Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tesztek, hogy a kutya ne...

Mit tesztek, hogy a kutya ne mohón, néha véletlenül fájdalmat okozva vegye el a jutalomfalatot?

Figyelt kérdés
Még fiatal (6 hónapos), étellel nagyon jól motiválható kutyáról van szó. Nem szeretném, hogy a lelkesedése rovására menjen, ahogy az óvatos jutalom-elvételre szoktatnám. Néha, mikor nagyon bepörög, véletlenül odacsíp, olyankor felsikkanok, és kicsit várok, mielőtt folytatjuk a tanulást, de nehezen esik le neki a tantusz :)

2012. febr. 20. 19:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Jó, amit csinálsz, csak így tovább. Azt is megteheted, hogy amíg durvul, addig csak úgy csinálsz, mintha adni akarnál neki, és csak akkor adsz, ha nem mohóskodik. Nem veszed el a kedvét, és ezzel is tanul.
2012. febr. 20. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Akiteki ***** válasza:
100%
Ne az ujjaddal tartsd a falatot, hanem a tenyeredben és úgy add oda. Akkor nem kapja be az ujjad.
2012. febr. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat!


Akiteki, pont ma próbáltam így, jó volt (egyszer sikerült valahogy a tenyerembe csípnie), de néha az a jó, ha éppen csak az ujjaimmal tartom, hogy illatozzon. Majd még próbálom tovább :)

2012. febr. 20. 20:01
 4/7 anonim ***** válasza:
tenyérből, mint a lovaknak:)))
2012. febr. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy szoktam, hogy ha vadul a kutya, akkor rákoppintok az orrára és elhúzom a falatot, aztán megint felkínálom neki. Ezt általában elég 1-2x eljátszani, amíg elkezd gondolkodni, és óvatosan nyúl a kajáért - eleinte nem azért, mert érti, hogy mit vársz tőle, csak nem tudja, hogy fog-e koppintást kapni, vagy elveheti. Néhány alkalom után aztán le szokott nekik esni, hogy vadulásért koppintás jár és nincs falat, csak akkor kaphatja meg, ha ésszel veszi el.
2012. febr. 21. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tanítottam meg neki , hogy a tenyerembe raktam a falatot és ökölbe szorítottam a kezemet úgy , hogy a hüvelyk és mutatóujjam között volt egy rés ahol befért a kutya orra.Még ha akarná volna sem tudja erőszakosan elvenni így , ezzel a módszerrel szépen megszokta hogy szépen kell a kaját elvenni.
2012. febr. 21. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek is! Minden válasz hasznos volt, felpontoztam, remélem, hamarosan nem lesz több durvaság :)
2012. febr. 21. 22:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!