Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyet lehet csinálni?

Ilyet lehet csinálni?

Figyelt kérdés

Vagy 2 fajta tiszta kutyám,azonos fajta,törzskönyvvel. Szeretném fedeztetni öket. Milyen papírok kellenek hozzá? Kinek kell szolni hogy pároztatni akarok?

Tenyésztőnek elég ha szólok? Szeretném ha a kicsiknek is lennének papírjaik,viszont nem vagyok hivatalos tenyésztő.


2012. febr. 20. 15:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

első lépés:

-tenyészszemle ( itt a bíró eldönti elég jók e ahhoz, hogy tenyészthetők legyenek)

- a fajtára jellemző szűrővizsgálatok elvégzése (diszplázia stb)

- a törzskönyvek áttanulmányozása, hogy nincs e bennük túl sok egyezés és ne csinálj egy beletenyésztett almot

következő:

- vagy kiváltasz egy kennelnevet vagy beszélsz a kutya tenyésztőjével, hogy az ő nevén szülessen az alom (csak akkor kaphatnak Tk-t ha van kennelnév)


Alaposan olvasd el a fajtagondozó klub tenyésztési szabályzatát, hogy mik a kritériumai pl a szülőknek kell e munka vizsga vagy van e olyan, hogy csak bizonyos szűrések megléte után kap tenyészszemlét


Bár én az egészet nem ajánlom mert ma Magyarországon nagyon sok kutya van és ezeknek a kölyöknek teljesen felesleges megszületniük minden létező koncepciót nélkülözve...

2012. febr. 20. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Fajtajellemző szűréseket meg kell csináltatni mindkét kutyán. Mindkettőt tenyészszemlére vinni, hogy egyáltalán megfelelnek e a standardnak, mert az egy dolog, hogy szépek.

A törzskönyv, mivel magánszemély vagy, így ha jól tudom ezer/kiskutya. Továbbá törvény írja elő a chipet, amit be kell rakatni a kutyusokba, mindegyikbe, amelyek eladás vagy ajándékozás útján gazdát cserél. Ennek és az oltásoknak az árát nem tudom, mert mindenhol más, orvosfüggő, és néha elég nagyok az eltérések.


Remélem segítettem!

Jó szaporítást!

2012. febr. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Akiteki ***** válasza:
Koncepció kell hozzá. A papírok csak utána.
2012. febr. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Voltak tenyészszemlén,standardnak is megfeleltek. Akkor msot jönnek a szűrések,és utánna a papírmunka? A tenyésztő is elvállalta. Akkor ez miért is szaporítás? Csak az nem szaporító akinek van kennel neve? Hidd el,attol hogy egy kennelnév,még igenis vannak azok között is szaporítok...
2012. febr. 20. 15:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!