Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hol találhatok párt fajtiszta...

Hol találhatok párt fajtiszta Airedale terrier fiú kutyámnak?

Figyelt kérdés
Sziasztok,abban szeretném a segítségeteket kérni,hogy a 8 hónapos airedale kan kutyusomat idővel szeretném majd pároztatni,de sajnos nem tudom ez miként működik,tehát hogyan találhatok neki szuka kutyát? Interneten próbáltam keresni ezzel kapcsolatos oldalakat,de nem sok sikerrel jártam. (Mivel a kutyusom hobbi tenyésztőtől vettem,nincsen törzskönyve,de gyönyörű fajtiszta kutya.)

2012. febr. 18. 13:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%
Nem tudom miért tartod nagyra azt, hogy fajtiszta. Őszintén szólva én még nem is láttam olyan kutyát, ami nem lett volna fajtiszta.
2012. febr. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Félre értettél,nem tartom nagyra,csak azért írtam,mivel airedale kislánnyal szeretném pároztatni,gondoltam ez az infó fontos lehet ebben az esetben.
2012. febr. 18. 13:26
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

erre előbb kellett volna gondolni, és rögtön törzskönyveset venni. aztán megmutatni néhány kiállításon, hogy valóban szép-e, megfelel-e a standardnek, elvégezni a megfelelő egészségügyi szűréseket, majd ha tényleg annyira szép és jó, majd maguktól jönnek a szukatulajok, hogy fedeztethessenek vele.


(merthogy a szuka tulajdonos keresi meg a kanokat és nem fordítva)

2012. febr. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
A fajtiszta azt jelenti, hogy nincs benne macska, vagy más állat a kutyán kívül.
2012. febr. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nem azért választottam őt,mert kifejezettem pároztatni szeretném,családtagként él velünk,nem akarok tenyész kutyát csinálni belőle,csak szeretném ha legalább egyszer lennének kölykei. Erre szeretnék valahogy módot találni.
2012. febr. 18. 13:32
 6/12 anonim ***** válasza:
90%

ha hobbi- és családi kutya, akkor maradjon is az, ne kezdj vele szaporításba.

tenyésztésbe nem is tudnál, mivel nincsenek meg hozzá sem az eredményei, sem a származása.


elhiszem hogy nagyon szeretitek a kutyát, de ez a hajó már elment, legfeljebb a szaporítók népes táborát bővíthetnétek, de azt értelmes ember nem teszi. ha szeretnél még egy airdale-t, akkor vegyél egyet egy jó kennelből, a kiskutyázást meg bízd a tenyésztőkre.

2012. febr. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
85%
Minek akarsz szaporítani? Inkább ivartalaníttasd.
2012. febr. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

fajtiszta- egyenlő kutya

fajtatiszta- kutya fajtája (Airedale terrier)


Mivel nincs törzskönyve ezért a fajtatisztaságot nem tudod bizonyítani így a kutyád hivatalosan keveréknek vagyis fajtajellegű keveréknek minősül.


Lehet te szépnek tartod de amíg egy fajtához értő bíró ezt nem igazolja addig ez nem sokat jelent pluszban nincs tk-ja így simán előfordulhat, hogy fedezésnél egy közeli rokonát fedezné és erősen beltenyésztett kiskutyákat kapnátok pluszban szűrései sincsenek a kutyának sóval ez egy halva született ötlet. Ha kiskutyát szeretnél vegyél egyet.

2012. febr. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen válaszod!

Akkor még csak annyit kérdeznék,hogy miért ilyen negatív dolog úgymond "szaporítónak" lenni? Pl nagyobb a kockázata a betegségeknek a kiskutyáknál? Vagy milyen hátrányai vannak a kutyákra nézve?

Manapság nehéz egyébként jó vérvonalú airedale-t találni itthon, túl vannak tenyésztve nagyon sajnos.

2012. febr. 18. 13:46
 10/12 A kérdező kommentje:

Igen,tudom elírtam, nem fajtiszta hanem fajtatiszta. Jogos.

Igen,ez a beltenyészeti kérdés jó érv,ebbe bele sem gondoltam. Köszönöm a választ!

2012. febr. 18. 13:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!