Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Biciklizés kutyával?! De hogyan?

Biciklizés kutyával?! De hogyan?

Figyelt kérdés
Azt szeretném kérdezni, hogy hogy kezdjem el? Szeretném megtanítani kutyámat, hogy bicikli mellett vagy előtt fusson és ne húzzon le a bicikliről. Pórázon szépen sétál. Ha valaki tud segíteni, hogy hogy kezdjem el, azt nagyon megköszönném!
2012. febr. 17. 07:47
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha jól tudsz bicajozni akkor könnyű lesz.

Én úgy kezdtem a pitbullommal, hogy először bal kezemben két póráz összerakva (hogy hosszabb legyen), jobb kezemben a kormány és eleinte csak lábbal löktem a biciklit amíg a kutya megszokja, hogy ne támadja meg a kereket.(először nyakörvet javaslok, hogy könnyebb legyen korrigálni ha mással foglalkozik. Aztán ha már rögtön elkezd szaladni ahogy felülsz a bringára és ha szólsz megáll, akkor átválthatsz a hámra és rákötheted a kormányra a pórázt.

2012. febr. 17. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Férjem szokott így menni néha a staffordunkkal, így tuti lefárad mikor mennek 18-20 km-t, bár persze pihennek közben a kutya miatt :))


Szerintem inkább melletted fusson, mint előtted és kezdetben csak szoktasd hozzá, sétáljatok a bicajjal+kutyával, vagy ahogy az előttem lévő írta, csak lökd a lábaddal a kerékpárt.


Elvileg lehet kapni kerékpárra való sétáltató rudat (vagy mi az...), az én párom csak a kezében fogja a pórázt.

Persze ehhez az is elengedhetetlen, hogy kiválóan tudj kerékpározni és kutyával ne száguldozz.

2012. febr. 17. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Amúgy milyen fajta?
2012. febr. 17. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
30%
Azt vedd figyelembe, hogy ez tiltott dolog. Gondolj bele, hogy ha nem fegyelmezett a kutty, és átszalad egy macsek előttetek, a kutty pedig utána. Aláránt egy autó alá, stb. Meg is büntethetnek érte. Mindenesetre ne egy forgalmas helyen kezdjétek el.
2012. febr. 17. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ahham, értem! Köszi nektek! Beagle kutyusról van szó. Azért is tatom jó dolognak ezt a biciklizést, mert így jól letudnám fárasztani. Gondolkoztam még a görkorcsolyán is. Valamelyiket kipróbálom, csak bejön. Mondjuk szerencsére könnyen tanul, úgy hogy szerintem hamar bele fog jönni, csak nem tudtam hogy kezdjem el! :)
2012. febr. 17. 08:55
 6/6 A kérdező kommentje:
Természetesen nem forgalmas úton terveztem én sem. Fontosabb a saját biztonságunk. Vidéken lakunk, úgy hogy van itt sok olyan út, ami betonozott, de nem jár arra egy lélek sem.
2012. febr. 17. 08:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!