Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya való nekem?

Milyen kutya való nekem?

Figyelt kérdés

Nehezen szánom rá magam, hogy mindennap kimozduljak sétálni, viszont hamarosan munkába állok, és utána mindig jól szokott esni egy kis futás, úgy hogy arra elvinném a kutyát is.

Jó lenne ha tudná őrizni a házat is, amíg nem vagyok itthon, de bejöhetne a lakásba, ha nagyon hideg van.

Nem első kutya lenne, most is van kutyánk.


2012. febr. 20. 06:58
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
golden retriever, mert az elég lusta fajta (legalábbis amelyeket ismerek) ház örző is bár nem annyira félnek tőle...és a lakásba is vihető szintén azoké akikét ismerem :))))
2012. febr. 20. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

nem írtál olyan paramétert, ami alapján be lehetne szűkíteni a listát 200db kutyafajta alá...

én azt javaslom, hogy először egy menhelyen nézz körül, ha nincs semmi konkrét elvárásod, akkor egy játékosabb, nagytermetű lelenc is megteszi.


ha mindenképp fajtatiszta kell, akkor viszont konkretizáld magadban, hogy mit vársz a kutyától és mit tudsz nyújtani neki, utána már le lehet szűkíteni a listát.

2012. febr. 20. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Szinte minden méret jöhet, bár a kis "zsebkutyákat" nem hiszem hogy az udvaron lehetne hagyni éjszakára mondjuk nyáron. Szóval őket inkább mellőzném, annak ellenére hogy irtó édesnek tartom őket, pláne a máltai selyemkutyákat.
2012. febr. 20. 07:40
 4/20 A kérdező kommentje:
Meg jó lenne ha megtaníthatnék néhány dolgot, és játékos, vidám természetű kutyus lenne.
2012. febr. 20. 07:41
 5/20 anonim ***** válasza:
32%
labrador!házörzö,házba bevihetö,szelid,aranyos,szép,játékos és futni is lehet vele elég rendessen:D
2012. febr. 20. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Labrador és golden házőrzőnek?


Jó esetben talán jelzi, ha bejött valaki, de az is ehet, hogy tovább heverészik.

2012. febr. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Berni pásztor? Nagyon jó házőrző és jelző kutya bárki bármit mond. Nem egy vérengző fenevad, hogy még az ismerőst sem engedi be a kapun. Megfigyeli, hogy a gazda hogy viszonyul a látogatóhoz, ha barátsággal fogadja, akkor csak megszaglássza az illetőt és kész, nem kell fegyelmezni, hogy nehogy rátámadjon. Kinti kutya, bírja a hideget, de alkalmanként bent is lehet, hisz nagyon családi kutya. Imád nagyokat mozogni, futni ami nem is árt neki, hisz hajlamos a hízásra. Én csak ajánlani tudom ezt a fajtát.
2012. febr. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Hááát, a rokonságban van berni pásztor, és bárki jön, meg se nyikkan...
2012. febr. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Miért szólsz le mindenkit? Te miért nem adsz ötletet?

Gondolom volt már goldened, labradorod és bernid is, hogy ilyen jól ismered ezeket a fajtákat.

Az én bernim a legjobb házőrző a környéken.

2012. febr. 20. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Nem szólok le senkit, csak elmondtam egy konkrét tapasztalatot és a véleményemet. Lévén ez egy ilyen hely, remélem megengeded. :)


Egyébiránt ezek a fajták (labi, golden) tényleg nem házőrzésre valók, nem is arra vannak kitenyésztve.

Arról már nem is beszélve, hogy a gazda távollétében őrzésre ma már jóformán egy kutya sem alkalmas, ha akarnak, bemennek


Jelzőkutyának a spiccek pl. sokkal alkalmasabbak, az én választásom lehet, hogy valamilyen spicc, pl. farkasspicc lenne.

2012. febr. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!