Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amerikai Staffordshire terrier...

Amerikai Staffordshire terrieremnek (kan) milyen nevet adjak? A lényeg, hogy méltóságteljes legyen.

Figyelt kérdés
Nem buksi, morzsa, pamacs, bundás hasonló neveket várnék.Köszönöm.
2012. febr. 18. 20:32
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Cuba,Rio,Boss :)
2012. febr. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
2012. febr. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Amilyet szeretnél. Ennyire nincs fantáziád? Ezerféleképpen lehet nevet választani. Valamilyen tulajdonsága alapján, kedvenc filmedből, valami híresség után stb. stb.
2012. febr. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló: Ha filmből veszek nevet akkor az nem a saját fantáziám, sokkal leleményesebb ha mondjuk egy idegen szóból ( mondjuk nem ismert istenség neve) stb.

Nem szeretném Snoopynak vagy hasonlónak hívni ezért:)

Mindenestre azért köszi:)

2012. febr. 18. 20:50
 5/20 A kérdező kommentje:
Igen, csak mondjuk tulajdonság alapján, de mondjuk igazad van, mert a cicámat is más nevezte el, az valahogy jobban tetszik mintha én adtam volna neki, azt szeretném ha a névbe ugyanúgy beleszerelmesednék mint ebbe a kiskutyába:)
2012. febr. 18. 20:51
 6/20 anonim ***** válasza:
Nyilván csak egy példa volt a film, azért írtam, hogy ezerféleképpen lehet nevet válaszani. Nehéz elhinni, hogy nem tudsz egyedül találni egy megfelelőt.
2012. febr. 18. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Zeusz, Jack, Joey, Killer, Gyilkos, Alex
2012. febr. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 aulac ***** válasza:

Csak egy megjegyzés:

Jellemző a harci kutya tartókra, hogy a kutyájukra vetítik ki kissebbségi érzésüket és azt hiszik ha ilyen ebet tartanak, akkor Ők erősebbek, félelmetesebbek lesznek az emberek szemében. Pedig nem tőlük fognak félni, hanem a kutyájuktól, aki megérezvén gazdája gyengeségét falkavezérek, ezzel együtt kezelhetetlenek lesznek. Nem a név a lényeg!

Az a fontos, hogyan neveled, szocializálod a többi kutyához.

Ha Te cikinek érzed a "Pamacs", a "Bodri" stb... neveket, akkor ott valami nagyon el van rontva nálad.

Akkor bármi legyen a kutyád neve, Te akkor is "nyulbéla" maradsz.

Egy kutyának totál mindegy, hogyan hívják.

A fontos neki elsősorban a "falka" (a családod) a "falkavezér" (Te), sok mozgás,intenzív séták (és nem verekedésre nevelés), fegyelem, szeretet.

Hidd el, nem attól leszel az emberek szemében nagy, hogy egy félelmetes kutyával, szájkosár nélkül végigmész az utcán és "Gyilkosnak" hívod. Legfeljebb félni fognak amikor meglátnak és messze elkerülnek.

Akkor fognak tisztelni, ha látják jólnevelt kutyussal sétálsz, aki lesi minden mozdulatod, más kutyákkal nem verekszik, hanem boldogan rohangál, játszik. Legyen az egy spániel, vagy egy pitbull.


Üdv:aulac

2012. febr. 19. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Teljesen egyetértek veled, és gyilkosnak se akarom hívni vagy hasonló leáltalánosított névnek. Buksinak meg hasonlónak meg szimplán azért nem szeretném hívni, mert nem illik hozzá és nem tetszik, főként azért mert minden második kutyát így hívnak Attól is viszolygok ha valaki a harci kutyáját Warriornak, Killernek vagy egyéb szánalmas félelmet keltő névvel illeti. Csak jó nevet kívánok neki adni, külenlegeset, mert Ő számomra is az. Megértem az előítéleted mert én se egy susogónadrágos szerencsétlen látok szotyit köpködve szegecs nyakörvön rángatni a harcikutyáját. Nekem Ő a mindenem:) Harapni egyáltalán nem engedjük, csak a játékát viszonylag már meg is tanulta! Na de visszatérve a névre, pl anyukámék kutyáját Brookie nak hívják ( valami ilyesmit szeretnék ami nem mindennapi mégis egyszerű, találó, és illik a kicsihez ). Na szép napot mindenkinek:)
2012. febr. 19. 09:19
 10/20 A kérdező kommentje:
Mellesleg bármilyen tanácsot szívesen várok a nevelésével kapcsolatban:) Szófogadó, a nem szabad parancsot második kérésre már azonnal teljesíti:)
2012. febr. 19. 09:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!