Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta kutyátok van?...

Milyen fajta kutyátok van? Nehéz volt a bizalmába férkőzni, vagy egyből megszeretett?

Figyelt kérdés

Valamint érdekelne még hogy bizalmatlan idegenekkel,vagy barátságos mindenkivel?

Fajtát is irjatok,lécci:)


2012. febr. 16. 17:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Van egy németjuhászom és egy keverékem kutyusom. Mivel mindkettôt kicsi kölyök korában kaptam, nem volt baj a bizalom kifejlesztésével. Am, a németjuhász imádja az embereket, mindig rájuk ugrik akár idegen akár nem, nagyon bolondos. A keveréknek kicsit több idô kell, ô nem megy oda és nem kezd el játszani tök idegen emberekkel egybôl :)
2012. febr. 16. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Keverék, kölyökkorától velem van, így a bizalom nem is volt kérdés. Az emberekkel nagyon barátságos, de ha szabadon van, azért látszik, h nála is van szimpátia, különbséget tesz ember és ember között, nem mindenkinek hagyja, h megsímogassa.
2012. febr. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van egy pincsim van, aki kicsi kora óta nálam van. Ő vele ilyen téren nem volt gond. Aztán jött egy beagle kutyus. Mindig is szerettem volna egyet. Így mikor megtaláltam az utcán egyértelmű volt hogy haza viszem. Az állatorvos szerint akkor lehetett olyan 8-9 hónapos mikor megtaláltam. Barátságos volt, kedves, de nem bízott bennünk. El kellett telnie egy jó hónapnak, mire azt vettük észre, hogy kezd ragaszkodni hozzánk. Kezdi megérteni, hogy mi már nem küldjük el. Velünk lesz. A nagy áttörés szerintem akkor jött, mikor egy nyári napon séta közben, egy nagy kutya ránk támadt. Kiszaladt egy háztól és gondolkodás nélkül neki rontott az enyémnek. Én meg mint jó falkavezér, egyből a kutyám védelmére keltem. Gondolkodás nélkül a két kutya közé álltam, és szégyen nem szégyen egy határozott rúgással eltoltam a nagyot az enyémtől. Aztán szerencsékre ez elég volt neki, hogy észbe kapjon és vissza menjen a helyére. Bár az enyémnek így is lettek enyhe sérülései, de el sem tudom képzelni mi lett volna ha nem állok oda.... És ezután az eset után, teljes változás állt be a kapcsolatunkba. Úgy hogy azóta is egy boldog falka vagyunk. :) És azt hiszem teljesen megbízunk egymásba a kutyákkal. :) Hát ennyi lett volna az én történetem! :) Szép estét! :)
2012. febr. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nekem egy német juhászom és egy golden retrieverem van, mindketten két évesek.

A német juhász játékos, mindenkivel barátkozna, mindig megy mindenkivel pacsizni, viszi mindenkinek a labdát. Ha nem vagyunk otthon akkor is mindenkit beengedne az udvarra, de ki még az ismerőst se(volt már rá példa, pl. a szomszéd átjött a labdáért, amikor a gyerekek átrúgták és szegény nem tudott kimenni, pedig befelé még játszott a kutyákkal). 12 hetes kora óta velem van, rögtön a bizalmába fogadott.

A golden retriever is barátságos, de neki kell idő, mire megszokja az idegeneket, de akit egyszer elfogadott, az örökké a bizalmába férkőzött. Egy éves volt, amikor befogadtam, mert az előző gazdájának nem kellett. Barátságosan viselkedett, de kb. két hétig nem fogadott el teljesen a gazdájának. Nem úgy üdvözölt, mint most, nem vágta magát hanyatt, ha ott volt valaki(legvédtelenebb testrészét mutatja, ami a bizalom jele), nyugtalan volt éjszaka. Aztán hirtelen egyik napról a másikra megváltozott.

2012. febr. 16. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
67%

Roti-nj keverék.


6 hetesen hoztam el (nem lehurrogni, minden kutyám ilyen idősen lett hozva plusz sos eset volt), és ismert, mert korábban is kijártunk hozzá. Első este eléggé meg volt szeppenve és elbújt, nem is zaklattam, de másnap már minde oké volt.


Igazából ha sétálunk vagy bárhová is megyünk, akkor teljesen közömbös mindekivel, rászoktattam, h senki és semmi mással nem kell törődni csak velem.

Ha jönnek hozzánk, akkor ugat, de ha beengedem az illetőt, akkor már el is fogadja, megy oda simiért.

De ha azt mondom neki h "Fogd meg!", akkor már nem :)

2012. febr. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

egy bichon frise és egy havanese-m van

a frise 1,5 éves korában került hozzám ,a gazdáinak nem kellett egy kertben élt (bejárással a házban persze) de nuku séta, a kutya tök szocializálatlan volt,nem tudta még azt se hogy ül, most már 10 éves a kutyákkal még mindig nem jön ki annyira csak ha kis időt eltölt velük,de rengeteg trükköt tud, elég bizalmatlan az emberekkel egyáltalán nem szereti ha idegenek simogatják, amikor elhoztuk akkor 2-3 napig nem foglalkozott velem,jött ha hívtam de nem keresete a társaságomat, aztán már rengeteget foglalkoztam vele, most már csak rám hallgat az egész családból,és imád velem lenni :)


a havenese-m kölyök még 9 hetesen került hozzánk (most 8 hónapos)

első napon hiányoztak neki a tesói meg az anyuja nyöszögöt meg minden , de 3-4 napon belül teljesen elfogadta az új helyet :) nagyon barátságos mindenkivel,imád az emberekkel lenni és a kutyákkal is :)

teljesen ellentéte a másik kutyámnak ,de mégis nagyon jól kijönnek egymással, állandóan játszana és rohangálna..

jah és vmi folytán apumat nagyon szereti ,ha itt van állandóan mellette van, hallgatni nem hallgat rá, de imádja :)

2012. febr. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Van egy keverékem. Kicsi korában hozzánk került.

Tacskó keverék. Bárkivel kijön, imád mindenkit.


Van egy Pulim ő most lesz 9 hónapos. Ő is kis korában került ide tavaly augusztusban. 8 hetesen.

Mindekt nagyon szeret de az idegeneket ugatja. Nagyon. De ha vakit mi be engedünk akkor azt nem bántja de azok közül sem miindenkivel barátkozik. Ebben válogatás. Ritka az akivel barátságot köt.

2012. febr. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
79%
Mudijaim vannak. Egyből megszerettek, mivel az egészséges kiskutyák többsége barátságos amíg fiatal. Az idegenekkel bizalmatlan vagy semleges, illetve ha indoka van akkor ellenséges.
2012. febr. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Francia Bulldogom van kan 2 éves!

4 hónapos korában került hozzánk, már 3 hónapos volt mikor ráakadtam a hirdetésére. Aztán mikor elmentünk lefoglalni kint játszott a kertben az anyujával én meg szaladtam utánna, hogy elkapjam, fölvettem a kezembe adtam egy puszit a pofijára ő is adott egy puszit és azóta örök szerelem. Az elején nagyon félős volt mindenkivel kivéve velem, még a szobámat is őrizte, megugatta apuékat mikor bejöttek. Utánna megbarátkozott mindenkivel. Idegenekkel nagyon jól kijön, egészen pici gyerekekkel is, mert rengetegen simogatták, mikor pici volt meg mostanság is. Mikor szigetelték a házunkat kivülről a munkásoknak folyamatosan vitte a játékait, hogy dobálják neki, szóval ő nagyon barátkozós kutty.

2012. febr. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 compactegon ***** válasza:
16 hónapos amstaff szuka. emberimádó, néha még most is nehezen tudom letiltani, ha fülcsapva kocog valami szimpatikus arc felé :) Nem rosszindulatból de szeretném, ha egyszer valaki kicsit seggbe pöccentené, egy kis tartózkodás ráférne. viszont morgott már meg 130 kilós kancigányt kb. 7 hónaposan, illetve herkást a téren, miközben lőtte magát. Hihetetlen, mennyire kiismerik, ki a"jó" és "rossz" ember.
2012. febr. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!