Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen házőrző kutyát ajánlotok?

Milyen házőrző kutyát ajánlotok?

Figyelt kérdés
Természetesen kertes házba kéne. Sajnos történt szomszéddal, hogy fényes nappal is betörtek hozzájuk. Hozzánk még nem szerencsére, de nem is szeretném hogy megpróbálják. Régóta szeretnék nagy termetű, erős, kemény megjelenésű kutyát, aki nagyon jó házőrző és elvan egy átlagos méretű kertben is! Még nem volt saját kutyám, de itt lenne az ideje! Válaszokat előre is köszönöm, főleg a személyes tapasztalatokat!
2012. febr. 18. 17:17
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
0%
A pitbull, német juhász, rotweiler, kuvasz, ezektől sokan félnek, jó házőrzők, de a gazdájukat nagyon szeretik és hálásak...:)
2012. febr. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

Németjuhász No.1.

Értelemben kenterbe veri az összes más fajtát...

2012. febr. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
nekem még bejönnek a dán dogok, de sajna nem tudom milyen az általános alaptermészetük... :(
2012. febr. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
Roti, Dobi, Kau,KÁJ, Kanári, Argentín dog, Mallorcai és tibeti masztiff, Boerboel, Cane Corso mind nagytestű és robosztus, okos, jó védőösztönű kutya. Tanítás nélkül is remekül őriznek mert a vérükben van a területük és családuk védelme. Általában egygazdásak, és az Alfának (márha megvan a kellő tekintélye a kutya felett) minden körülmények között engedelmeskednek. A családtagokkal kedvesek, türelmesek, és őket is védelmezik, idegenekkel bizalmatlanok. Mivel jól megtermett és magabiztos kiállású kutyák, ezért a puszta látványuk is elrettenti a betörőket. A felsoroltakra ezek általában jellemzők, de mindegyik eltér egy kicsit(akár etetés, szőrápolás, vagy kiképzési módszer, bánásmód tekintetében), ezért érdemes utánaolvasgatni. Mivel írtad, hogy még nem volt kutyád, ezért nagyon ajánlom, hogy a kutyussal menjetek el kutyaiskolába, mert az örző-védők nem valók tapasztalatlan/képzetlen gazdi kezébe! Személyes tapasztalatom van Rotival, Kauval, Boerboer-el, és Corso-val, mindegyik nagyon okos, engedelmes és jó házörző, olyanok mint amit fönt leírtam már.
2012. febr. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
Komondor. Na, oda nem fog bemenni senki :))
2012. febr. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
A német juhászra én is gondoltam, csak nagyon nagy az esély a csípődiszpláziára sajnos, és azt a szenvedést nem szeretném a saját kutyámnak. Amsztaff kilőve mert nem bírják jól a telet a rövid szőrük miatt, vagy nem így van?
2012. febr. 18. 17:38
 7/23 anonim válasza:
Moszkvai őrkutya. Nagyon okos, erős. Viszont határozott gazda kell mellé!
2012. febr. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
17:25-ös! Az általad felsorolt kutyák közül ha választanod kéne melyik a legjobb, minden szempontból?
2012. febr. 18. 17:41
 9/23 anonim ***** válasza:

A Szibériai Husky. 50 m-nél közelebb (akinek esze van) nem megy hozzá.


Egyébként a szomszédunkban volt egy komondor, az mindenkit beengedett, de ha a háziak nem voltak jelen, kifelé senkit. Sajna ha ilyet fogsz ki, a betörőket nem nagyon fogja zavarni, símán kicsinálják.


A tesóméknak gyönyörű farkaskutyájuk van, nem szeretnék vele úgy találkozni, hogy a tesómék nincsenek jelen.

2012. febr. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Farkaskutya = német juhász
2012. febr. 18. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!