Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha munkavonalú borderemet...

Ha munkavonalú borderemet elvinném kiállításra nagyon beégnék vele? Rövidszörű és sokan mondták már rá nagyon szép, és gondoltam kipróbálnánk. Nekem persze a legszebb, ez egyértelmű.

Figyelt kérdés
2012. febr. 17. 19:59
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A kiállitás a közönségnek is szól, nemcsak a biróknak. Ha a kutyusnak jó a ringdresszurája, szépen mutatja magát, és nincs a standartól eltérő, ill. a tenyésztésből kizáró hibája, miért ne próbálnátok meg:) legfeljebb eltöltötök egy jó napot.!
2012. febr. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%
Sajnos repülnél vele a ringből, rövidszőrű borderrel esélyed sincs a kiállítási macik ellen. Maximum egy sima kitűnőt kaphatnál, ha anatómiailag rendben van.
2012. febr. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
38%
És az miért lenne baj, ha "sima kitűnőt " kapna? Ha nem nyer egy kutya, akkor az már selejt? A kiállításokon ezek szerint csak egy kutyának kellene indulnia, a többi tök felesleges.
2012. febr. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert akkor semmi értelme a kiállításnak, mindenki nyerni megy oda, senki ne próbálja nekem bemagyarázni, hogy nem. Egy rövidszőrű border nem kiállításra való, hanem munkára. Persze el lehet vele bohóckodni a ringben meg kidobni az ablakon egy rakat pénzt érte, de mindig ő lesz a sereghajtó a szőrösökkel szemben, sajnos ez tény.
2012. febr. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Az én borderem is munka vonalú, szép és okos, de köze sincs egy kiállítási óriásszőrű díszkutyához, viszont örülnék neki, ha nem csak ilyeneket látnék a kiállításon. Ha más nem, de én biztosan fogok gratulálni a kutyádhoz :)
2012. febr. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
26%
Az én keverékemre is sokan mondják, hogy szép, el is vittem kiállításra - nézelődni :) A kiállítások nem a szépségről szólnak, hanem a standardnak való megfelelésről, attól pedig a munkavonal elég távol áll. De ettől függetlenül elmehetsz vele, nem árt, ha látnak ilyet is az emberek, de én nem dobnék ki pénzt a nevezésre. Elég, ha a ringen kívül megmutatod, ott biztos sikere lesz :)
2012. febr. 17. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

a munkavonal miért áll messze a standardtől? Standard csak egy van. na most az, hogy miért tenyésztik funkció nélküli diszkutyává ezt a rettentő jó kiskutyát, azt csak a tenyésztők tudják. Egy olyan bordernél amelyik ösztöngyenge,, ellenben csodálatos, nincs is rosszabb.

Ha szeretnéd, próbáld meg. Én drukkolok:))))

2012. febr. 18. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A kiállításon nem fognak tereltetni a kutyával, nem az ösztöneit nézik, hanem a fizikai jellemzőit, amik a munkavonalnál másodlagosak. Ezért mondom, hogy távol áll egymástól a kettő, eleve a rövid szőre egy elég látványos különbség, és nyilván szakmai szemmel is akad még néhány.
2012. febr. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A kutyakiállítás pénzlenyúlós baromsággá silányult. Nem a kutya a lényeg, hanem az, hogy ki vezeti...
2012. febr. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én itt a standard leirásnál nem látom, hogy a rövidebb szőr kizáró hiba, sőtt, megemliti, hogy vannak rövidebb szőrű egyedek is. Na mindegy, nem vagyok küllembiró, és még csak Borderem sincs:))) De én egy boldog érdeklődő kiskutyát, ami ugyanugy megfelel a standard-nek előtérbe helyeznék egy olyannal szemben, ami gyönyörű bundi, de épp csak kullog a gazdi mellett.


[link]

2012. febr. 18. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!