Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kezelhetetlen a kutyánk. Mit...

Kezelhetetlen a kutyánk. Mit tegyek? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Rendszeresen felugrál és harapdál minket (a vállamig ugrik fel és bele is harap a ruhámba). Egy 6 hónapos ausztrál pásztor szukáról van szó, kis kora óta van nálunk és borzalmas. Sok kutyás könyvet (etológiával kapcsolatosat) elolvastam már, amik alapján próbáltam a "falkából való kizárás"-sal bünetetni, hogy 5-10 percre bezártam a garázsba ha rosszat csinált. Próbáltam hogy én álltam fel és hagytam ott, továbbá azt is hogy a marjánál megfogtam, és azt is hogy az orrára csapok. Ezek közül egyik sem ért semmit, pedig többször lett megpróbálva.

Falkavezérséggel nem tudom mekkora gond lehet, mert például etetés közben egyáltalán nem agresszív és oda jön ha hívom.

Azonban séta közben hihetetlenül agresszívan viselkedik a többi kutyával szemben, de van hogy az embereknek is neki szalad. Több kutyát is megharapott, mikor nem sikerült időben visszarántanom -ez élete második sétáján volt, az elsőn semmi gond nem volt vele.


A másik kutyánkkal szintén agresszív (nagy testű nyugodt kutya, semmi gond nincs vele, és tökéletesen hallgat ránk)

gyakran odakap, és mikor "veszít" újra támad.

Egyszerűen fogalmam sincs mit kéne csinálnom.


2012. febr. 18. 16:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
irasd be kutyasuliba,nem kezelhetetlen,csak kölyök...a kölykök még játékosak,ilyenek...majd ahogy idősödik,lenyugszik...
2012. febr. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

australian cattle dog vagy australian shepherd?

Kutyasulival nem próbálkoztatok?

2012. febr. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Nekem valahogy nem fér bele a játék kategóriába hogy összevissza támad más kutyákat..
2012. febr. 18. 16:22
 4/18 anonim ***** válasza:
előző vagyok,szóval a lényeg,sokat kell tanítani,képezni,foglalkozni vele...ha nincs is pénzed rendszeresen kutyasuliba hordani(megértem,mert ez anyagilag már a táp,az oltások,stb. mellett tényleg a mai életviszonyok mellett picit luxus),akkor is egyszer menjetek el,adj az egyik oktatónak pár ezer forintot,mondjuk 2-3000-et,és mondd el neki,hogy az a szitu,hogy szegény vagy,nincs pénzed arra,hogy rendszeresen idehordd a kutyust,de mutasson neked egy-két órában néhány olyan fegyelmező-tanító-jutalmazó-büntető technikát,amivel ott oktatják a kutyát.Ha normális,megteszi.
2012. febr. 18. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
42%
Nem tudsz kutyát nevelni. Menj vele kutyasuliba.
2012. febr. 18. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
australian cattle, kutyasuliba még nem járt. Csak eddig olyan sok kutyánk volt már amik normálisak voltak, ha foglalkoztunk velük, de ő valahogy sehogyse akar sikerülni :/
2012. febr. 18. 16:23
 7/18 anonim ***** válasza:

6 hónaposan agresszív???

Jól el lett rontva. Keress meg egy szakembert! Azzal nem segítesz ezen ha bezárod a garázsba mert nem köti össze a két dolgot. De tudnék még mesélni erről.

2012. febr. 18. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
De ha azonnal bezárom miután rossz volt akkor össze kéne kötnie a két dolgot, nem?
2012. febr. 18. 16:25
 9/18 anonim ***** válasza:
Hát nem. De ha nincs pénzed kutyasulira én ismerek valakit aki ugyan nem szakképzett de ingyen szívesen segít ha tud.
2012. febr. 18. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Az lehet jól jönne. Meg tudnád adni az elérhetőségét, kérlek?
2012. febr. 18. 16:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!