Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kaptam kiskutyát, és szeretnék...

Kaptam kiskutyát, és szeretnék tanácsot kérni, hogy mit etessek vele, hova rakjam őt le aludni, és mibe?

Figyelt kérdés
Máltai selyemkutya. Mikor kell őt orvoshoz vinnem?

2012. febr. 17. 13:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%
Anyám, borogass!
2012. febr. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
56%
Mennyi idős a kutyus? Ha megkapod a kutyát, oltási könyvvel, amibe benne van mikor kapta az oltásait, akkor utána a következő oltásnál(3 hét) kell vinned dokihoz. Nem kell 2 hetente vinned szurira, mert akkor kezdi el kifejteni a hatását az előző oltás és ez nem jó ugyebár. Elég 3 hetente vinned oltásra, nem lesz semmi baja. Mindenképpen csendes,nyugodt helyet válassz a kutyusnak, és kutyafekhelyet. Lehet fonott kosár is, csak tegyél bele pokrócot, párnát. Ha szétrágja a kosarat, akkor egyértelmű, hogy mást kell venni. Válassz többféle kutyaeledelt, nem biztos, hogy a nagyon márkásak a legjobbak, ne gabonásat vegyél, erre figyelj oda. Csak hús legyen benne. Húskonzervet adj a picinek eleinte, mellé lehet száraz is, azt is rágcsálhatja. Ezt később csinálhatod úgyis, hogy reggel konzerv,este meg száraz. Én nem vagyok híve a csak szárazeledel etetésnek, csak azért nem adom neki, hogy ne kakiljon többet a kutyám.. olvastam már ilyen kommenteket is. pff.
2012. febr. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
77%

Lehetőség szerint jó minőségű száraztápot vegyél (Acana, Orijen, Royal Canin, stb). Naponta 2-3 alkalommal adj neki enni, a kaja ne legyen mindig előtte. A csomagoláson leírják, hogy mennyi a napi ajánlott adag, azt kell szétosztani 2-3 felé.

Mindig séta UTÁN kapjon enni, a kutyák gyomrának nem tesz jót, ha teli hassal mozognak. Reggel-délben-este leteszed elé a tápot, és kb. 10 perc múlva fölveszed előle. Ez nagyon fontos, mert meg kell tanulnia, hogy amikor evés van, akkor enni kell, nincs játék, elmászkálás. Normál esetben 1 perc alatt meg fog enni mindent:) Adhattok neki mást is a tápon kívül, arra figyeljetek, hogy először mindig csak nagyon kicsit, nehogy valami meghajtsa a pociját. Illetve arra is, hogy azért ne szokjon át teljesen a "házi kosztra" mert akkor nem fogja megenni a száraztápot, márpedig az fontos a rágás miatt is.

Lehet neki majd adni főtt husit, rizst, kis húsleves levét hússal, stb. Én szoktam adni néha túrót, joghurtot, de azzal meg főleg óvatosan, mert a tejtermékek is meghajthatják. És a fűszeres dolgokat kerüljétek, friss víz mindig legyen előtte.

Vegyél neki egy kényelmes fekhelyet, azt viszont Neked kell eldöntened, hogy hová akarod szoktatni. Az én kutyám mellettem alszik az ágyon, ma már egy kicsit bánom, hogy így szoktattam. A mai eszemmel mindenképp a saját ágyába szoktatnám, és ott lenne az ágyam mellett.


Állatorvoshoz holnap, holnapután vigyétek. Mennyi idős?

A kölyköknek van egy oltási programjuk, ez általában úgy néz ki, hogy a 8 hetes kölyök (korábban nem szokták oda adni) már 2 oltást megkap addigra, illetve féreghajtót is kell kapnia rendszeresen.

2012. febr. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
47%
hogy vannak ezek a százalékok? az első aki nem írt semmit, 62% nekem aki meg írt, az 33%-ban hasznos? kérdező mi tetszik és mi nem? tapasztalatból írtam, na mind1, többet se.
2012. febr. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Sokat megtudtam! Aranyosak vagytok RENDES válaszadók ! ... Utolsó kommentező, nemtudom nemtom miért csak 33% ot adott . Én csak most jöttem fel, nem tetszikeztem semmit. :S Nemtudom mér van az .! DE neked is köszönöm :))
2012. febr. 17. 15:12
 6/12 A kérdező kommentje:
Amúgy 6hetes a kiskutya :)
2012. febr. 17. 15:18
 7/12 anonim ***** válasza:
Grrr, túl korán lett elhozva. Ne lepődj meg, ha a viselkedésében emiatt lesznek "hibák"
2012. febr. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Aki lepontozott ezek szerint egyet ért azzal, hogy úgy hoznak el egyesek 6 HETESEN egy kölökkutyát, hogy még a legalapvetőbb szükségletükről sincs halvány lila fingjuk sem.

Ezek a kérdések miért nem a kutya érkezése előtt merülnek fel az emberekben?

2012. febr. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
nekem csak úgy hozták,fogalmam sem volt hogy jön. :( de látom kár volt ide írnom. BOCCCSS
2012. febr. 17. 17:06
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem volt kár. Így alakult, Te pedig most majd megtanulod a kutyatartás csínját-bínját. Inkább kérdezz meg mindent 5x, mintsem valami nagy bakit elkövess.
2012. febr. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!