Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van olyan kistestű kutyafajta,...

Van olyan kistestű kutyafajta, ami okos, könnyű betanítani?

Figyelt kérdés
Nekem mindig azt mondják,hogy a nagyobb testű kutyák okosabbak,pl németjuhász,labrador,golden retriever stb.A kicsik meg "állandóan ugató kis vakarcsok,nem lehet tanítani őket" Igaz ez?Pedig olyan rég szeretnék egy spánielt,vagy valamilyen aranyos kiskutyát :(
2012. febr. 22. 21:01
 1/10 anonim ***** válasza:
ez nem igaz, a kicsiket könnyebb elrontani mert "olyan cukkik" Rendesen nevelt kistestű kutya teljesen normális...
2012. febr. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Tibeti terriert nézted már?
2012. febr. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
juúj..ez nagyon aranyos.Mármint a tibeti terrier.Mennyibe kerül vajon egy ilyen kutyus?Bár most még úgyse vehetek,mert albérletbe lakok,de már tervezem,hogy veszek egyszer egy kutyát :) Tényleg ugyanolyan okosak,csak elrontják őket?Nekem sokszor azt mondják,hogy alapból kis "méregzsákok".Főleg a csivavák.Pedig szerintem azok is cukik :)
2012. febr. 22. 21:09
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
nálunk a kutyasuliban van csivava aki engedelmességi vizsgás és a bemutató csoport tagja... csak nevelés kérdése
2012. febr. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ennek nagyon örülök.Akkor igazából bármilyen kutyát választhatok,ha jól nevelem,nem lesz vele baj.Megnyugodtam :)
2012. febr. 22. 21:12
 6/10 anonim ***** válasza:
Azért alaposan nézd meg az igényeiket... a jack Russell is jól tanítható, csak rengeteg mozgatást igényel... a tibeti azért is jó, mert te döntöd el, hogy agilityzni mentek, vagy egy nyugis kutya legyen lakásba...
2012. febr. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Bichon Havanese. Okos és tüneményes. (:
2012. febr. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem spánielem van 38 parancs 5 hónap alatt, kutyasuli nélkül.
2012. febr. 22. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem a méret a lényeg! :) Láttál te már bernáthegyit? És pulit terelni? Na.

Jack Russellem van, okosabb, mint némelyik ember, de nem a legkönnyebb eset, kezdőknek szerintem nem való, maximum profi segítséggel. Iszonyú mozgásigénye van, mint az összes terriernek, igazi kis pattogó izomgolyók.

A legokosabbak közé tartoznak az uszkárok. És ne asszociálj azonnal a hófehér kis nyivákoló púderpamacsokra, nekünk voltak uszkárjaink, és úgy kinyírták a szegény nyulaimat, mikor sikerült kinyitniuk az ól ajtaját, hogy csak cafatokat találtunk belőlük. :( Agilisak, strapabírók, hihetetlen okosak, imádják a gazdát és az életük, hogy lesik minden kívánságát. Még a házat is őrizték a mieink. A szőrükkel viszont sok a gond, főleg kertes házban, a fehérek elég hamar koszolódtak, a fekete szőre viszont fényes és göndör volt, akkor is, ha 2 hónapja nem fürdettük vagy összesározta magát.

A spánielek is okosak, de elég sok az ideggyenge, hisztériás, hiperaktív egyed (ez egyébként az uszkárra is igaz). Nekem a spánielek kicsit túl hemzsegősek, de lévén vadászkutyák nagyon könnyen taníthatók.

2012. febr. 23. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Nekem csivavám van nagyon okos elég sok parancsot tud
2014. aug. 10. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!