Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám rávezetni?

Petrusi kérdése:

Hogyan tudnám rávezetni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy schnauzer szuka kiskutyám. Nem kiállításra szánom, nem is emberek közé, csak egyszerűen hobbi célra.Házőrző lesz a kis szerelmem.

Na most, nem csak ösztönszerűen szeretném, hogy védje a házat, hanem azt is, hogy parancsra elfogjon célpontokat( mielőtt félreértés lenne, egyszerűen csak arról van szó, hogy tanyán lakom, és sok tolvaj jár erre, és ezt szeretném megelőzni). Játszok vele, és egyelőre egy célpont van, a fél pár mamuszom.

Úgy próbálom tanítani, hogy fogom a kezemben a mamuszt, azt mondom neki, hogy várjon. Mikor rám figyel pontosabban a "célra", akkor eldobom a mamuszt, és ezzel egyidőben mondom a parancsszót: Csibész!Fogd!. A kiskutya utánaugrik, tépi, marcangolja, aztán azt mondom neki, hogy hozd!, akkor odahurcolja hozzám. Beveszem a kezembe a mamusz másik végét, és húzogatom, próbálok úgy szimulálni, mintha a célszemély próbálna menekülni. Ügyes kutyus, nem engedi el semmiért sem cserébe. Ez a probléma. Hiába mondom neki, hogy:Ereszd!, nem engedi el. Nem mondogatom neki istenuntig, mert tudom, hogy nem szerencsés dolog. Ilyenkor felfelé húzom a mamuszt, és egy idő után elengedi, mert elfárad a nyaka. Ezt szeretném orvosolni. Hogyan vezethetném rá, hogy engedje el magától? Van valami ötletetek, tapasztalatotok? Kérlek, ha nem csinálom jól (mert ez könnyen előfordulhat), ne szidjatok le, mert ez, mint láttam, gyakran előfordul itt. Ha negatív kritikát kapok, azt elfogadom, csak legyetek szívesek, ne támadjatok rám, én nem akarok rosszat a kutyámnak, csak segíteni szeretnék neki a továbbiakban.

Próbáltam utánanézni, de nem igazán találtam semmi hasznosat.


2012. febr. 22. 19:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

azzal ugye tisztában vagy, hogy a kutya meg tudja különböztetni az embert a mamusztól? :D


a játék az játék, a harc az harc. amit ti csináltok az színtiszta játék, zsákmányolás, a tolvajfogáshoz viszont haszontalan. oda territoriális védőösztön kell, hogy ez megvan-e benne, azt egy jó segéd (kutyasuli, engedelmes tanfolyás, majd őrző-védő tréningek) meg fogja mondani neked, és szépen fel is építhet neki egy hatékony ŐV munkát.


egyébként a konkrét eresztésnél több lehetőséged is van: vagy erővel veszed el tőle (szétnyitod a száját), aztán ha elengedte egy szóbeli dicséret és utána újra játék. vagy másik játékot ajánlasz érte. mindkettő lényege, hogy az eresztésért a jutalma egy újabb fogás. a játéknak pedig mindig úgy legyen vége, hogy nálad landol a zsákmány és azonnal el is teszed.

2012. febr. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez sima apport túlbonyolítva, suliban lehet rz védést tanulni, ha azt szeretnéd hohy hatásos legyen, hozzá ertők segítségével kéne képezni
2012. febr. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
* rz= őrző
2012. febr. 22. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen, amint eljön az idő elviszem kiképzésre, de a következő tanfolyam indulásáig még sokat kell várnunk. Arra lennék kíváncsi, hogy van-e olyan játék, ami csak egy kicsit is segítené az ösztöne "kialakulását"(tudom, hogy nem ez a legmegfelelőbb kifejezés erre, de nem tudom másképp megfogalmazni).
2012. febr. 25. 17:21
 5/5 anonim ***** válasza:
Van egyed, amelyik hajlandóbb rá, van amelyik nem. Egyelőre jó ez a játék, de írhatsz egy sulinak is, ogy majd mész, addig is mi a teendő.
2012. febr. 25. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!