Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Én friss yorki tulajdonos...

Pimpuszka kérdése:

Én friss yorki tulajdonos vagyok, hogyan szoktassam az egyedül létre? Esténként még ki zárjuk a biztonságos csempés helységbe. Ne törődjek vele amikor nyüszít? Bármilyen más tapasztalat is jól jönne.

Figyelt kérdés

2012. febr. 21. 12:46
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Nem igaz a pelenka, van több ismerősöm,aki pelenkáról atszoktatta, de ez türelmet igénylő hosszú folyamat lesz,
2012. febr. 21. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
59%
Példa értékű, 10-ből 1 ilyen van. Rendszeresen jönnek ide a GYIK-re a kérdések a pelenka kapcsán, hogy elvették, de még mindig odapisil/odakakil a pelenka helyére. Ritka az olyan, akinek sikerült. Persze, van olyan, aki egyből azzal próbálkozik, hogy elveszi, de olyan is van, aki próbálta egyre közelebb vinni fokozatosan a bejárati ajtóhoz, majd szépen lassan teljesen megszüntetni, mégse sikerült, a kutyus ugyanúgy bepisil.
2012. febr. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
74%
A pelenka hosszú távú hatékonysága legalábbis megkérdőjelezhető dolog. Biztos van egy csomó ember, akinek sikerült rendeltetésszerűen leszoktatnia róla a kutyát, de van legalább annyi, akinek nem, és szakmai szemmel nézve sem szerencsés dolog a kutyának előbb megtanítani valamit, megdicsérni érte, aztán egyik napról a másikra büntetni. A kutyát összezavarja, sérül a gazdába vetett bizalom, nem egészséges, akkor sem, ha sikerül a leszoktatás.
2012. febr. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Egyébként úgy tudom, hogy a kutyapelenka rendeltetésszerű használata a pár hetes almoknál szokás, az ellető ládába, amíg nem mozognak máshol. De ott is, amint ki tudnak jönni a szabadba, egyből elveszik tőlük.
2012. febr. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Cesar Millannál olvastam, hogy a felnőtt kutyáinál használja, ha olyan helyre viszi őket előadásra vagy ilyesmire, ahol nem tudja őket kivinni. De egyrészt belőle kinézem, hogy meg tudja oldani, másrészt biztos nem úgy csinálta, hogy beszoktatta őket aztán ki, hanem előbb ki és utána pelenkára, az meg nem mindegy.
2012. febr. 21. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

ici pici yorkika, és külön kell lennie??

elsö nap, mikor elhoztam a kicsit, hagytam, keressen magának helyet bárhol. bolyongott egész éjjel, nem talált. talán nem is aludt. 8 heteske volt.

következö este már ágaskodott, hogy be akar mászni az ágyamba, pedig az ágyam mellé tettem az ö babaágyát. de velem akart alukálni :). hát odattem. nagyon szép volt vele aludni, azota is velem alszik. mért nem alhat veled a kutyus?? ennél szebb nincs is, minthogy a kis puha szörét simized és puszilgatod a fejecskéjét, ö meg ott szuszog. nagyon boldog kutyuska lenne, hidd el.

2012. febr. 25. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Miért kell elzárni külön?????? Ráadásul egy babakutyáról van szó, kegyetlenség mindenképp :( Most gondold át, hogy valóban kell e az a kutyus, míg pici könnyen lehet számára alkalmasabb gazdit találni.
2016. aug. 31. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!