Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amerikai Staffordshire Terrier...

Amerikai Staffordshire Terrierhez nevelési tanácsokat tudnátok mondani?

Figyelt kérdés

2 hónapos a kutyus, viszonylag szófogadó, 2 napja van nálunk, imád mindenkit, a gyere és nem parancs megy neki!:)

Bármilyen tanácsot várnék ( például a sportolással kapcsolatosan). Otthon dolgozok, szóval egésznap foglalkozok vele. Olvastam már itt pesszimistákat, akiknak nincs ilyen kutyájuk, és le akarnak beszélni róla mert "harcikutya, munkaeszköz, vad, őrült" stb. ezekre NEM vagyok kíváncsi, minden kutyafajta lehet ilyen, és tapasztalatom szerint, egy palotapincsi sokkal jobban ugat, harap, mint nagyobb testű társai, de persze általában minden nevelés kérdése.


2012. febr. 19. 09:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Hát én sajna nem tok tanácsot adni.:(

De ezt olvasd el.: [link]

2012. febr. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
ha csak hobbikutyának akarod akkor ugyanaz vonatkozik rájuk mint minden más kutyára.ha azt akarod h házőrző legyen akkor kérd oktató segítségét,mert arra ki kell képezni.legyél vele következetes és sokat mozgasd,kösd le az energiáit.
2012. febr. 19. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Minden kutyát ugyan úgy kell tanítani: türelemmel és következetesen. Van olyan -fajtától függetlenül- amelyik gyorsan tanul, vagy amelyik kicsit lassabban. Az, hogy milyen kutya lesz belőle, miket tud majd és mennyire lesz szófogadó a gazditól függ: ahogyan írtad MINDEN NEVELÉS KÉRDÉSE.

Amúgy pontosan mit értesz az alatt, hogy sporttal kapcsolatban való tanításhoz kérsz tanácsokat?

Agility tanításhoz pl. nézelődj itt (a videók főleg jók lehetnek): [link]

2012. febr. 19. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Következetesen kell nevelni őket, ahogy a többi fajtát is. Amit egyszer nem lehet, azt később sem. Ill. ha makacskodik, nem akar megcsinálni egy parancsot, akkor akár 100x is újra neki kell futni, nem szabad, hogy ő "nyerjen", mert könnyen az ember fejére nő. De ez inkább később lesz jellemző, a kamaszodó kutyusokra.

Sporttal kapcsolatban legalább 1 éves koráig nem szabad erőltetni semmit, se agility, se futtatás, se semmi. Addig annyit mozogjon, fusson, amennyi magától jól esik neki. Fárasszátok le fizikailag is, játszatok sokat és tanuljatok, hogy a kis agya is lefáradjon :) Ha elérte a 15 kg-ot adhatsz neki zöldkagyló kivonatot, védi az izületeit, ezt kifejlett koráig érdemes adni neki, utána pedig évente, kúraszerűen.

Nagyon fontos a szocializációja (mint minden kutyánál), vigyétek sokat kutyás társaságba! Persze miután megvan minden oltása.

Ha olyat tapasztalsz, hogy megijed valamitől, akkor ne pátyolgasd, tegyél úgy, mintha semmi sem történt volna, a világ legtermészetesebb dolgától ijedt meg, mivel ha babusgatod, akkor gyakorlatilag rádicsérsz arra, hogy neki ettől valóban félnie kell.

Hirtelen ennyi jutott eszembe.

2012. febr. 19. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 compactegon ***** válasza:

mint a többi kutyát, csak egy icipicit szigorúbban (inkább a törvények miatt...).

ez nem azt jelenti, hogy üsd ha rosszat csinál, sőt. nekem "okos" tanácsokat adott anno a sok "hozzáértő", ha pl. a kutyám ráncibálja a másik nyakát (elég bullosan játszott mazsola korában) oldalra fektetni stb. nem jött be. a lehető legegyszerűbben és leghatározottabban kell a tudtára adni mit lehet és mit nem. ha kajával jól motiválható, sok kényes helyzeten át tudsz lendülni viszonylag könnyedén.

jó pár havi kemény munkám volt vele, de ez szinte folyamatos. fent kell tartani a"rendet" és a szabályokat betartani, akkor nincs gond :)

2012. febr. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek:)

Igen olvastam is hogy tilos ütni, mert agresszívabb lesz tőle, de hálistennek érti amikor leszidjuk:)

Hát sportolás alatt azt értem, hogy ne hízzon el, izmosodjon ( persze ne legyen izomkolosszus), úszás stb?

Meg hogy milyen eledelt kapjon ( azt tudom hogy 1 éves koráig nem szabad konzervet adni neki), most prémium junior tápot kap zöldkagyló kivonattal, az igaz, hogy pedigree, chappi, darling nem ajánlott?

2012. febr. 19. 15:07
 7/12 anonim ***** válasza:

Igen, a Pedigree, Chappy, Darling ezek tényleg minősíthetetlenül rosszak. Ha prémium tápot adsz neki, abban nem nagyon lehet csalódni a kutya fejlődését illetően. Annyit adj neki, amennyi a csomagolásra van írva, ha gömbölyödik egy kicsit, visszaveszel, ha nagyon vékonynak találod, akkor növelsz az adagon. A mi állatorvosunk a nagytestű kutyák esetében mindig azt mondja, hogy inkább legyen kölyöknek vékony, ne terhelődjenek a lábai, később pedig lehet erősíteni :)

Úszás nagyon jó, de az idő miatt azzal még úgyis várni kell kicsit :)

2012. febr. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Egyszer kapott pedigree-t, de most már csak jutalomfalatnak használjuk amíg el nem fogy:)

Most 8 kg 11hetes, az elvileg pont jó neki, rosszabbra készültünk, mármint hogy hiperaktívabb, de átalussza az egész estét, aztán 8 körül kelt is:) szobatisztaságra hogy tudnám rávezetni?

2012. febr. 19. 15:26
 9/12 anonim ***** válasza:
Izé, javasolnám az általános kutyás könyveket, mind erről szólnak. A staff is csak kutya, nem kell vele másképp bánni; annyi különbség van csak egy yorki meg egy staff között, hogy az elrontott yorki vicces, az elrontott staff meg veszélyes. Szóval vedd komolyan a nevelést, és nem lesz baj.
2012. febr. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Evés, alvás, játék után 99%, hogy azonnal pisilni fog :) úgyhogy olyankor mindig kapd fel és futás :) Alapjáraton pedig 2-3 óránként szoktak pisilni. Én mondogattam neki, amikor pisilt, hogy pisil, amikor kakilt, hogy kakil, ezt akartam benne tudatosítani. Mára úgy indul a séta, hogy szólok, hogy pisil, olyankor már pisil is, ha mondom, hogy kakil (persze ha kell neki), akkor egyből szaglászik és már tolja kis kifele :) - ez persze nem kötelező, de a késő esti eü. séták miatt szerettem volna, ha megtanulja, gyorsan végzünk és mehetünk is fel.

Ha kintre elvégezte a dolgát, iszonyatosan dicsérd meg, kb. mintha Nobel-díjat nyert volna. Ha bentre sikerül, akkor szó nélkül takarítsd össze. Ha épp rajtakapod, mondd h nem, nem szabad stb.

2012. febr. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!