Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ideiglenes befogadók! Nálatok...

Ideiglenes befogadók! Nálatok hogy megy ez? Mekkora az esély, hogy előbb-utóbb gazdis lesz a nálatok ideiglenesben lévő kutyus?

Figyelt kérdés
Nap mint nap látom,városunkban is hány kutya kerül nem csak menhelyre,de sintértelepre,és ott milyen állapotban tartják őket(már ameddig tartják,mert igencsak hamar altatnak is)Nekem itthon három kutyám van,egyet az utcáról mentettünk,egyet épp egy éve hoztam a menhelyről,egyet pedig decemberben mentettünk altatás elől,aki már túl idős volt ahhoz,hogy tovább tartsák.Anyagilag többet nem tudok kutyamentésre szánni,egy negyediket már nem tudnánk etetni,tartani,a helyi állatvédők viszont azt ajánlják,ha biztosítunk ideiglenes helyet a kutyusnak,ellátják étellel és rendezik a költségeket.Ezen gondolkodom most nagyon.Kertünk 4000 m2,hely lenne bőven,kutyusaink is szabadon rohangálnak,jönnek-mennek egész nap,házikójuk van,ivartalanítva,chippelve vannak,mindent megkapnak-azt hiszem-amit kutya kaphat.Mivel viszont nagyszüleimmel élek,fontolóra kell vennem,mi lenne,ha esetleg a kutyus mégsem lesz gazdis?Négy kutyával már ők sem bírnak,nekem is suli van mellette-igaz,jut elég idő kutyáimra,de akkor is...Elsősorban ideiglenes befogadóktól érdeklődnék,mekkora eséllyel lett új gazdija a náluk lévő kutyusnak,illetve érdekel a kedves válaszadók véleménye,helyes lenne-e még egy kutyának helyet biztosítanunk.
2012. febr. 22. 10:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk van ideglenesen befogadott kutyánk. Egy közepes méretű Puli keverék. 1 éve van nálunk tavaly fogadtuk örökbe ideglenesen. Akkor 4 éves volt. Már 1 éve nálunk van de nem sikerült neki gazdit találni. 1 év alatt 2 ember érdeklődött iránta. Egyiknek azért nem kellett mert úgy döntöttek hogy mégis fajtatiszta kölyköt vesznek az utólsó érdeklődőnek meg azért nem kelt mert van macskájuk és ez a kutya meg soha nem volt együtt macskákkal.

Szóval nagyon gondolt át hogy bírnád e vállalni a 4. kutyát úgy ha nem találna gazdát.

Bár ha mégis szeretnél ideglenesen örökbe fogadni azt javaslom minden képen kölyköt max 1-2 éveset mert ha felnőttet veszel magadhoz nagyon minimális esély van arra hogy a kutya gazdát talál.

2012. febr. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Huhh...Meggondolandó!A kutyus,akit éppen kinéztem,egy 5 hónapos,berni pásztorkutya jellegű tündérke.Köszönöm a válaszod,várom másokét is!
2012. febr. 22. 11:20
 3/6 anonim ***** válasza:

Mi ugyan nem "hivatásos" ideiglenes befogadók vagyunk, de nemrég volt nálunk ideiglenesben egy 4-5hónapos kölyök. 2hónapig volt nálunk, viszonylag nagy volt rá az érdeklődés, de rengetegen visszamondták mikor szóba került az ivartalanítási kötelezettség, pedig eleve így is volt a kutya hirdetve, hogy csakis szerződéssel, ivartalanítási kötelezettséggel vihető el. Ha eleve ivartalanítva lett volna, akkor lehet másképp alakul, és hamarabb megtetszik valakinek. De 2hónap után így is találtunk neki egy nagyon jó családot, ahova pillanatok alatt beilleszkedett.

Idősebb kutyákkal nincs tapasztalatom, régen mi is sokat befogadtunk, de őket meg is tartottuk.

2012. febr. 22. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Mailerdeamon ***** válasza:

Ha kölyök és fajtajellegű akkor nagy eséllyel hamarosan lesz gazdája. Ha nincs külföldi kapcsolat akkor az idős, kezelésre szoruló, csúnya és a fekete keverékek csak sokára találnak gazdát. De ha neked semmibe nem kerül, csak az idődbe, míg az életminősége nagymértékben javul szerintem érdemes belevágni.


Amúgy mi is így csináljuk, az alapítványok állnak minden költséget, rendszeresen küldjük nekik az infókat a kutyákról, néha meglátogatják vagy beviszem őket megmutatni.


Néhány hónap alatt mindenki gazdis lett.

2012. febr. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Szuper,köszönöm a válaszaitokat!Igazság szerint rajtam nem múlik,ha tehetném,annyi kutyának biztosítanék helyet és törődést,amennyi csak elfér-márpedig ha itt van egy ekkora kert,miért ne!Egyedül a nagyszülőkkel kell megegyezni,mert amíg övék a ház és a kert,nem hozhatok önkényesen a,,nyakukra"még egy kutyát.Már említettem nekik,nincsenek határozottan ellene,így lehet,hogy belevágunk.Még jöhetnek vélemények,tapasztalatok!
2012. febr. 22. 14:21
 6/6 anonim ***** válasza:

Nálam is vannak ideiglenes kutyuk, már több éve. Mostanában nehezebben egy a gazdisodás, már ketten is lassan egy éve nálam vannak. De nem panaszkodom, mert az alapítvány, akitől vannak állja a kajájukat, meg az eü. dolgokat, nekem csak a helyet és a szeretetet kell biztosítanom.

Itt halkan megemlíteném, hogy nem minden alapítvány ennyire becsületes, így mielőtt belevágsz érdeklődj utána a feltételeknek, esetleg vedd fel a kapcsolatot más ideiglenesekkel, akik az adott alapítványnál vannak.

2012. febr. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!