Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tapasztalatok szeretnék yorki...

Tapasztalatok szeretnék yorki kutyussal kapcsolatban, mindenféle információt velük kapcsolatban?

Figyelt kérdés
olyanok írjanak akiknek tényleg van yorkijuk
2012. febr. 18. 21:51
 1/8 Mailerdeamon ***** válasza:

Mindenféle? Avagy ami a szakkönyvekből kimaradt? :)


Nálunk most van egy kis szuka, nekem teljesen új ez a fajta, sose láttam csak képen meg utcán. Nagyon kedves, emberszerető kis kutyus, gyepmesteri telepre adták le. Csendes, de ha játszani akar akkor odaáll az alvó falkával szembe és elkezd veszettül ugatni és néha kergeti a farkát. Amúgy nyugodt, bújós, jópofa kis jószág, szereti a nagy kanokat, ugatva fut utánuk. :)

2012. febr. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szia nekem nincs,de most akarok venni egyet tavasszal.A barátaimnak és az unoka nővéremnek van.Mind két kis kutya nagyon aktív mozgékony kis örök mozgók és nagyon értelmesek feleslegesen nem ugatnak ricsajoznak mind kettőt panellban tartják.Az unoka nővéremnek fiú van uncsi tesom szerint mindent megrák pl.ajtó sarok és lerágta a fiók gombjait és minden hova oda pisil ezzel megjelölve a területét.A barátaimnak lány van ők azt mondták,hogy elég akaratos és hisztis tudd lenni a kutya,ha valami nem úgy van ahogy ő akarja pl.ha nem veszik fel ölbe amúgy nekik ivartalanítva van így nincs neki mentruációja.De mind kettő gyönyörű,aranyos,okos,imádni való kis vackok és ha valami rosszat csinálnak nincs szivük bántani,mert ilyenkor boci szemekkel néznek :)A barátaimmal együtt nyaraltunk és hozták magukkal olyan aranyos volt mikor strandról vissza mentünk annyira örült nekünk meglehetett zabálni olyan aranyos volt.Amúgy a barátaim engem is felkészítettek arra,hogy elég költséges dolog lesz,mert ha valami baja van akkor azonnal orvoshoz kell vinni pl. ha nagyon folyik a nyála ez jelenthet betegséget is nekik is folyt ezonnal vitték,de mondta a doki semmi gond és írt neki gyógyszert.A füle,ha nem áll fel és szeretnéd hogy álljon itt egy kis segítség: [link]
2012. febr. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat , én nyáron szeretnék egyet de mivel azt hallottam hogy a kisgyerekek mellé nem igazán való és van egy 6 éves hugom aki szó szerintem emelgeti húzza nyaggatja őket meg egy 9 éves öcsém aki szintén ezeket csinálja velük persze egészvégig nálam lenne hiszem az én kutyám de sosem lehet tudni ezért gondolkoztama bichon havanesen is mert róla azt mondták hogy egész jól tűri a gyereket bár ez inkább egyed függő mert lehet olyan yorki is amelyik jól elvan a gyerekekkel . ja mondtad hogy mindent megrág erre lehet rendelni vagy venni egy sparyt amivel be kell fújni minden területet amit megtud rágni de állatorvos mondta hogy elég ha erőspaprikával van bekenve az a terület amig megtud rágni mindenesetre itt egy link a sprayről ( állítólag nagyon hatásos :) ) [link]
2012. febr. 19. 18:20
 4/8 anonim ***** válasza:
Köszi :) unoka nővérem is paprikával kentebe a sarkokat :) ezen egy kicsit mosolyogtam,mert az unoka hugomnak meg pont bichon havanesen itt laknak melletünk nagyon aranyos neki és jól bírja a dögönyözést nekem a macskámmal szokott játszani,mert majdnem akkora a macskám mint ő :)Amúgy nem egy beteges fajta a bichon havanesen az unoka hugom azt mondta,hogy a szemére kell figyelni,hogy benegyúlladjon ők lakásban tartják,de van amikor hetekig kivan rakva az udvarra sárba,hóba és semmi baja sincs strapa bíró kis dög :)
2012. febr. 19. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem bántam meg hogy emellett a fajta mellett döntöttem :)

A rágással nekünk is volt gondunk, hála isten akkora károkat nem csinált. Főleg akkor csinálta amikor váltotta a fogait.

Egy hihetetlenül értelmes kis kutya, az enyém úgy figyel ha beszélek hozzá mintha legalábbis értené a szavaimat. Ha rossz kedvem van vagy jön oda hízelkedni vagy bohóckodással próbál felvidítani :)

Gyerekek mellé tényleg nem jó ötlet... vannak olyan yorkik akik szeretik a gyerekeket, de a tenyésztők kifejezetten nem ajánlják olyan gyerekek mellé aki össze-vissza nyúzzák. Az én kutyusom pl. kifejezetten nem szereti ezt.

Mindig készen áll a játékra, szokása hogy a folyosó közepén hagyja a játékát hogy biztosan belerúgj XD De ugyanakkor ebéd után szeret elnyújtózni mellettem a kanapén vagy éppen bekucorodni az ölembe.

Akármilyen aranyos és szép kutya, csak akkor vállald be a yorkit ha lesz elég időd és türelmed a nevelésére. Nem egy kis tünci szőrgombócot veszel hanem egy terriert. Egy akaratos alaptermészetű kutyát és nem megfelelő neveléssel, ahogy az előttem író is mondta könnyen hisztissé és dacossá válhat.

Nem lebeszélni szeretnélek csak azért mondom ezt, mert így is rengeteg a yorki gyűlölő, miszerint idegbeteg kis korcsok... nem azok csak a megfelelő nevelés kell nekik.

Az egészsége attól függ honnan veszed. Ha egy megbízható tenyésztőtől a minimális az állatorvosi költség. Nálunk eddig a legnagyobb trauma a chip beültetése volt, hála isten. Soha nem volt komolyabb problémával orvosnál.

Ha prémium táppal eteted az lehet egy kicsit költségesebb. Viszont megéri mert ezekben a tápokban minden benne van, rengeteg féle közül válogathatsz, vannak kifejezett fajtatápok is (Royal Canin, Eucanuba).

Yorkit tartani csodálatos dolog de egyben óriási kihívás is, hogy féken tudod e tartani ezt az aprócska testbe zárt nagykutya-lelket :)

2012. febr. 19. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat , ti nagyon rendesek vagytok egy másik kérdésemnél ami ehhez hasonló nagyon durván kiosztottak olyanról ami nem is szerepelt se a kérdésben se a kommentekben , tudom hogy hatalmas felelősség és azt is tudom hogy megbirkózom majd régebben volt egy rotim és avval sem adódtak gondok tudom hogy nem a méretéről ítéljem meg egyik ismerősémnek régebben volt és mivel kicsi ezért nagyon lebecsülték a végén ő tartotta sakkban az egész családot ;) nálam ez nem lesz biztosan lesz elég időm arra hogy neveljem és öröm lesz minden együtt töltött perc :))
2012. febr. 20. 13:50
 7/8 anonim ***** válasza:
:)
2012. febr. 20. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem van , majdnem olyan mint minden más kutya, csak mindenből kisebbet-kevesebbet és több szeretetet.

Neveltetés kérdése, hogy mennyire fog fajtájához kellően viselkedni(pl:ideggyengeség), de jó ha tudod , hogy nem kimondottan gyerekpárti.

Alapban olyanok , mint a kisbabák - gyerekek, és nagyon féltékenyek.

A non-stop ugatásról le lehet szoktatni, de alapban hetykék, a termetükből adódóan egy kicsit frusztráltak.

Amúgy imádni valóak, nekem mindig is yorkim volt !

2012. márc. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!