Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet-e fedeztetni angol...

Lehet-e fedeztetni angol cocker spániel egyszínűt többszínűvel?

Figyelt kérdés

Egyet leszögeznék! nem akarok szaporítani, sem tenyészteni, csak egy egyszerű kérdés, mert úgy tudom volt erre tiltás, de hallottam h eltörölték.

+ sok szaporítónál lehet ilyet látni, pl, fekete egyszínű egy blue roannal.

Tudtok erről valamit?



2012. febr. 16. 18:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem lehet, bár nem tudom.
2012. febr. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
7%
Az egyikk ismerôsömnek fekete spánielje van. És mindig viszi sétálni egy barnással. Sajnos egy óvatlan pillanatba figyelmetlenek voltak és felelôtlenek. A kutyák összeragadtak és amikro a suzka megszÚlte a kölykeit akkor nagyon aranyosak voltak, bár egyik sem volt egyszínû, volt barnás fehérrel, fekete szürkével és fehérrel meg még elég sok kombináció volt :) És egészséges mind a 9 kutyus :)
2012. febr. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem lehet, nem is hallottam, hogy lenne valami korlátozás.

A merle színű kutyáknál van, hogy két ilyet nem szabad összerakni, de ez a szín a spaniknál nem játszik.

Illetve a német dognál van, hogy harlekint harlekinnel nem szabad.

Ezek mind egészségügyi oka van.

Úgy tudom, egyik spánielre jellemző szín sem problémás.

2012. febr. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
én úgy tudtam hogy pl. arany színűt blue roannal nem lehet. mivel előbbi egyszínűnek utóbbi többszínűnek számít.
2012. febr. 16. 19:21
 5/13 Akiteki ***** válasza:
92%

Keresgéltem egy darabig,hogy ne írjak hülyeséget, mert nem mélyedtem bele, csak az tűnt fel, hogy tenyésztőknél általában külön veszik a színeket.

Szóval arra jutottam, hogy angol és amerikai változatban is külön veszik

-a feketéket,

-az egyszínűek, (feketétől eltéró színben)

- és a nagyon színeseket (pl. a blue roan vagy a cser ill. than variációk)


Mivel ezek a színek a törzskönyvön is jelölve vannak, valamint az FCI szabályzat szerint külön is bírálják őket, így nem lehet egymással keverni.Gondolom én.

2012. febr. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Kölön veszik őket de egy úgy hogy Pl. egy arany színt keverhetsz egy bicolor (pl fehér, arannyal) de ezt a bicolor színváltozatot már nem keverheted fekete egyszínű ebbel..

Az azonos árnyalatú ebeket lehet keverni de ezt is csak ritkán.. Inkább 1 színűt az egyszínűvel!!

2012. febr. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Akiteki ***** válasza:

Az aranyat a barnával igen, de a feketével nem.

Gondolom ha egyszínűt a színessel keverik, az csak színesnek számít utána.

2012. febr. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Akiteki;

én nézegettem tenyésztők oldalát és a déd-ük(ük)szülőknél látható volt h egyszínűt-többszínűvel fedezettek. Gondolom jó rég volt. :)

A ti megállapításotok szerint végeredményben egy black and tant lehet fedeztetni egy blue roan and tan kutyussal?

Lényegében egyik egyszínű másik többszínű kategóriába számít...

érdekes megfejthetetlen... egyátalán mi sülne ki belőle mi?! :)

2012. febr. 16. 21:44
 9/13 Akiteki ***** válasza:
73%
Az a gondom, hogy semmilyen nyelven nem találtam egy tenyésztési szabályzatot, ahol egyértelműen leírnák, hogy mit szabad és mit tilos. Csak így visszafelé tudtam okoskodni.
2012. febr. 17. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Én sem találtam ezért tettem fel a kérdést, remélem valaki tudni fogja. :)
2012. febr. 17. 08:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!