Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 5 éves, kistestű kutyával...

5 éves, kistestű kutyával együtt futni?

Figyelt kérdés

Yorkshire terrierről van szó, most múlt 5 éves. Standard fölötti méret, szóval nem egy kis pöttöm, bár sajnos van rajta egy kis plusz is, úgyhogy most fogyókúrán van.

Tavasztól szeretnék eljárni futni, és vinném magammal. De nem tudom nem túl "öreg" e ahhoz, hogy most kezdjen el velem futni. Heti 3-4 alkalommal, és 5-6 kilométerről lenne szó.

Érdekelne a véleményetek, mert nagyon nem szeretnék neki ezzel ártani.


2012. febr. 19. 22:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Yorkshire terrier kiskutyák nem arról híresek hogy hosszú távon futni szeretnek.Nem is igazán szeretnek futni,bár játékból futkároznak egy picikét..Ez a kiskutya nem való arra,hogy fussunk vele a parkban. Ha el van hízva akkor az étkezési szokását kell megváltoztatni,és sétálni vele sokat.
2012. febr. 19. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem dagadt, csak van rajta egy kis felesleg. Egyébként nagyon sokat sétálok vele, van amikor 3-4-5 órát megyünk egy huzamba.
2012. febr. 19. 22:54
 3/5 anonim ***** válasza:

Nyugodtan. A terrierek strapabíró kis jószágok, én is futni járok az enyémmel (bár az Jack Russell).

Ha aggódsz az ízületeiért, annyit tégy meg, hogy nem betonon futtatod, hanem természetes talajon, és adsz neki valami ízületvédő készítményt. Mellesleg a kutya úgyis gyorsabban fut nálad, nem fogja megterhelni magát, ha lépést kell tartania veled, még szimatolni is jut majd ideje. :)

A fokozatosság elve itt is érvényes, ne kapásból 6 km-es futással kezdjétek, hanem szép lassan hozd kondiba.

Persze közben figyeld, és ha látod, hogy sántít, nagyon erősen liheg, lemaradozik, akkor vegyél vissza.

2012. febr. 20. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Én is most kezdenék futni, tehát a fokozatossággal nem lesz gond, szerintem a kutyám ki fog röhögni:)

Esetleg tudsz valami ízületvédő kiegészítőt javasolni?

2012. febr. 20. 08:08
 5/5 anonim ***** válasza:
Én ArthroMax ill. ArthroMed kapszulát adok a kutyáimnak, de ha állatorvosnál vagy állatpatikában érdeklődsz valami zöldkagylókivonatot tartalmazó termék után, biztos segítenek. Ne Fressnapfban vedd, mert ott 3x olyan drága minden.
2012. febr. 20. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!