Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kölyök kutyának milyen jutalom...

Kölyök kutyának milyen jutalomfalatot?

Figyelt kérdés
Sziasztok, van egy 3 hós kutyánk és jutalomfalattal tanítgatjuk már. Férjemmel azt beszéltük meg, hogy egy másik fajta száraz kutyatápot veszünk neki erre a célra, így nem a megszokott kajából kapja a jutalmat. Csakhogy a férjem felnőtt száraztápot vett jutalomfalatnak. Én kicsit félek, hogy ezt nem lenne szabad adni neki még, ha kb egy marokkal kap belőle egy nap, akkor sem. Mi a véleményetek erről? Illetve még olyan kérdésem van, hogy a Friskies junior tápja mellé kell-e még neki bármi más kiegészítőt adni és mit?
2012. febr. 19. 15:20
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Sokan virslit, parizert használnak jutalomfalatnak, kicsire vágva.

A Friskies pedig egy fos, valami normális tápot adjatok neki.

2012. febr. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:

Csak a kérdés elsőfelére tudok válaszolni.

Szerintem a legjobb jutalom falat a párizsi!

És ha nem a legdrágábbat veszed nem is kölcséges.


Persze a ti döntésetek, nekünk bejött!! ;)

2012. febr. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Én másféle tápot javasolnék..Josera..megfizethető de klasszisokkal jobb mint a Friskies és társai..a felnőtt táptól (egy marék) nem lesz baja :)
2012. febr. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Ja és a Joserából sokkal kevesebbet kell adni neki,mint a friskiesből..ezt javaslom:


[link]

2012. febr. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Ok, hogy a Friskies egy fos, de szerintem az ócska párizsi is legalább annyira, nem??? Bár még mindig jobb, mint a sajt, ami tejtermék és megbetegíti az állatokat......

De én egyébként száraz jutalomfalatra gondolok, mert pl mikor viszem ki sétálni, elég nehézkesen megy egy virslit előszedni a zsebemből, mert mivel nedves, nem tudom natúr a zsebembe tenni és ha pisilt, akkor nem tudom azonnal odaadni. A száraz jutalomfalatok tulajdonképpen mik? Kutyakeksz, vagy mi?

2012. febr. 19. 15:32
 6/19 anonim ***** válasza:

Párizsi, virsli, sajt, kutyaszalámi...de a saját tápja is lehet jutalom. Arra figyelni kell, hogy a napi kajájából arányosan annyival kevesebbet kell adni neki, mint amennyi jutalomfalatot kapott aznap.

Napi egy marék felnőtt táptól nem lesz semmi baja.

Frieskies mellé elég sok mindent kéne adni, hogy jó legyen a kutyának (hús, vitamin, ásványi anyagok). Sokkal olcsóbb és egyszerűbb, ha váltotok egy minőségi tápra. A josera, susa vagy brit még olcsóbbak is és premium tápok, de sokan etetnek mondjuk happy doggal... A lényeg, hogy az összetevőket nézzétek meg a tápos zsákon, lehetőleg az első összetevő hús/húsliszt legyen, és hasonlítsátok össze, hogy az adott tápból mennyi a napi ajánlott mennyiség. A jobb tápokból sokkal kevesebbet kell adni a kutyának, mint a rossz minőségűekből.

2012. febr. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Az ócska virsli/párizsi nagy része víz, meg nem ezen él. Nevében is benne van hogy jutalomfalat, tehát jutalomnak kapja, a kutyák megvesznek érte. A feldolgozott tejtermékek jók a kutyának, nem károsak (sajt, túró, joghurt, mind egészséges neki). A száraz jutalomfalatokat azért nem említi senki, mert van olyan kutya aki nekiáll rágcsálni 1 szem tápot, míg a vizesebb dolgokat lenyeli. Mire elrágcsálja, már nem is emlékszik, hogy miért kapta, milyen viselkedést jutalmaztál vele, csak az marad a fejében, hogy milyen finomat is evett...

Lehet kapni jutalomfalat tartót, abba beledobhatsz bármit, mi egy régi övtáskát használunk, nem túl divatos, de kit érdekel kutyázáskor...

Ha mindenképp csak száraz érdekel, nyugodtan adhatod a saját tápját, úgy legalább könnyebb levonnod a napi adagból azt amit már így megkapott.

2012. febr. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Sajt mióta betegít meg egy kutyát? Tehéntejet nem szabad neki adni.

Adjatok felkockázott sajtot, párizsit, virslit - ahogy előttem is írták - jutalomfalatnak.

A jutalomfalat lényege amúgy is az, hogy bekapja és már nincs is, nem az, hogy még utána rágódik rajta, mint 1-1 szem tápon, ami ráadásul nagyszemű is (mint általában a felnőtt tápok).

Friskiest cseréljétek le, nincs benne sok tápérték. Naponta mennyit tudtok szánni a kutya etetésére és milyen fajta?

2012. febr. 19. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Igen a tehéntejet tudom, hogy nem szabad, de ebből gondoltam és olvastam is valahol, hogy akkor a sajtot sem. Mivel az is tejtermék. De lehet, hogy rosszul tudom, mindenesetre én nem adok sajtot. Mindegy is, a lényeg, hogy valóban célszerűbb ezekszerint olyan jutalmat adni, amit csak lenyel és nem rágcsál. Egyébként Labrador és 3 hónapos épp. Hogy érted, hogy mennyit tudunk fordítani a kajára, anyagilag? Meg tudjuk venni a drágábbat (na nem azt, ami 20 meg 30 ezer és 10 kilós. De azokat néztem, amiket írtatok, azok akkor jó árban vannak, ha a Friskies mellé még sokmindent kellene venni. Hát ennek pont nem néztem utána, én nem tudtam, hogy az ilyen szar...
2012. febr. 20. 08:45
 10/19 anonim ***** válasza:

Igen, erre gondoltam, csak egyszerűbb volt úgy kérdezni, hogy mennyit szánsz rá naponta, mert az ugye relatív, hogy mennyibe kerül egy zsák, mert lehet, hogy drága, de fele annyi táp kell belőle a kutyának.

Na mindegy is.

Én még javaslom a Brit Care tápot, szuperprémium minőség (én ezzel etetek, hypoallergén, bárányos-rizses és gabonamentes!).

A 12 kg-os zsák 11200 Ft, ha egyszerre megrendeli az ember a 2x12 kg-ot, akkor az együtt 20400 Ft.

Nézd meg az összetételét és ha szimpatikus, akkor szívesen megírom honnan tudod ennyiért (legolcsóbban) megrendelni.

[link]

2012. febr. 20. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!