Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » úgy hallottam a yorki kutyusok...

úgy hallottam a yorki kutyusok nagyon finnyásak. Melyik tápot szeretik a legjobban? Mire kell vigyázni velük, hogy szép egézséges maradjon?

Figyelt kérdés
2009. jún. 5. 20:16
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem ez egyáltalán nem igaz. Nekem 4 yorkim van, de egyik sem finnyás. Arra kell vigyázni, hogy mikor elhozod a tenyésztőtől a kutya legalább 8 hetes legyen, tudjon rendesen egyedül enni, meg kell nézni a fogazatát, hogy rendben van e, mert az ilyen kicsi fajtáknál előfordul, hogy 8 hetes korban még nem elég "érett" a fogazat a szilárd táplálék megrágására, ilyenkor legtöbbször pépes kaját adnak nekik, de azzal vigyázni kell, mert hasmenést okozhat. Ha mégis ilyennel próbálkozol akkor a főtt rizs főtt csirke mell kombót javaslom, azzal nem ártasz a kis gyomrának. Ami még fontos, hogy miután elhoztad lehetőleg ugyan azt a tápot egye amit a tenyésztőnél, így elkerülhető a hasmenés és egyes kutatások szerint bizonyított, hogy ha a kiskutya az új helyen is a régi megszokott kajáját kapja akkor könnyebben hozzászokik az új környezethez. Ha tápot szeretnél váltani akkor azt fokozatosan kell tenned, először csak egy pár szemet kell keverni a régi táphoz az újból, aztán egyre többet és a végén már teljes egészében az új tápot tedd elé. Fontos, hogy jó minőségű kutya táppal etesd, ez főleg az első egy évben fontos, mert ilyenkor fejlődik legtöbbet a kiskutya. Magas energia és fehérje tartalmú tápot kell kapni. A legjobb ha valamelyik prémium minőségű táp közül választasz. Ezekben minden benne van amire a kutyának szüksége van a normális fejlődéshez. Pl: Eukanuba, Royal Chanin, stb. A száraz tápok etetése javasolt, néha lehet adni konzervet is, de akár milyen jó minőségű is a konzerv, nem ér annyit mint a száraz táp, rengeteg víz van benne. Én Eukanuba Yorki táppal etetek, magas a hús tartalma, nem úgy mint a Darlingnak meg társainak amikben 4% állati származék van (értsd: porc, csont, mócsing, minden csak hús nem...) Néha szoktam mellé adni jó minőségű konzerves kaját is 75% hús tartalmút. Ezek a tápok azért jók, mert nem kell semmilyen más kiegészítőt vagy vitamint adni melléjük, csak megméred a kutyád testsúlyát, megnézed mennyit kell adni neki a tápból egy nap (rajta van a csomagon vagy az állatorvos elmondja, adnak mérőpoharat is) elosztod 4 felé ha kölyökről van szó, ha felnőttről akkor 2 felé és oda adod neki. Ennyi. Mellé víz és kész. Ha úgy veszed észre, hogy finnyáskodik a kicsike, akkor vegyél el előle minden kaját, csak a víz maradjon előtte. Minden nap 2x próbáld etetni száraz táppal, hagyd előtte 20 percig, ha nem eszi meg vedd el tőle és NE ADJ SEMMI MÁST NEKI, csináld ezt 7 napig. Kb a 4 nap úgy fog enni mint a kis angyal. Ne aggódj, ez nem állatkínzás, semmi baja nem lesz a kutyádnak ha nem eszik pár napig,-nekem állatorvos javasolta ezt a módszert és bevált- kipróbált módszer, 1x én is alkalmaztam mikor a kutyám nem akarta megenni az új tápot.

2009. jún. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!