Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak, nem eszi meg a...

Mit csináljak, nem eszi meg a tápot?

Figyelt kérdés
4 és fél hónapos bolognesem van, először pro plant adtunk neki, most orijenre váltottunk, de sajnos nem eszi meg egyiket se szívesen...Ha már eltelt 2-3 nap, hogy alig evett, akkor is maximum csak 3-4 szemet eszik meg belőle, többet nem...mit csináljak? nem akarom, hogy éhen haljon.
2012. febr. 17. 14:53
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem fog éhen halni :) Mit csinálsz ilyenkor, kínálgatod mással is? Az nem merült fel esetleg, hogy más egészségügyi probléma van, ami miatt nem eszik?
2012. febr. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
3-4 nap után feladom és adok neki hozzá répát vagy konzervet, és úgy megeszi.
2012. febr. 17. 15:02
 3/9 A kérdező kommentje:
csak magában a száraz táppal van baja
2012. febr. 17. 15:03
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem szabad átbillenni a ló túloldalára, hogy nyomatod pl. konzervvel és egy idő után az lesz, hogy csak a konzervet fogadja el.

Szerintem répával nyugodtan felturbózhatod neki, meg leöntheted húslevessel, vagy szimplán vízzel neki.

A többi módszert gondolom ismered (15 perc után elvenni tőle, ha nem nyúl hozzá stb.)

2012. febr. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ja.. és még annyi, hogy akár 2 hétig is bírják kaja nélkül :)
2012. febr. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Dolgoztasd meg kaja előtt, sétálj vele nagyot, sok séta, játék, legyen fáradt. Ha kívánja a szervezete a táplálékot, el fog felejteni finnyázni. És persze ne hagyd előtte a kaját; ha ott hagyja, vedd el és kész.
2012. febr. 17. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Hovarju ***** válasza:

nálunk az vált be, hogy előszőr kézből adtam neki egy-egy falatot. Elgurítottam egyet a padlón és ő felszedte. Aztán gyakoroltam vele (ül,áll, fekszik stb..) és akkor jutalom falatként ette. Vettem neki egy olyan labdát, amit meg lehet tölteni kajával és csak akkor jön ki belőle, ha jó felé fordítja.

Igyekeztem minnél érdekesebbé tenni számára a falatot (néha eldugtam pl.a takaró alá és hagytam hogy megkeresse)

E mellett persze sok féle tápot kipróbáltam én is. Volt olyan, amit csak akkor volt hajlandó megenni, ha leöntöttem levessel, vagy tettem bele párizsit, aztán olyan is volt, amivel hiába csináltam bármit, otthagyta.

Most bárányos almás tápot eszik, már kb.2 éve és ez az egyetlen amit nem kell külön ízesítenem, hogy megegye. Szóval szerintem ne add fel, haggyj neki időd arra, hogy megszokja az új tápot. Ahonnan elhoztad ott mit evett?

2012. febr. 18. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Pro Plant... de elég picike volt amikor elhoztuk, 1 hónap alatt 20 dkg-ot hízott nálam, ami soknak számít mivel 1 kg az egész kutya, sztem a tenyésztőnél se evett rendesen. Most azt csinálom, hogy vettem Animonda konzervet, az teljesen mértékben húsból áll, és azt keverem az Orijennel, de mivel az orijen nem olyan aprószemű, robotgéppel picit török rajta, összekeverem és így falatozza :)szóval egy ideig ennél maradok, aztán ha megerősödött. Majd átállok a csak tápra.
2012. febr. 19. 10:02
 9/9 anonim ***** válasza:
Ne tévesszen meg, hogy állítólag csak húsból áll. Csak húsból, meg 70-80% vízből... Sok tápértéke nincs, akármit is raknak bele.
2012. febr. 19. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!