Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutya érzi ha félsz?

A kutya érzi ha félsz?

Figyelt kérdés
ha valaki jön be a kapunkon és a nejem fél hogy a kutya megtámadja az idegent azt a kutya megérzi és lehet hogy pont azért támad ?
2012. febr. 17. 20:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Megérzi, hogy fél, de azt nem, hogy miért. Így az jön le neki, hogy a nejed fél az idegentől, ezért támad.
2012. febr. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
100%
A kutyák érzik a félelmet ezért van ha egy kutya meg akar támadni nem kell megijedni úgy kell oda menni mint ha ki akarnád nyírni és rögtön le áll.Hidd el beválik nagy bátyámat egyszer a nagymamám kutyája meg akarta támadni de a kutya érezte hogy nem fél tőle és rögtön el is rohant.
2012. febr. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 x) ***** válasza:
100%
Igen, azt minden állat megérzi. És ez nekik ösztönszerűen jön, "ő fél, tehát erősebb vagyok". Vagy néha rájuk is átragad a félelem, és alapvető túlélési technikája a legtöbb élőlénynek, hogyha félnek akkor ők támadnak előbb, hogy felülkerekedjenek. De azért a legtöbb kutya csak ugat meg odaszalad és megszaglássza az idegent. De nem árt odafigyelni. Alapvetően idegen ne jöjjön be a kapun egyedül.
2012. febr. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Képzeld, azt olvastam, hogy amikor félünk, más az illatunk ("a félelem szaga"), és ezt érzi a kutya (én eddig nem tudtam, milyen módon érzi, azt hittem, a remegést... de nem, hanem más illatot bocsájtunk ki, és a kutyában azt az érzést kelti, hogy félnie kell neki is, és ezért támad - nem tudok forrást linkelni, de valami pszichológus honlapján találtam az írást).
2012. febr. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

A legenyhébb félelemtől valamilyen kémiai anyagot bocsát ki a bőröd, amit a kutyák jól ismernek (mert ragadozók, és így üldözik a prédát pl. sűrű aljnövényzetben.)

Ezért találja meg a rendőrkutya a menekülőt, aki tudja, hogy üldözik.

Azzal is tisztában van, hogy ez a félelem szaga, és ha félsz, de nem menekülsz, akkor valószínűleg támadni készülsz.

2012. febr. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Mailerdeamon ***** válasza:
45%

Ezenkívül a testbeszédből tájékozódik. Még egy ember is észreveszi a másikon hogy fél.


Igen, a nejed félelme bizonytalanná teheti a kutyát, de azért az elég ritkán esik megy hogy a kutya támad, és leginkább az idegen magatartása a mérvadó.

2012. febr. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ha komoly veszélyben vagy, és támadást színlelsz, az kétesélyes.

Ha barátkozni akarsz vele, az talán jobban bejön, de azt is könnyű elrontani. (pl. széles mosoly = a fogadat mutatod = támadni fogsz).

Ezt a mosolygást a családi kutyusok megszokják, de az elhanyagolt kutyák félreérthetik.

2012. febr. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem "megérzi", hanem a testbeszédedből látja. Már a szemünk rezdüléseiből is tudja a kutya, hogy milyen a hangulatunk!
2012. febr. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
73%

Off:

Akkor ezért van az, hogy az alapból barátkozós kutyám a késő esti órákban sokkal bizalmatlanabb az idegenekkel és van, hogy nagyon megugatja az embereket, mert érzi rajtam, hogy mondhatni félek az ilyen késő esti sétáknál?

On.

2012. febr. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyáltalán nem igaz az, hogy a kutya azért támad, mert erősebbnek érzi magát. Szép is lenne, ha ez elég ok lenne a kutyának a támadásra.

A kutyák mindent megéreznek. Boldogságot, magabiztosságot (!) és a félelmet. És nem csak megérzik, de át is ragad rájuk. Egy igazi "falkavezér" mellett a kutya is kiegyensúlyozott, nem stresszel, nem ugat.

De ha valaki fél, az a kutyát is rögtön feszültté teszi, bizonytalanná válik.

Gondolj bele, amikor például egyedül mész éjszaka, sötét van. A legapróbb zörrenésre is azonnal reagálsz, minden mozdulattal védekezel.

A kutya ugyanezt érzi, ideges, és nem tudja, hogy mi fog történni. A feleségednek tréningezni kellene a kutyával, meg kell tanulnia fegyelmezni, és parancsolni.

2012. febr. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!