Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kölyök kutyát pórázhoz hogyan...

Kölyök kutyát pórázhoz hogyan kell szoktatni?

Figyelt kérdés
Sok filmet láttam már ezzel kapcsolatban, amik mennek a tv-ben. De az mind már felnőtt, vagy legalábbis nagy kölyök volt már, és egy 3 hónapos kiskutyát gondolom nem lehet ilyen módon fegyelmezni (fordulásos módszer). Tehát vagy feszül a póráz, ha sétálunk, vagy pedig olyan is van, hogy nem akar jönni. Pl előfordult, hogy az úttest közepén akart leülni. Ok még fel tudom kapni, mert 8 kiló, de hamarosan lesz az 30 is, mert egy Labradorról van szó. Az nem jó, ha húzom, az se jó, ha ő húz. Elengedni meg nem merem, mert tudom, hogy ilyenkor még erős a falkaösztön és a kiskutya jobban teper a gazdi után, ha elindul, dehát belvárosban élünk és nem merem még elengedni! Segítsetek légyszi épkézláb ötletekkel!!! Köszi!
2012. febr. 20. 08:55
 1/8 anonim ***** válasza:

Hát én most egy kuvasz kölyökkel vesződtem. Nála is inkább az volt a gond, hogy lépten-nyomon megállt megbámulni a látnivalókat és végiggondolni a látottakat, úgyhogy sajttal, virslivel meg szép szóval csalogattam.

Amikor kicsit idősödött, elkezdett húzni, akkor jött a forgolódás, kitűnően reagált rá, percek alatt felfogta a lényeget. Úgy jön láb mellett, mint az álom, a forgolódás megtette a magáét. Szerintem ez a leghumánusabb módszer, kölykökön is simán lehet alkalmazni.

Jó lenne, ha ki tudnál vele járni akár kocsival, akár busszal-vonattal valami elhagyatottabb helyre, ahol el tudod engedni, mert nagyon fontos, hogy megtanulja, hogy nem a póráz miatt kell melletted maradnia. Most van hozzá a legjobb korban.

2012. febr. 20. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen tudom, de én annyira félek, hogy elszalad és elveszítem! Vagy ez 3 hós korban még kizárt?
2012. febr. 20. 09:18
 3/8 A kérdező kommentje:
És ha ilyen kicsin meg húz? Mert ugyanaz, mint nálad, hogy mindenre felfigyel, folyton megáll, hall egy zajt, akkor azt meg kell figyelni és meg kell állni, ha jön valaki ahhoz oda kell rohanni és meg kell sértődni, ha nem simogatja meg. Ha jön egy autó akkor azt megbámulni, stb :D Viszont ha meg beindul, akkor meg futna, és feszül a póráz.... hagyjam még rá? Még csak 8 kiló...
2012. febr. 20. 09:20
 4/8 Mailerdeamon ***** válasza:
Ha megáll és nem akar menni menj előre (ezért is jó a három méteres póráz), guggolj le és úgy hívd magadhoz. Ha nagyon húz, akkor rántsd picit oldalra. Sokszor álljatok meg, hogy nyugodtan meg tudja nézni magának a dolgokat, hiszen kicsi még, nem várható el tőle hogy láb mellett kövessen. Amíg nem tökéletesen behívható véletlenül se engedd el.
2012. febr. 20. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ne hagyd rá. Nem kell durvának lenni, sem katonásan fegyelmezettnek, de ha most megszokja, hogy pórázon kulturáltan kell közlekedni, akkor később ezerszer könnyebb dolgod lesz vele.

Először gyakoroljatok kis forgalmú helyeken, ahol kevés a járókelő, hogy ne legyen sok zavaró tényező. Az is megoldás, hogy ha valaki közeledik, akkor az orra alá dugsz egy virslikarikát és eltereled a figyelmét, hogy inkább rád koncentráljon, mint bárki másra. Majd megszokja, hogy Te vagy a világ közepe.

Nem fog elszaladni, ha szabadon sétáltatod, de azért válassz egy nyugodt, elhagyatott rétet, ahol, ha ne adj' isten mégis gond lenne, utol tudod érni. Pont most kell megszoknia, hogy mindig, minden körülmények között neki kell figyelnie rád, és nem fordítva. Ha elég korán kezditek a szabad sétát, kellemes kirándulókutya lesz belőle, nem kell majd üvöltözni utána. Persze a jutalomfalat itt is kell, ha véletlenül odamegy hozzád. A lényeg, hogy felfogja: maradjon a közeledben, mert az jó.

Ja, és a behívás legyen a legfontosabb, mindenek elé helyezve.

2012. febr. 20. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Még nagyon kis hebrencsek ilyenkor a kölykök, a fordulásos módszer lényegét még nem biztos hogy felfogják. Én anno kajával, hülye hangokkal, játékkal csalogattam a kutyákat míg picik voltak. Úgy 5 hónapos kortól már hatásos a fordulás, bár akkor is még csak finoman, kis jelzéssel előtte.


És az nagyon jó lenne, ha minél többet elengednéd, mert csak így tudja megtanulni és megszokni, meddig mehet tőled el. Minél később csatolod le róla a pórázt, annál nehezebb lesz neked is megtenni ezt, neki is megtanulni a póráz nélküli séta szabályait.

Most még nagyon kölyök, nem fog téged otthagyni sehol. De ha mégse figyelne rád, az jó megoldás, ha elfutsz az ellenkező irányba vagy elbújsz valahova. Az utóbbi különösen ajánlott. Ilyenkor ne szólj neki, esetleg csak akkor, ha elindul a szomszéd város felé. Hagyd, hogy egy kicsit pánikba essen a kölyök, hogy elvesztett téged. Ez nagyon jó kötődési gyakorlat is. Ha megtalál, akkor persze nagy öröm, jutalom jár érte. :)

2012. febr. 20. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ja, és még annyit: ez az elkalandozás meg fog szűnni, ahogy idősebb lesz, nem fog annyit lemaradozni bámészkodni. Ezért is elég csak jutalomfalattal és szép szóval csalogatni. De a húzást nem fogja kinőni, fontos megtanulnia, hogy nem ugorhat mindenkinek a nyakába.
2012. febr. 20. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Jó, köszi a tanácsokat! Segítettetek!
2012. febr. 20. 10:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!