Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért csinálja ezt az ugatás...

Miért csinálja ezt az ugatás trükknél?

Figyelt kérdés
Nemrég kezdtem el tanítani jelre/parancsszóra ugatni a kutyámat. De olyan furán teljesíti a feladatot.. Amikor mondom/mutatom, akkor valahogy hátraugrik, vagyis inkább hátracsúszik( ülőhelyzetből "csúszik" hátra) Erről hogy szoktathatnám le? (ha meg tudnám vágni a videóimat, akkor meg tudnám mutatni)
2012. febr. 19. 20:34
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Csak azt fogadod el neki, amikor úgy csinálja meg a trükköt, ahogy te elképzeled. Ezt persze lehet, sőt olykor célszerű is lépésenként csinálni. Mondjuk ha kevésbé mozdul bele az ugatásba, akkor már mehet a klikk/jutalom/bármi. Én is így szoktam kijavítani a feladatokban a pontatlanságot, hibákat.
2012. febr. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
ezek szerint biztos hogy én rontottam el valamit a feladat közben, mert vagy ugat és hátracsúszik, vagy csak néz hogy miért nem kap jutalomfalatot. :D akkor megpróbálok javítani klikkerrel, köszönöm :)
2012. febr. 19. 20:43
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne izgulj, nálunk így alakult ki a némán tátogós trükk. Egyszerűen nem értette a kutyám a trükk lényegét, hogy ugatni kéne. Helyette tátogott. :) Én azt külön vettem, új vezényszóhoz, kézjelhez kötöttem és az ugatást elkezdtem az elejéről tanítani újra, másik módszerhez. De a tátogása aranyosabb. :)
2012. febr. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

A kutyám ugyanezt csinálja...legalábbis akkor, ha végre sikerül ugatnia :D ugyanis régebben gyönyörű mély hangon ugatott kérésre, most meg tolat vagy nyöszörög :)

Én kipróbáltam, hogy pórázra raktam, és amikor hátrálni akart előlem, akkor a pórázzal megtartottam...nem rántottam, nem húztam, csak tartottam. Ez bevált...viszont amikor póráz nélkül csináltam, ismét tolatott...

Egy másik lehetőség, hogy jó hosszú ideig csak és kizárólag sarokba ülteted a kutyát és onnan kéred az ugatást...ha megszokja, hogy mozdulatlanul ugasson, akkor a későbbiekben nagy térben is könnyebben marad egy helyben...talán

2012. febr. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Lefogadom, hogy a kutyáknál a tolatás és az ugatás "agyi vezérlése" valamilyen módon kapcsolódik egymáshoz! ;) Az enyém meg elkezd ugatni, mikor mondom neki, hogy "hátra". Eleinte nem, hanem simán elindul tolatásban hátrafelé, de ha már 5-6 méter távolságban van, és még tovább küldöm, akkor hozzáteszi az ugatást is. Szerencsére ha ugattatom, akkor azért nem kezd el tolatni. :) Viszont ő is tátog. Azt soha nem fogadom el, mégis tátog. És nem szép mély hangon ugat, hanem kiskutyás magas hangon vakkantgat.
2012. febr. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

köszönöm, ezek nagyon jó ötletek, ki fogom próbálni őket! akkor nem csak én vagyok gondban ezzel, ahogy látom :)

off: mi volt a legnehezebb trükk, amit tanítottatok?(bár lehet, hogy ezt külön kellett volna kérdeznem)

2012. febr. 19. 22:10
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk a legnehezebb a szégyelld magad. Az a bajunk vele, hogy semmilyen módon nem teszi a kezét az orrára, csak mellette kalimpál. Mindegy, így is aranyos.
2012. febr. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi a sántítással szenvedtünk meg a legjobban. Közel két hónap volt, minden nap gyakorlással, mire végre normálisan, 6-7 lépést képes volt folyékonyan végig sántítani a kutyám. :)
2012. febr. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Áh, az enyém is tolat morgás közben. :) Állítsd oda egy falhoz, hogy ne legyen hova hátrálnia, és úgy próbáld klikkerrel javítgatni.
2012. febr. 20. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Legnehezebb trükk?

A szégyelld magaddal elég jól állunk, de még sokat kell gyakorolni hajgumival, hogy tényleg a szeméhez emelje a mancsát.

A kúszással szenvedünk...mindig feláll közben.

A sántítás sem egyszerű, igen: ha pórázzal húzom fel a lábát, akkor oké a dolog :D

Lavóron való körbeforgás két mellső lábbal...mindig csak a nekem háttal állásból forog el a velem szemben lévő pózig...tovább nem

2012. febr. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!