Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jack Russel Terriernek mennyir...

Jack Russel Terriernek mennyire hullik a szőre és mennyire nehéz szobatisztaságra nevelni? Ez a tartásmód jó lenne neki ( bővebben lent)?

Figyelt kérdés

Úgy szeretném tartani hogy 6-7 órát kint a kertben aztán bent alszik és 4-5 órát bent van ezen kívül napi 2-szer séta, minden nap játszanék vele, tanítanám nagyon sokat :) Szóval kinti benti kutya lenne. Mennyire hullik a szőre és milyen nehéz szobatisztaságra nevelni ( már ha bent van)??

Előre is köszönöm :)


2012. febr. 19. 19:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A tartásmód elég jó neki szerintem. De a séták ne maradjanak el a kert mellett sem, mert szeretnek szaglászni, nyomkövetni. Rövid szőrű kutya, így szerintem nem túlzottam hullik a szőre. A szobatisztaság kutya függő. Valamelyik könnyen megtanulja, valamelyik nehezen. Ne keseredj el emiatt, kialakul majd minden.
2012. febr. 19. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A mi kutyánk is így van tartva. Mondjuk ezekben a hidegekben nem sokat van kint. A miénk viszonylag hamar megtanulta a szobatisztaságot, jelez, ha ki szeretne menni, általában ugatással. Míg pici volt el kellett pakolni előle, mert mindent megrágott, főleg a cipőket, de már nincs vele ilyen baj. Talán annyi negatívumot tudok mondani, hogy ha valami neszt hall, vagy ugatást, akkor azonnal rohan, ugat, kapar és kéredzkedik ki. Az sem zavarja, ha hajnalok hajnala van :) Ezekben a hidegekben a kutyánk akkor is bent van, ha mindenki más dolgozik. Mielőtt elmegyünk dolgozni ő elvégzi a dolgát, és egész nap a foteljában, vagy a radiátor előtt lustizik. :) Amúgy a miénk iszonyatosan fázós kutya.
2012. febr. 19. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat az ikyen hidegekben mi sem szeretnénk kint tartani :) és amúgy ez a hajnalok hajnalán ugatás nagyon gyakori vagy csak néha fordul elő?
2012. febr. 19. 19:43
 4/12 anonim ***** válasza:
Az akkor fordul elő, ha mondjuk az utcán randalíroznak, vagy ugatnak nagyon a kutyák, vagy mondjuk mostanában azért volt megörülve egész éjszaka, mert hallotta, hogy a padláson járkál valamilyen állat. De ezek nem mindennapos dolgok, de az tény, hogy nagyon jó a fülük és elég figyelmes kutyák. És nagyon jó az orruk is, az enyém megfogja az egerek, patkányt, minden rágcsálót begyűjt:) Képes órákon át vadászni. Nagyon hálásak, miénk imádja anyumat, folyton a nyakában lóg.
2012. febr. 19. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
*egereket
2012. febr. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
köszi szépen :)
2012. febr. 19. 20:12
 7/12 anonim ***** válasza:

Az enyém rövid szőrű, eléggé szokott hullani a szőre, főleg miután nyáron belepancsizik mindenféle állott vizű, nyálkás pocsolyába, hurrá. De kézre húzható, kesztyűszerű gumikefével elég jól kijönnek az elhalt szőrszálak.

A tartásmód jó, de tényleg fázósak, és az életük a rohangálás, mindenképp szoktasd rá kicsi korától a póráz nélküli sétára. Ne is számíts rá, hogy pórázon kocogva el tudod fárasztani.

Az enyém gyakorlatilag azonnal szobatiszta volt, csak néha fordultak elő "balesetek", többnyire hajnalban, mikor elfelejtettem felkelni, hogy kivigyem. Nagyon okos kiskutyák, csak kicsit makacsok.

2012. febr. 20. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
bocs h bele kérdezek a kérdésedbe ,de szerintetek Jack Russel kutya való csak lakásba?Nagyon gondolkozom ezen,mert szeretnék kutyát,de panelbe nem tudom bírná e ,mert úgy tudom elég izgága fajta és ugatós is.
2012. márc. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én emeletes házba nem vinném. Sokan tartják őket ott, én személy szerint nem vállalnám be. Miénk benti kutya, de kertes házban. Ha ugat, vagy hall valamit rögtön ki tudjuk engedni. Nagyon nagy a mozgás igényük, szeretnek vadászni.
2012. márc. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

köszi a megerősítést.valahogy éreztem,hogy rossz döntés lenne.

Még a am. staffordshire-n gondolkodom.De az a fajta kutya meg igen nagy panelbe,bár általánosságban nem egy ugatós fajta,ha jól tudom,szóval abból a szempontból nem lenne baj.Hát nem tudom.

2012. márc. 1. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!