Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy kell kutya tenyészetet...

Hogy kell kutya tenyészetet létrehozni?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem hogy regisztráltatni kell-e valahova vagy csak eldöntöm teszek érte hogy a legjobb legyen és ennyi?
2012. febr. 19. 23:41
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

a MEOE az FCI által levédett kennelnévért 20e forintot kért el tavaly (idén nem tudom emeltek-e árat), plusz tanácsos belépni a MEOE-be, úgy fele áron intézik az FCI-s papírozást.


ha megvan a kennelnév (állítólag 3-4 hónap átfutás is lehet, nekem 1 hónap után megküldték), akkor papírmunka már csak a törzskönyvkiváltásnál vár rád.

2012. febr. 19. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Miért akarsz tenyészetet létrehozni?
2012. febr. 20. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
2012. febr. 20. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Azért szeretném tenyészteni mert azt akarom hogy az én "kennelemből" származzanak a legjobb génekkel rendelkező kutyák. Köszönöm az első kommentelőnek a hasznos infót :)
2012. febr. 20. 10:26
 5/10 anonim ***** válasza:
vééégre egy normális ember!sok sikert a kennelhez! :)
2012. febr. 20. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Hány éves vagy? Mert amit írtálaz alapján nem lehetsz felnőtt.

Először is a fajtával kéne foglalkoznod évekig, hogy eldönthesd milyen vérvonalat szeretnélés melyek azok a kennelek,ahonnan választhatsz.Aztán veszel 2-4 szukát éskeresel hozzájuk megfelelőkant. És utána megnézed mi a végeredmény. A kölykökminősége alapján változtatsz a kan kiválasztásán.

Aztán (tapasztalat szerint) kb a 10-15 alomnálmár olyan kutyák IS születnek akiket szeretnél.

Tehát készülj fel párév "kísérletezgetésre"

De először tanulj sokat a tenyésztőktől

2012. febr. 20. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Milyen fajtát tenyésztenél? Egyébként sok szerencsét hozzá, nem olcsó mulatság! De sok örömöt okoz :) (Nem vagyok tenyésztő, de van egy ismerősöm aki igen) A kutyákat mindenképp szűresd a fajta jellemző betegségeire.
2012. febr. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
52%

nem teljesen értek egyet az utolsó előttivel.


ha az ember a megfelelő szukával kezd, és a legjobb kant keresi meg hozzá, akkor nem feltétlenül kell tizensok almot lehozni ahhoz, hogy jót alkosson. nyilván ahhoz, hogy a tenyésztő típusa kialakuljon, és a gyakorlott szem már a kutya alapján belője, hogy kitől származik, ahhoz sok év munkája kell.

de alapvetően egy kiemelkedő alomhoz elég az is, ha egy jó szukája van. jó küllemmel, jó képességekkel, kiemelkedő genetikával (ehhez a részhez képben kell lenni az alapvető állattenyésztési törvényekkel, mint pl. heterózishatás, vonaltenyésztés, csepp-vér keresztezés, stb). a szükséges eredmények elérése, és a szűrések elvégzése után, persze.

kan esetében pedig azon túl, hogy szintén jó küllemmel, egészséggel és vézennel rendelkezik érdemes megvizsgálni a korábbi utódait, főleg a hasonló szukáktól (mind típusra, mind törzskönyvileg). én speciel a jól örökítő kanokat inkább preferálom, mint azokat, amik "csak" szépek és jók, hisz az, hogy adott kan egy etalon, még nem jelenti azt, hogy hozza is a tulajdonságait.

persze ha az embernek van egy jó szeme, már ismeri a különböző vonalakat és azok főbb tulajdonságait, már belevághat egy első bálozó kannal is szép reményekkel.

amit idáig pötyögtem az a többszörös rábiztosítás esete. még egy gondolat csak úgy: alapvetően közepes, vagy nem jó szukától nem hoznék le almot, még egy klasszis kannal sem. a tenyésztés ne a sz.rból jót csinálás, hanem a jónál még jobb létrehozása legyen.

2012. febr. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
18 éves vagyok és nem úgy terveztem hogy rögtön elkezdem a kennel létrehozást hanem olyan 3-4 év kutató munka után.
2012. febr. 21. 14:39
 10/10 anonim ***** válasza:
én 15 évig tanultam a tenyésztést és 30éve volt kutyám amikor úgy éreztem, hogy már eleget tudok, hogy tenyésszek.
2012. febr. 21. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!