Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kis lakásba szeretnék első...

Kis lakásba szeretnék első kutyát,21 éves egyetemista fiú, mit ajánlotok? Régóta foglalkoztat a téma, sokat utánaolvastam, most kezdtem a Kutyaiskola c. könyvet.

Figyelt kérdés
Az amstaffok tetszenek nagyon, gyönyörű kiállásuk és ragaszkodó jellemük tetszik. Lehetőségem napi 2x sétára oldható meg, ebből egyik lehet hosszabb, lefárasztós. Tudom, hogy ez egy amstaffnak édeskevés, ezért kérdezem, hogy van-e hozzá hasonló alkatú, de kisebb mozgásigényű fajta? Probléma lehet még az első kutya esete ha megtudnám oldani az időbeosztást és mégis amstaffal kezdenék? Határozottan, következetesen fogom nevelni mindenképp. :)
2012. febr. 21. 17:27
1 2
 1/13 Kegyes Attila ***** válasza:
2%

Semmilyen állat nem való lakásba, még díszhal sem!


Egyetlen állat sem született falak, rácsok vagy üveg közé, minden állat szabadnak született.

2012. febr. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%

A staffik annyira imádják az embereket, hogy tuti jobban érzik magukat a gazdájukkal a kanapén szorongva, mint egy óriási kertbe kicsapva. Ha tényleg meg tudnád oldani a minél több mozgatást, akkor szerintem nem lenne gond. Főleg, ha utánaolvastál a témának, és képesnek érzed magad, hogy elbánj egy terrierrel. :)

Nem tudom, milyen környéken laksz, de arra ne is számíts, hogy pórázon sétálgatva el tudsz fárasztani egy amstaffot. Intenzív mozgásra van szükségük. És elég okosak hozzá, hogy pl. agilityzni is lehessen velük, ha kellően jól vannak szocializálva.

Persze kölyökkorban a dolog bonyolultabb, hiszen 2-3 óránként le kell majd hordani a kiskutyát, míg meg nem tanulja visszatartani a vizeletét, de ha utánaolvastál, ezt nyilván tudod. :)

Ha az ilyen mokány, csupaizom kutyák tetszenek, akkor esetleg gondolkodhatnál valamilyen bulldogon (francia, angol) bár azok nem olyan atlétikusak, mint az amstaff, de a mozgásigényük jóval kisebb, és rajonganak a gazdájukért.

Esetleg közép schnauzer? Egész már kategória, az igaz, de lakásban szerintem jól elvan, formás, szép kutyák, és nagyon okosak, ragaszkodók.

2012. febr. 21. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

18:21 Köszönöm a válaszod!

Pesten lakok, a petőfi hídhoz közel, városközpontban. Utánanéztem, elég sok kutyafuttató van a közelben, bármelyikhez hamar eltudunk érni gyalog.

Elsősorban társnak szeretném, sok vendég fordul meg nálam, szokni fogja az embereket.

A kölyökkori problémákkal tisztában vagyok, elfogadtam, legtöbbször csak 2-3-4 órára vagyok otthontól távol egyhuzamban.

Az angol bulldogot is néztem, de nehezen tudnék lemondani a gyönyörű amstaffról

2012. febr. 21. 18:37
 4/13 anonim ***** válasza:
86%

18:21-es jól összefoglalta. Ha tetszenek az ilyen típusú kutyák, de az amstafftól picit tartasz, akkor az angol staffordshire bullterriert ajánlom még, kisebb, könnyebben kezelhető, valamivel alacsonyabb a mozgásigénye is, bár nem sokkal :)

Vegyél Furminatort a Vateráról, heti egyszer szánj rá 15 percet a fésülésére, és nem lesz szőr a házban, nagyon hasznos kellék!

2012. febr. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
92%
Csak annyiz szeretnék monfani (nem a kérdésreválaszolva :D) hogy én nem vagyok az ellen, hogy kutya lakásban legyen. Szerintem ha tényleg lelkiismeretesen mozgatod, simán jobb élete lesz, mint egy kutyának, aki egyedül unatkozik az udvaron, mert " ott úgyis kiszaladgálja magát."
2012. febr. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
88%

Kegyes Attila: a kutya a farkasnak egy mesterségesen, emberi igények alapján létrehozott alfaja, amely ugyanúgy igényli az emberhez való érzelmi kötődést, mint a táplálékot. NEM született szabadnak, és nem tud egészséges életet élni ember nélkül, akármilyen környezetben nőtt is fel.

A Petőfi Sándor-féle Kutyák dala meg Farkasok dala csak egy túlromantizált allegória, valójában nem kutyákról és farkasokról szól ám.

2012. febr. 21. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
66%

ha azt hiszed ,hogy " csak " ennyi,hát tudd meg komám, tévedsz :)

minden,ismétlem minden szabad időd,illetve,minden IDŐD rámegy az elején :)később, kicsi idő jut másra is,de ha kutya nélkül mész randira, készülj fel,hogy megtorolja :)

séta nem fáraszt le egy kifejlett amstaff méretű kutyát, de egy terriert végképp nem !te előbb elfáradsz :)

igenis,lehet lakásban kutyát tartani, de ...de..de..,és itt a lényeg : MOZGATÁS a legfontosabb, minél többet mozgatni,nevelni-tanítani ,és utánna minden más!

tehát komám,készülj fel, mint első kutyás, bármit is választasz, úgy lesz a közös életetek felhőtlen, ha te a gazdi megadod a kutyának ami kell neki :és mi kell egy kutyának: ÍRÁNYÍTÁS-VEZETÉS ,mozogni a gazdival !

ilyen egyszerű !

jegyezd meg jól : a fáradt kutya =JÓ KUTYA ,és a jó kutyához IDŐ KELL !! ennyi :)

2012. febr. 22. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, még néhányszor át kell gondolnom a dolgot, úgy érzem.
2012. febr. 22. 18:51
 9/13 anonim ***** válasza:

Nekünk 2 staffunk is van,hát nem első kutyáink voltak és nem is első staffok,de ők aztán tényleg lenullázzák az embert a nap végére.Szóval én is megerősíteni tudom csak az előttem szólókat,nagyon sok idő és türelem kell hozzájuk,de persze ezt ők 100-szorosan meghálálják.

Még annyit,hogy staffhoz hasonló kutya kérdésben én pl. a pit bullterriert vagy a mini pit bullterriert ajánlanám.Jellegzetes fejformájuk nemigen hasonlít a stafféra,de a kiállása és fizikuma csodálatos.Nézz utána,ha gondolod.


Bármit is választasz,jó kutyázást hozzá!:)

2012. febr. 23. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
33%

Én kifejezetten a Bolognese kiskutyát ajánlanám. Tündéri, ragaszkodó, mindig láb alatt van, követ, mint az árnyék, nem nagy mozgásigényű. És igenis való lakásba kutya. KIS TESTŰ! A mi kis bolognesünk 7 éve él velünk (kertes házban lakunk de bent van velünk a lakásban... sőt.... az ágyra is feljöhet (persze pokróccal leterítve) ) Mikor lányom hazajön a suliból együtt tanulnak az ágyon. Viszont minden hónapban kutyakozmetikában a helye :-)


Ne hagyd magad lebeszélni a kutyáról, de átgondolva válaszd meg a fajtát és a nagyságot!!!!!! Sok sikert hozzá! Egyébként ragaszkodni egy állatmenhelyről elhozott kistestű is nagyon tud :-)!

2012. febr. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!