Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akadályozhatja az ellésben a...

Akadályozhatja az ellésben a kutyát, ha köldök sérve van?

Figyelt kérdés

2012. febr. 22. 14:44
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Mármint olyan köldöksérv, amit nem kell műteni.
2012. febr. 22. 14:44
 2/13 anonim ***** válasza:
szerintem a köldöksérvet kell műteni, mert ott egy béldarab van kitüremkedve. na most ha ellik a szuka, akkor erőlködik, és a sérv csak rosszabb lesz.
2012. febr. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Az állatorvos mit mond?


Amúgy én nem ellettetnék alapból beteg kutyát...

2012. febr. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

A köldöksérv örökletes is lehet, szóval egy ilyen kutyát nem túl etikus tenyésztésbe vonni. Minden típusú köldöksérvet meg kell műteni, mert lehet, hogy egy ideig nem okoz gondot, de bármikor beleakadhat valamibe vagy megsérülhet.

Az ellés során erőlködik a kutya, vagyis a köldöksérve is súlyosabb lesz.

2012. febr. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

natesséklétezik


Tudtam, hogy lesz olyan, aki ahelyett, hogy a kérdésre válaszolna, elkezd okoskodni bár te még a jobbik változatba tartozol úgy látom.


Szóval tisztázzuk még itt az elején, hogy...

1. ivartalanított szuka kutyusom van

2. ha lehetne sem akarnám szaporítani

3. nincs köldöksérve!


Különben meg azt olvastam, hogy: A köldöksérv egyébként általában nem veszélyes, sok kutya éli le az életét úgy, hogy soha nem műtik meg neki.

2012. febr. 22. 15:03
 6/13 anonim ***** válasza:
0%

Köldöksérv genetikailag öröklödik, nem tenyésztünk köldöksérves kutyával.

persze, rosszabb lehet, kiszakadhat a hasfal.

nem itt kéne kérdezni, hanem az orvosnál. Ezek szerint nem volt vemhességre való felkészítés, nem voltak ultrahangok...

2012. febr. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszi neked is kedves utolsó! -_-"
2012. febr. 22. 15:08
 8/13 anonim ***** válasza:
Van olyan köldöksérv is amit úgy mond az anya kutya okoz. Pl mikor eltépi a köldökzsinórt ezek a szövetek fellazulnak de pl a sok nyalogatás miatt sem mindig forr be. Sok kutya leéli így az életét. Viszont nem árt megműteni mert van,hogy ez egy idő után beforr magától és esetleg csak a csepresz marad kint de rosszabb esetben kint maradhat a bélnek egy darabja is. Én köldöksérves kutyát nem elletnék de ha megvan műtve utána semmi akadálya.
2012. febr. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nem a válaszra válaszolva


Emberek, a kedves kérdez egy szóval nem mondta, hogy ő ilyen helyzetben lenne. Nem mindenki szaporítö, majd ha azt írjaki hogy SOS köldöksérves kutym vemhes leszet osztani, addig válaszolni próbáljatok.

2012. febr. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Neharagudjatok az elírásokért, siettem
2012. febr. 22. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!