Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vajon miért csinálja ezt a...

Vajon miért csinálja ezt a kutyám?

Figyelt kérdés

Szobakutyánk van; általában édesanyám szobájában alszik, de amikor anya elutazik, a kiságyát áthozom a saját szobámba. Észrevettem, hogy mikor nálam alszik, egész éjszaka fent van, mászkál, üldögél az ágyában, liheg, nyalakodja a mancsát (ez amolyan szokása). Egész éjjel nem tudok tőle aludni, úgy hangoskodik; ráadásul mivel már alig lát szegény, folyton megyek utána, mert néha elveszik a lakásban, és nem talál vissza a szobába.

Hajnalban aztán kidől. Szép, csendesen szunyókál; alig tudom felébreszteni, hogy levigyem a reggeli sétára.

Miért csinálja ezt? Ideges hogy anya nincs itthon, azért nem alszik? :S Teljesen tanácstalan vagyok!


2012. febr. 22. 14:02
 1/4 Mailerdeamon ***** válasza:
100%
Hagyd a megszokott helyén az ágyát és csukd rá az ajtót. A vak kutyáknak nagyon sokat jelent az állandóság, nem szeretnek költözködni.
2012. febr. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ez nem rossz ötlet! Most hosszabb ideig külföldön lesz az anyukám, valószínű, addig az ő szobájában alszom majd, hogy a kutyus a megszokott helyén legyen.

Bár olyanra is volt már példa, hogy ugyanúgy, ahogy írtam, anya szobájában aludtam, éjszaka pedig arra keltem, hogy a kutya átvándorolt az én szobámba és ott alszik a padlón. Biztos összezavarodott, vagy hasonló...

2012. febr. 22. 14:11
 3/4 anonim ***** válasza:
Teljes mértékben egyet értek az előttem szólóval! A vak embereknél is így van,ha valamit megbolygatsz,akkor összezavarodik és nem megszokott a viselkedése.
2012. febr. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Ha pedig akkor sem aludna fáraszd ki valamivel sétáltasd lefekvés előtt vagy játsz vele sokat.
2012. febr. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!