Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Leírnátok részletesen, hogy...

Leírnátok részletesen, hogy kell használni a retriever pórázt?

Figyelt kérdés
Tartsam magam mellet, és ha húz akkor rántsam oldalra? vagy engedjem előre, és majd rájön hogy mellettem jobb helye lesz?
2012. febr. 18. 15:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Kb ugyanaz mint a fojtó. Ha a kutyába szorult némi ész, akkor nem fogja magát megfojtani, hanem szépen melletted fog jönni, hogy ne szorítsa el a nyakát a póráz. Ilyen egyszerű következtetést még ők is le tudnak vonni: Elől megyek--->megfulladok, gazdi mellett megyek-->nem fulladok meg. Legalább is az enyáém megtanulta. Magam mellett tartottam a pórázt, és egyeneltes tempóban sétáltam, ő menni akart volna gyorsabban, elémvágni, de én nem engedtem. Megálltam, hogy kicsit kifújja magát, levegőt kapjon, indultunk tovább és akkor már kicsit közelebb jött, majd mindig mindig kicsit közelebb míg végül melettem jött az én tempómban, és mostmár póráz nélkül is tudja ezt.
2012. febr. 18. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszönöm! szóval amennyire tudom tartsam magam mellet, és a többire majd rájön a kutya?
2012. febr. 18. 16:00
 3/6 anonim ***** válasza:
Nincs két egyforma eb, de nálam ez vált be. Szerintem egy kutya van annyira okos, hogy ne okozzon magának felesleges fájdalmat.
2012. febr. 18. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
értem, köszönöm!!
2012. febr. 18. 16:27
 5/6 Mailerdeamon ***** válasza:

A legtöbb kutya inkább megfullad a póráz végén, de magától nem enged. Ha ez az eset áll fenn, akkor jól írtad, oldalra kell rántani. Úgy is csinálhatod, hogy baloldalt megy a kutya és a pórázt a jobb kezedbe fogod lazán. Ha előresietne oldalt bele tudsz rántani. Ez arra is jó, hogy öntudatlanul se tartsd feszesen a pórázt, mert abba mindig belefeszülnek.


Amúgy semmi speciális nincs a retriever pórázban, egyben van a fojtó nyakörv meg a póráz, ennyi az egész.

2012. febr. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Úgy működik, mint egy fojtó. A lényeg, hogy sose feszüljön, mert csak fojtogatja magát és érzéketlen is lesz a nyaka. Rövid rántásokkal irányítsd oda, ahol szerinted kéne, hogy legyen. De persze ne úgy, hogy tombol benne a menni akarás, adj neki lehetőséget, hogy kimozogja magát póráz nélkül vagy hosszú pórázon, attól függ, mire van lehetőségetek.
2012. febr. 21. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!