkezd húzni, rántsd meg a pórázt, húzd magadhoz a kutyát és mondd neki, hogy Lábhoz! Mindig ezt csináld, de ha nagyon rossz, akkor ne engedd ki a pórázt, hanem tartsd szorosan magad mellett vele a kutyát, Ha jön melletted egy darabig, lazíts a pórázon és közben mondd neki, hogy lábhoz.
2012. febr. 16. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Azt is csinálhatod, hogy adsz rá egy jó nyakörvet, elindultok, és ha húzni kezd, te egy határozott mozdulattal hátraarcot csinálsz. Ha kell még kicsit meg is húzhatod a pórázt. Ha ezt folyamatosan csinálod, egy idő után rájön hogy jobb követni téged, mert akkor legalább nem ráncigálod:). Hidd el beválik.
2012. febr. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
48%
Velem is ez volt gond. Majd mikor megelégeltem vettem egy szöges-szorító nyakörvet, amit 4 hétig folyamatosan használtam. Nem szabad elengedni csak avval sétálni. Tudom,hogy nagyon komolyan és ijesztôen hangzik ez a módszer, de nekem már az elsô séta után hatásos volt. Azóta rendes nyakörvel sátálok és semmi gond nincs. Csodálatosan jön melettem :)
2012. febr. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
51%
jó az amiket az előzök ajánlottak, csak annyi külömbséggel, hogy ahányszor visszahúzod a lábad mellé, akkor adjál neki egy kis jutalomfalatkát, és dícsérd meg. Az enyém is ugyanígy húzott, míg ki nem probaltam ezt a taktikát, s most már tökéletesen sétál mellettel...NE szidd meg, csak dícséd ha ügyes :)
2012. febr. 16. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
69%
nehogy szöges szorító nyakörvet adj rá !!!!!!! Az neki kínzás, az előző választ használd fel !!!!!
2012. febr. 16. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem volt vele semmmi gond, a szöges nyakörv egy egy elismert tanítási módszer. És így hamarabb megtanulja,hogy ki a fônök. NA meg nem kell enyit sizdjad azt a szerencsétlen állatot, lehet,hogy durvának halatszik, de kicsit sem az. Elôször kicsit fájhatott neki, de aztán másadszorra már tudta,hogy mi vár rá és nem húzott, lehet,hogy keményebb, de hatásosabb is.
2012. febr. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

megpróbálom ezeket az ötleteket:)

2012. febr. 16. 19:38
 8/12 anonim ***** válasza:

Az azonnali hátraarc a lehető legjobb megoldás, ha következetesen csinálod. Több okból is a legeredményesebb, egyrészt mert így nem kell akkora erőt kifejtened, mint mikor visszarántod magad mellé, bár nem tudom, mekkora kutyáról van szó, másrészt mert nem rángatod állandóan és feleslegesen a nyakánál fogva, nem kínzod őt fájdalommal -lásd. szöges, elég négy-öt fordulat, és már rántani nem fogsz tudni a kutyán. Harmadrészt, mert így sokkal gyorsabban megtanulja a kutya, hogy te irányítasz, te szabod meg, merre is mentek így nem éri meg neki húznia, és végül, mert ez egy nagyon jó dominancia gyakorlat. Ha gond van a falkavezérséggel, ez többek között nagyon hatásos annak orvoslására.


A szöges nyakörvet pedig lehet, hogy használják egyes elavult, régimódi és igazi hagyományos iskolákban, ahol nem a kutya a fontos, hanem az, hogy akármi árán is de ki lehessen csikarni, kényszeríteni belőle a feladatokat. Kínzásra, fenyítésre, fájdalom keltésre tökéletes. Persze, lehetne normálisan is használni, de azt is meg kell tanulni.

2012. febr. 16. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Egyszerűen: rántsd vissza magad mellé.

Nem varázslat, a lényeg, hogy ne feszüljön a póráz, csak amíg rántod. És ne magyarázz neki folyton; ha akarsz hozzá parancsot társítani, akkor azt egyszerr add ki, utána már csak korrigáld hang nélkül, esetleg a tiltószót lehet belefűzni, ha valamire nagyon készül, de azt se kell kántálni a fülébe, mert csak immunis lesz rá.

2012. febr. 16. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szögest meg csak akkor használj, ha értesz hozzá, mert rendesen el lehet cseszni vele a kutyát, meg a kapcsolatotokat is. Ha ragaszkodsz a szögeshez, akkor sétálj el egy kutyaiskolába, és kérd meg, hogy tanítsanak meg rendesen használni. De én azért azt inkább csak utolsó lehetőségnek javasolnám, civilizáltabb módon is meg lehet tanítani rendesen sétálni, amennyiben amúgy le van mozgatva a kutya, van lehetősége kitombolni magát, és nem pórázon kell leélnie az életét :)
2012. febr. 16. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!