Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le a 8...

Hogyan szoktassam le a 8 hónapos magyar vizslámat arról, hogy a tyúkudvarba beszökdössön, és leölje a tyúkokat? Boxba kell elzárni feltétlenül, vagy van más módja is?

Figyelt kérdés
Félek, hogy átszökik a szomszédba is, a kerítés számára nem akadály, kibontja, átugorja, mert a vadászösztöne diktál. Hétvégenként van több időnk vele foglalkozni, ilyenkor kivisszük a Körös partra, erdőbe, a szabadságot nagyon élvezi, de otthon is hatalmas kertben van, nincs elzárva. Előfordul, hogy bemegy a tyúkudvarba, és csak lefekszik közöttük. Talán a társaság hiányzik neki?
2008. ápr. 8. 15:32
 1/5 anonim ***** válasza:

keress a környéken egy vadászt ök nagyon vágják.


van egy barátom aki vadász nekik német vizslájuk van de ugyan az. toll köteggel tanítják be és pl nem csak a marad szót kell nekik tudni de azt is ha hozzák a madarat nem ehtik meg. és megtanúlják. de egy ilyen kutyával napi szinten kell foglalkozni. amúgy az ugrálásra azt tanácsolta hogy lépjünk a lábára mikor ugorni akar. de most csunya dolgot mondog , el kell verni ha bemegy.

2008. ápr. 8. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Csunya valoban de teny. A kutyaknal a hierachia uralkodik az erosebb a fonok.

Amikor latod benn van es terrorizalja a csirkeket, jol el kell verni...de csak akkor ha tetten erted!!! Kulonben nem tudja miert kapja.

Nekem egy nemetjuhasz keverekem szaggatta tyukokat. Eloszor en vertem meg - miutan kinyirt egyet. Aztan lass csodat a kovetkezo terrortamadast a tyukok vertek vissza. Arra rohantam ki, hogy a kutya vonyit torka szakadtabol: a tyukok kalapaltak ot el ahol ertek...kar, hogy nem volt nalam videokamera...

2008. ápr. 9. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekünk ugyanez volt a gond, pár csirke és kakas meg tyúk megjárta...:( VILLANYPÁSZTOR a megoldás. Egyszer megcsípi, utána hidd el messzire elkerüli, mert érzi a rezgését már távolról. Nem veszélyes amúgy, engem is rázott már meg. Azt nem tudom hol lehet ilyet beszerezni, keress rá a neten.
2008. ápr. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, megpróbálok előbb az oktatásával eredményt elérni, több időt próbálok rászánni.
2008. ápr. 15. 10:17
 5/5 anonim ***** válasza:
71%
a vizsla vadász kutya. ösztönösen vadászik a csirkékre.
2014. aug. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!