Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyával Törökországba?

Kutyával Törökországba?

Figyelt kérdés
Kölyökkutyát szeretnék Törökországba szállítani, autóval. A kutya 9 hetes. Miként oldható ez meg? Van itt valakinek tapasztalata ezzel az országgal kapcsolatban?

2012. febr. 19. 16:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Megolható, de kutyától is függ,hogy menyire bírja az utazást. Nekem pl 2 kutyám van, 15 vagyok :). Amikro a család kimegy nyaralni a nyaralónkhoz, ami 4 óra út, akkor ôk is jönnek velünk. Nagyon élvezik, de csak azért,mert kiskorukban megsozktattuk ôket rá.

Vegyél egy ketrecet, ha még a kutya nem utazott sokat, majd vásárolj nygtatót neki :). Azt beadod és akkor nyugtabb lessz a zú. de így is fogyelj oda rá.

Törókországban már voltam, de enm kutyával.. amúgy szerintem nem lenne vele ott baj.

2012. febr. 19. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem igazán erre voltam kíváncsi, de köszi. Törzskönyvezett kölyökkutyámat szeretnék kivinni Törökországba. Ezzel kapcsolatban érdekelnének a tapasztalatok. Nem fogják ketrecebe rakni, és nem is lesz benyugtatózva. Igazából a bevitel szabályaira vonatkozott volna a kérdés, tehát: milyen oltások szükségesek, kell-e veszettség elleni oltás, stb. A kutya természetesen chips, és útlevéllel rendelkezik. Parvo és kombinált oltást már kapott.
2012. febr. 19. 16:46
 3/4 Mailerdeamon ***** válasza:
Az útlevelébe legyen beragasztva a chip száma és egy veszettség elleni oltás. Itt vannak az infók, de Törökországról nem írnak semmit. Kérdezd meg őket vagy Törökország külképviseletét: [link]
2012. febr. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Mi 2012 tavaszán voltunk kutyával Törökországban. Lakóautóval mentünk és semmi gond nem volt. A lényeg: a bevitelhez chip, érvényes kutyaútlevél és Állatorvosi bizonyítvány kellett (ez utóbbit a területileg illetékes kormányhivatal Élelmiszerlánc-biztonsági és Állategészségügyi Igazgatósága adja ki azután, hogy a kutya "háziorvosa" az útlevélben igazolta: "Az állat egészséges és állapota alapján úti céljára szállítható.")Fontos, hogy a bizonyítvány 6 napig érvényes csak! Mi az elutazás előtt két nappal váltottuk ki.
2014. febr. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!