Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Én friss yorki tulajdonos...

Pimpuszka kérdése:

Én friss yorki tulajdonos vagyok, hogyan szoktassam az egyedül létre? Esténként még ki zárjuk a biztonságos csempés helységbe. Ne törődjek vele amikor nyüszít? Bármilyen más tapasztalat is jól jönne.

Figyelt kérdés

2012. febr. 21. 12:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Először is szoktasd napközben is arra, hogy nem lehet mindig a sarkadban, hogy este ne drasztikus és váratlan legyen neki az elválás. Néha állítsd meg a küszöbnél, amíg te tevékenykedsz valahol, küldd át a szomszéd szobába, és csak akkor engedd vissza magadhoz, ha megnyugodott és elfogadta a helyzetet. Este pedig lefekvés előtt fáraszd ki, vidd a helyére, ahol szeretnéd, hogy aludjon, fektesd le, és várd meg, amíg megnyugszik, utána indulj el aludni. Ha jönne utánad, parancsold vissza, és várj megint, amíg nyugodt lesz. Eleinte valószínű többször el kell játszani, de ne hagyd magad. Ha pedig nyüszít... Használj füldugót, bömböltesd a rádiót, csinálj bármit, de ne foglalkozz vele, mert azzal csak azt tanulja meg, hogy kitartó nyüszítéssel bármikor odaparancsolhat téged.

Remélem, a "csempés" nem azt jelenti, hogy a csupasz csempén fekszik a kutya, legyen neki legalább egy rongya vagy valamije, lehetőleg a te szagoddal vagy a testvéreiével, hogy ne érezze magát teljesen egyedül. Könnyebb lesz úgy neki is, meg nektek is. Igen, piszkos lesz, de hát egy kiskutya ezzel jár :)

2012. febr. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
55%

Van egy csomó könyv ami yorkikról szól vagy a neten utána tudsz olvasni -ez olcsóbb is-.

De amúgy esténként miért kell a kutyát külön zárni?

A yorki szoba kutya, és nagyon is igényli a törödést.

Nekem is yorkim van, bár nekem az egyedül hagyásával sosem volt gondom, van egy csomó játéka -ladba, plüss, stb- amivel elfoglalja magát amég egyedül van!

Nyüszít? Én még a kutyámat sosem hallottam nyüszíteni!

Az elején az első pár napban kell neki lefektetni a szabályokat, s utána tudni fogja hol a helye.

Nem kell hozzá túl durvának lenni, de ha rosszat csinál fel kell világosítani, hogy nem szabad!

2012. febr. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Nekem ugyan kb nyolcvanszor akkorák a kutyáimmint egy yorki,de egy se nyüszített.Nem is csuktam őket be a fürdőszobába, az elején szépen felkeltem 3 óránként és kimentünk pisilni, kapott egy kicsit enni. Ez a normális egy kölyökkutyánál. Ha most bepisilhet a padlóra vért fogsz izzadni míg szobatisztaságra neveled,mert te most azt tanítod neki,hogy a padlóra kell pisilni.
2012. febr. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
mennyi idős a kutyus?-egyáltalán nem mindegy a kérdés szempontjából....!
2012. febr. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
a minimum, hogy egy-két könyvet elolvasok mielőtt kutyát veszek magamhoz! pótold a hiányosságaid pl. C.M. hogyan neveljünk tökélete kutyát...-minden benne van amire sükséged lehet
2012. febr. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
3napja van nálam,8 hetes még nem vihetem le.tettem le pelenkát,fekvő helyet és egy ruhámat mellé,de így is keres.panelban lakom kicsi a szobám és magas az ágyam,ezért nem hozom be.annyira kicsi még,hogy a nevére sem hallgat,meg semmire nem reagál még.próbálom pelenkára nevelni amíg nem vihetem le.erre nincs valami praktikátok?
2012. febr. 21. 13:17
 7/17 A kérdező kommentje:
olvastam róla könyvet,de a valóságban nem mindig válik be:) pont ezért kérdem,hogy aki már át ment hasonlón mik a tapasztalatai.
2012. febr. 21. 13:21
 8/17 Mailerdeamon ***** válasza:
100%
Ha pisilne tedd a pelenkára, később keresni fogja. De nem értem miért nincs veled éjszaka. Még nagyon kicsi, ugyan mi baj érheti a szobádban? Vidd be szépen a dobozát és ha félted hogy leesik ne engedd fel az ágyra, ennyi az egész.
2012. febr. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Hagyd a pelenkát, nem fogod tudni róla leszoktatni. És soha nem lesz szobatiszta a kutyád. Minden héten van egy ilyen kérdés, hogy hol rontották el, mindig kiderül, hogy pelenka vagy alom van a dologban. A kutyát egyszer rászoktatod arra, hogy ott fent végezze a dolgát a pelenkára, majd elveszed tőle és hirtelen nem lehet, leszidod érte. Ezt nem fogja érteni.

Fogd meg a kutyust, vidd le, keress olyan helyet, ahol nem érintkezhet más állat ürülékével és más állathoz se engedd oda. Tudom miről beszélek, 1 oltással levittem így a kutyámat, az elejétől fogva arra neveltem, hogy kintre végezze a dolgát, semmi problémánk nem volt.

2012. febr. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
49%
A lényeg, hogy csak akkor figyelj rá, ha nyugodt, ha ugrál, nyűszít, izgatott stb, akkor tégy úgy mintha ott se lenne. És ne legyenek kivételek
2012. febr. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!