Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Állatorvosi Egyetemen kiemelke...

Állatorvosi Egyetemen kiemelkedő tudású, hozzáértőbb állatorvosok vannak mint a magánpraxisokban?

Figyelt kérdés

Daganatos a kutyám és szeretném rögtön megbizható helyre vinni, ahol tuti nem kezelik félre!

A magánpraxisokban az állatorvosok soha nem tudom mennyire felkészültek.


Szerintetek az Állatorvosi Egyetemen dolgozó adjunktusok és szakorvosok jobban értenek a betegségekhez?


Mivel ma már súlyos 10 ezreket elkérnek a vizsgálatokért, kezelésekért, nem mindegy kinek fizetem ki és a kutyám is idős, igy neki se mindegy mennyit "szekálják". Nagyon szeretném egyből megbizható helyre vinni!


2012. febr. 22. 16:02
 1/10 anonim ***** válasza:

hát szerintem nem, nekem vannak nagyon rossz tapasztalataim az egyetemi dokikkal.

ezeket nézd meg:

[link]


[link]

2012. febr. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, biztos találok rajta hasznos infót!! Rögtön az elsőnél megütötte a szemem, hogy ugyanaz a doki rendel az egyetemen is az onkológián :). A lényeg, hogy célirányosan tudjak elindulni!
2012. febr. 22. 16:35
 3/10 anonim ***** válasza:
Hát az egy elég necces hely, sok "hentes" is melózik ott, de persze vannak tényleg jó szakemberek is, akikhez érdemes menni. Csak úgy találomra ne ess be egy dokihoz sem, csak ha valakit nagyon ajánlanak és neked is szimpatikus.
2012. febr. 22. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az egyetemi klinikán sok nagyon jó szakember van, de átlagos orvosok is. Nagyon jó és lelkiismeretes a Máthé doktor, vele van személyes tapasztalatom. Állítólag nagyon jó szakember a Vajdovich doktor is, aki speciel az onkológiai szakrendelést is csinálja. Őt nem ismerem, csak hallottam róla régebben.
2012. febr. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 zsuzsabazsa ***** válasza:

Az állatorvosok zöme onnan kerül ki. Meg Gödöllőről.

Szerintem ott jobbak, mert szakirányú a tudásuk és nem nyúlkálnak bele mindenbe, mint egy magánorvos.

Igaz egy magán orvosi rendelőben is már van belgyógyász és külön sebész is, de még mindig az ultra hangosokat az egyetemről hívják. Az egy külön szakág.


Azt is tudni kell, hogy az egyetemen például egy végtagsebész nem nyúlkál a hasüregbe és fordítva sem.

Akkor még a szemészetről nem is beszéltem.

2012. febr. 22. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 zsuzsabazsa ***** válasza:

Két példa:

Az egyik kutyámnak a szemét kimetszette egy tüskés bokor, úgy, hogy a barnájából hiányzott egy lencsenagyságú darab.

Vagy 3 állatorvoshoz elvittem, akik mindenféle kenőcsőt adtak meg cseppeket azzal a diagnózissal, hogy huzatot kapott meg kötőhártya gyulladás. Persze nem javult és továbbra is hunyorított és könnyezett az egyik szeme.


Na akkor az egyik állatorvos ajánlotta, hogy vigyem be az egyetemre a szemészetre. Na ott állapították meg azt amit az elején leírtam és a harmadik pislogó hártyáját felvarrták, egy hétig úgy volt fél vakon. Mikor kivették a varratokat akkor meg kapott egy hétig kontakt lencsét. A szeme tökéletes lett a kezelés után. A barna hiányosság kitöltődött.


A másik: A szukámnak elszakadt a keresztező szalag a térdében. Őt is össze vissza hurcolta. Minden orvos azt mondta reumás a lába. Az egyetemen mondták meg a diagnózist, A végtag sebész beültetett damilt a térdébe rendbe jött és hosszú évek után azzal is halt meg.

2012. febr. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 zsuzsabazsa ***** válasza:
Ja! Ugyanennek a szalagos szukának 13-évesen egy emberfej nagyságú lépcisztája lett a hasában. A hasüregi sebész felhívta a figyelmemet, ha a ciszta nem kötődik más szervhez csak a léphez, akkor szerencsém van, de ha igen akkor a kutyát túl fogja altatni. A lépcisztát kivette a léppel együtt. Ezután a kutya még 2 és fél évet élt.
2012. febr. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Zsuzsához hasonló tapasztalattól tartva tettem fel a kérdést! Mert ez olyan lehet számomra, hogy a magánparaxisban -kivétel persze van, de én vidéki vagyok, ahol kevesebb a szakorvos-, inkább általános orvoslás van, mig az egyetemen szakirányú ellátás. De megtaláltam a megoldást :) és ahogy előzőekben irta valaki, ajánlat alapján fogok menni egy orvoshoz!

Köszi!

2012. febr. 23. 11:22
 9/10 zsuzsabazsa ***** válasza:
Jó a meglátásod. Okos vagy.
2012. febr. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem jobb volt a tapasztalatom az állatorvosi egyetemen. Nem volt drágább, sőt inkább olcsóbb mint a magánpraxis. Másrészt az ottani ügyeletes mesélte, hogy az se mindegy azért, hogy az egyetemen a műtéteknél külön altatóorvos foglalkozik a kutyával. Milyen magánpraxis tudja ezt biztosítani? Helyben minden vizsgálat elvégezhető, ez főleg akkor előny ha még nem tudni mi a baj és sürgős eredmény kell. Én sem csak alapos orvossal találkoztam ott, de van akit szívből tudnék ajánlani, pl. Kubik Noémi doktornőt. Bár az onkológia részén dolgozókat nem ismerem.

Ráadásul az egyetemen el tudnak olyan vizsgálatot is végezni, mint az endoszkópia (gyomor, béltükrözés), amire magánállatorvosok zöme nem vállalkozik, aki meg igen, abban sem biztos hogy jó bízni. Nekem legalábbis nagyon felszerelt rendelőben mondták azt, hogy ők nem végeznek endoszkópiát. Amúgy én a SZIE Állatorvostudományi Egyetem Állatklinikáján voltam Budapesten. Igazi kálvária volt, mire oda eljutottunk, jobb lett volna ott kezdeni és nem rángatni a kutyát rendelőről rendelőre.

2012. márc. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!